Kupiłem Lexusa, ale do czego ten guzik?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
prodigy007
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: zywiec
Kontakt:

Re: Kupiłem Lexusa, ale do czego ten guzik?

Post autor: prodigy007 »

Stawiam ze szpera to raczej nie jest zabardzo fachowe okreslenie na mechanizm roznicowy o ograniczonym poslizgu?? czy jakos tak :najper:
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Kupiłem Lexusa, ale do czego ten guzik?

Post autor: LinkPL »

Jest tylko jeden rodzaj szpery ;) 100% jak przy uazie, blokujesz elektrozaworem lub pneumatycznie i wtedy zawsze oba koła ciągną tak samo ...
Wszystko inne co jest w samochodach do użytku publicznego to jest mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu czyli lsd, lub zwykły mechanizm różnicowy z satelitami.
Szpera jest mechanizmem różnicowym z brakiem poślizgu ;) bo jak zapniesz blokadę, to koniec kropa, oba koła ciągnąć będą tak samo, czyli 100%.
How far We can go ...
prodigy007
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: zywiec
Kontakt:

Re: Kupiłem Lexusa, ale do czego ten guzik?

Post autor: prodigy007 »

Wyczerpałes temat w 100% procentach :podziw:

A ja znalazłem ta urwana antene, jesli czołowiek ktory wkrecił w jej miejsce blachowkret nie narobił duzych szkod moze uda sie to spowrotem złaczyc w całosc :dash:
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Kupiłem Lexusa, ale do czego ten guzik?

Post autor: Travis »

W lexusach masz Torseny a co i jak odsyłam do wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/TorSen
prodigy007
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: zywiec
Kontakt:

Re: Kupiłem Lexusa, ale do czego ten guzik?

Post autor: prodigy007 »

Panowie kolejne pytania tym razem bardziej sensowne: :acute:

1. jak otworze schowek od pasazera to u gory przy zatrzasku jest taki cypelek ktory sie wciska wyglada mi to na zalaczanie swiatełka w schowku ale nic mi sie tam nie pali...To jest to co mysle??
2. bezpiecznik od swiateł przeciwmgłowych jest tylko 1?? bo tylko tyle znalazłem a cos mi sie przednie nie palą
3. najwazniejsze jak wspominałem mam walniety czujnik ABS przez cos miga kontrola trakcji, abs i tryb snow tez nie działa chyba,
jak odpale samochod i rusze to nie swieci mi sie reczny ale jak zahamuje chociaz raz oswieca sie i nie gasnie zapieczony tłoczek?? czy raczej cos innego. co do tych czujnikow jeszcze jak np ostro pojde po zakrecie czasem cos pipnie taki dluszy dzwiek nic standardowe pipniecie taki bardziej gong :scratch: niewiem jak to opisac :scratch: To moze byc sygnał ze TRC nie trybi albo cos w tym rodzaju??
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: Kupiłem Lexusa, ale do czego ten guzik?

Post autor: mikrus »

prodigy007 pisze:Panowie kolejne pytania tym razem bardziej sensowne: :acute:

1. jak otworze schowek od pasazera to u gory przy zatrzasku jest taki cypelek ktory sie wciska wyglada mi to na zalaczanie swiatełka w schowku ale nic mi sie tam nie pali...To jest to co mysle??
2. bezpiecznik od swiateł przeciwmgłowych jest tylko 1?? bo tylko tyle znalazłem a cos mi sie przednie nie palą
3. najwazniejsze jak wspominałem mam walniety czujnik ABS przez cos miga kontrola trakcji, abs i tryb snow tez nie działa chyba,
jak odpale samochod i rusze to nie swieci mi sie reczny ale jak zahamuje chociaz raz oswieca sie i nie gasnie zapieczony tłoczek?? czy raczej cos innego. co do tych czujnikow jeszcze jak np ostro pojde po zakrecie czasem cos pipnie taki dluszy dzwiek nic standardowe pipniecie taki bardziej gong :scratch: niewiem jak to opisac :scratch: To moze byc sygnał ze TRC nie trybi albo cos w tym rodzaju??
ad. 1. tak jest to "cypelek" który włącza/wyłącza światełko w schowku, jeśli nie świeci znaczy, że masz przepaloną żaróweczkę

ad. 3. sprawdź pod kompem jak już pisali wcześniej koledzy, tak to można wróżyć z fusów, a ten dłuższy dźwięk to może nie miałeś opuszczonego do końca ręcznego i stąd takie dłuższe "pipnięcie". To akurat radziłbym sprawdzić w miarę jak najszybciej, ze względu na własne bezpieczeństwo.
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Kupiłem Lexusa, ale do czego ten guzik?

Post autor: dS »

Co do tej zapalającej się kontrolki ręcznego to sprawdź czy masz wszystkie światła. Któraś żarówka ,może stopu albo pozycyj, jest pewnie przepalona i stąd ta zapalająca się kontrolka. Przewijał się już ten temat forum, u siebie też to przerabiałem. Wymiana przepalonej pozycji rozwiązało problem.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
prodigy007
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: zywiec
Kontakt:

Re: Kupiłem Lexusa, ale do czego ten guzik?

Post autor: prodigy007 »

nekst kłestion :biggrin2:

Z tylu grilla jest taka zasłona płastikowa poprzyczepiana Do grilla...Zdejmujecie to moze na lato??

I jak sie wymienia zarowki swiatel mijania jedna mi chyba poszła patrzyłem tak na szybko tylko co to za zarowa tam jest, i to wyglada jakby była przylutowana do kabli na stałe :szok:
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: Kupiłem Lexusa, ale do czego ten guzik?

Post autor: mikrus »

a masz xenon czy zwykłe? jeśli zwykłe to sprawa wygląda tak, że musisz lekko przekręcić żarówkę, wyciągasz i później jeszcze musisz lekko podważyć zacisk przy samej żarówce by ją odczepić od przewodów.

co do grilla to nie wiem
Pozdrawiam
Mikołaj
prodigy007
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: zywiec
Kontakt:

Re: Kupiłem Lexusa, ale do czego ten guzik?

Post autor: prodigy007 »

Zwykłe;) No to tak jak myslałem ze tosie rozbiera chociaz na pierwszy rzut oka wyglada to na nie rozbierlane :ireful3:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości