zamiar kupna lexusa IS

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Drakers9
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 4 gru 2012, o 18:04
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Sobótka
Kontakt:

Re: zamiar kupna lexusa IS

Post autor: Drakers9 »

po mojemu jak w rzędzie to nie V6 :) i jak V6 to nie w rzędzie :)
WTF ? Robisz sobie ze mnie żarty? po mojemu jak 4x4 to nie FWD :) i jak FWD to nie 4x4 :). Odkryłem coś ?

ds: myślałem początkowo ze kupuje się samą obramówkę, a to jest cały większy element, stąd moje pytanie wynikło. Wiem, że pogonicie mnie do lektury na google co też zaraz zrobię i wyrobię sobie własne zdanie na temat tego silnika, ale co skłania WAS do stwierdzenia ze jest to jeden z najlepszych silników ?
Korega0
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 5 sie 2012, o 14:54
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: zamiar kupna lexusa IS

Post autor: Korega0 »

heh :) sorki kolego moje niedopatrzenie, źle odczytałem Twój post :) nie ma to jak się udzielić raz na jakis czas i jeszcze nie tak jak trzeba :) mam nadzieję że przymkniesz oko i nie będziesz żywić urazy:) pozdrawiam
Drakers9
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 4 gru 2012, o 18:04
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Sobótka
Kontakt:

Re: zamiar kupna lexusa IS

Post autor: Drakers9 »

nie ma sprawy kolego korego :p

pozdrawiam, Arek
Awatar użytkownika
Flash
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 16 paź 2010, o 20:27
Model Lexusa: IS200; IS300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: zamiar kupna lexusa IS

Post autor: Flash »

Drakers9 pisze:rozumiem, czyli jak jest wersja bez navi, to wystarczy dokupić tą ramkę i w nią wpakować navi i podłączyć ładowanie, tylko teraz tak - na filmiku który podałem, są dwa przyciski którymi wysuwa się tą ramkę, na zdjęciach w ogłoszeniach nawet w wersjach z navi, nie ma tych przycisków, wnioskuję zatem ze są to samoróbki, czy oznacza to też, że oryginalnie ta nawigacja się nie otwiera i jest cały czas otwarta? jeśli jednak się myle i oryginalnie też się otwiera, to czy jeśli zdecydowałbym się kupić wersje bez navi, a potem chciał ją dorobić to oprócz ramki trzeba będzie dokupić jakieś prowadniczki lub coś podobnego ?

co do radyjka, to akurat te które pokazałeś wygląda dosyć schludnie, tylko że już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to oryginalny zamysł inżynierów ;), ja myślę ze to kwestia gustu, a to już u każdego jest indywidualnością, ja osobiście widział bym w moim aucie monitorek na górze na tym blacie tak jak to wygląda w oryginale.

EDIT: jeszcze co do spalania. Czy w IS300 jest rzędowy silnik czy V6 ? jak V6 to pewnie taki sam jak w RX300 w którym ostatnio średnie spalanie wyszło mi 22.1 mpg(ok. 12,8 l/100km) więc kierując się logiką, przynajmniej pozornie lżejszy IS powinien palić mniej.
Hej witam świeżego kolegę :-) zabrałem się za podobny temat z navi, zakupiłem na allegro wyświetlacz oraz navi Peyinga - dokładnie ten model, który Lex użył w swoim modzie. Zabieram się przeróbkę już któryś miesiąc i nie umiem się zabrać :-) Po części dla tego, że co chwil kilka przesiadam się z jednego do drugiego samochodu i automatycznie przerzuciłem się na navi w phonie... Też jestem lubię gadżety, w poprzednim IS 200 zapiąłem radio JVC 2-DIN z kamerą cofania. Amerykański IS300 ma zupełnie inną kostkę i również jeszcze nie podpiąłem tego radia, aczkolwiek kostkę już mam tylko trzeba pominąć fabryczny wzmacniacz.
Na YT był film, na którym koleś pokazał jak podpina trzy przewody pod kostkę ori wyświetlacza navi i ten ładnie się otwiera i zamyka z przycisku! Trzeba to odkopać. Dalej wyjmujesz z tego LCD i wkładasz Peyinga. Podpinasz do niego przejściówkę kątową (też mam :-) ) i nie ładowarkę, akabelek miniUSB ażeby można go było podpiąć do lapa i aktualizować mapy. Na czas pracy USB jest oczywiście wpięte w ładowarkę. Jest tylko kwestia uruchamiania - jak dobrze pamiętam, Lex bez większego problemu wbił się do środka urządzenia i wlutował kabelki. W poprzednim aucie włożyłem 4,2" Lark'a pod półkę króra się podnosiła na zawiasach :-) nie wyglądało to mega schludnie ale było bardzo użyteczne. Teraz brakuje mi czasu i weny, a że zmieniam ten samochodzik na inny, to pewnie tymi gadżetami dogodzi mu następny właściciel :-)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: zamiar kupna lexusa IS

Post autor: tomekb »

To czy znienisz auto to jeszcze nie wiesz hehe ja bede z ta wersja ze zostaje
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: zamiar kupna lexusa IS

Post autor: ledziu »

W trące się do tych rozważań 2JZ jest fajny :biggrin2: a tak właściwie bardzo fajny :biggrin2: i pali mniej od RXa(1MZ) :ok:
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: zamiar kupna lexusa IS

Post autor: Pawełn »

ledziu pisze: i pali mniej od RXa(1MZ) :ok:
Potwierdzam camry z 1MZ paliło mi więcej niż teraz IS z 2JZ, pomimo że lżejsze od lexa i silnik sporo słabszy, nieco węższe miałem też opony.
レクサス
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości