chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
Mike
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2012, o 18:40
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: Mike »

Panowie, jestem zainteresowany kupnem IS200, na allegro nie widzę żadnej sztuki, która byłaby godna uwagi. Skłaniałbym się głównie ku poliftowi, od którego roku wychodziły, 2002?
Przy jakim przebiegu trzeba się liczyć z wymianą dwumasy? Kwota podobna jak w dieslach czy może czymś się różni?
Często spotykam się tutaj z informacjami nt ikonki od oleju, od czego zalezy brak cisnienia? Dzieje się tak na syntetyku czy przyczyna jest wlasnie slaby olej typu mineralny? Jak przy kupnie sie nie naciąć? Naprawdę aż 9 litrów palą na trasie?
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: carsik »

kontrolka ciśnienia a poziomu oleju to jakby dwie różne sprawy. Raczej nie mają kłopotów z ciśnieniem bo byłoby to duuuużym problemem. Generalnie dwulitrowy cylindrowy silnik z z założenia oszczędny nie jest a samochód waży ok 1400kg. Ale jak jeździ się spokojnie to można w trasie przy spokojnej ale nie wolnej jeździe zejść poniżej 8 litrów, moim się dawało bez problemu. A jak się nie naciąć to pytanie chyba ma oczywistą odpowiedź.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
Rafał
Lex user
Posty: 183
Rejestracja: 26 sie 2013, o 21:13
Model Lexusa: duży i ciężki
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: Rafał »

andrej7 pisze:polift- wysoki podłokietnik, srebrne obramowanie licznika, pokretel od nawiewów. tylne lampy ciemniejsze. nawigacja z dvd.
A te ciemne lampy to nie była opcja?
http://img04-otomoto.sogastatic.pl/C30273578_10.jpg
W poliftach wychodziły chyba jedne i drugie?
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: andrej7 »

Nie, nie była to opcja.
dodatkowo w polifcie zegary chwilowego spalania i temp zostały zamienione miejscami.
W poszukiwaniu mocy...
Awatar użytkownika
chairles
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 22 mar 2012, o 15:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: chairles »

andrej7 pisze:Nie, nie była to opcja.
dodatkowo w polifcie zegary chwilowego spalania i temp zostały zamienione miejscami.
zegar chwilowego spalania jest inaczej wyskalowany . Poliftowa navigacja czyta mapy z dvd , przedlift cd (brak mapy pl)
Awatar użytkownika
Rafał
Lex user
Posty: 183
Rejestracja: 26 sie 2013, o 21:13
Model Lexusa: duży i ciężki
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: Rafał »

Super, dzięki wszystkim za informacje.
A jak z wersją sport?
żuk pisze:Czy wersja sport ma jakieś cechy charakterystyczne poza szperą, nakładkami pedałów i literą B na tabliczce? Np. czy zawieszenie jest inne lub jakieś elementy wnętrza?

EDIT
No dobra, sam siebie zacytowałem to i sam sobie odpowiem :blush:
Znalazłem odpowiedzi w tym temacie:
viewtopic.php?f=22&t=88&p=46447
boyar
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 16 mar 2015, o 23:58
Model Lexusa: IS 200 SC
Skąd:: Chrośle
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: boyar »

Witam,

przymierzam się do kupna Is 200 SportCross, niestety na Allegro itp jest ich bardzo mało. Mógłby ktoś spojrzeć czy ten egzemplarz jest warty uwagi, ewentualnie polecić coś innego ?

http://otomoto.pl/lexus-is-200-155km-6- ... 47549.html

a może ktoś z forumowiczów ma zamiar sprzedać swojego IS-a?

Pozdrawiam :)
bady
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2015, o 20:15
Model Lexusa: is?
Skąd:: Otk
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: bady »

Witam

Z racji że jestem zainteresowany kupnem Lexusa IS200 chciał bym poznać opinie użytowników czy są zadowoleni z użytkowania tego samochodu.
Jakie są koszta utrzymania samochodu, czy części do tego modelu są drogie?
Na co zwrócić szczególną uwagę przy oglądaniu, czy samochód toleruje LPG?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: endrju1 »

Co do autka, ja jestem zadowolony. Jak każde ma swoje plusy i minusy.
Może tak zacznę od minusów.
Ceny usług (napraw itp) często są przez mechaników brane z kosmosu (bo lexus, więc pewnie ma kasę) co nie znaczy, że naprawy są drogie .
Jako auto już nie młode trzeba się nastawić na naprawę co jakiś czas tego lub owego i tu jeśli nie chce się wpędzać w koszta warto mieć nieco zdolności manualnych, dzięki temu sporą część napraw spokojnie da się wykonać pod domem.
Manualna skrzynia jest dość mało kulturalna w pracy (jest dosłownie pod ręką więc nieco ją słychać), nieco zbyt mało precyzyjna, a do tego dość krótkie przełożenia zmuszają do machania lewarkiem (zwłaszcza przy dynamicznej jeździe w mieście).
Raczej przeciętny rozmiarowo bagażnik i nie składana tylna kanapa (sedan).
Plusy
Autko dość żwawe, z krótką sportową skrzynią i napędem na tył, a mimo to podróżuje się nim wygodnie nawet dłuższą trasę.
dodatkowo dość mało awaryjne i dość proste w konstrukcji, przez co sporą część napraw da się wykonać bez kosztów (lub niskimi kosztami)
Części nowe (zwłaszcza zamienniki) porównywalne do aut innych producentów, zaś używki niekiedy zaskakują niską ceną jak na auto tej klasy.
Ponadto jeśli auto nie było uszkodzone blacharsko to zwykle jest wolne od rdzy.
Co do lpg, to nie posiadam, jednak z tego co się orientuję jeśli jest dobrze zamontowany i zestrojony to działa bez problemowo.

Na co zwrócić uwagę? Jak to w każdym aucie, stan blacharski, jeśli jest rdza, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że miał jakąś przygodę, zwłaszcza że przy tylnym napędzie nie jest to rzadkością.
stan zawieszenia (sprawdzenie na polskich drogach nie jest problemem) jeździć i oglądać, po obejrzeniu kilku (warto jeśli jest możliwość odwiedzić jakiś spot lexa lub choćby któregoś z klubowiczów) będziesz miał już jakieś porównanie przy oglądaniu kolejnego. No i nie ma się co nastawiać, że za 12tyś kupisz is200 w dobrym stanie z gazem.
bady
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2015, o 20:15
Model Lexusa: is?
Skąd:: Otk
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: bady »

@up Dzięki za wypowiedź, która mimo wszytsko jeszcze bardziej ugruntowała moją decyzję. Niestety na serwisach aukcyjnych mało IS200 w kombi a jak już celeował bym właśnie w taki model
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości