zakup lexusa gs300 II

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
kociubek
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 4 lut 2013, o 21:23
Model Lexusa: nie ma
Skąd:: Legnica
Kontakt:

zakup lexusa gs300 II

Post autor: kociubek »

Witam serdecznie przyznam się że od jakiegos czasu rozglądam się na poważnie za lexusem GS 300.
Mam jednak kilka pytań które mnie dręczą przed zakupem, a nie znalazłem odpowiedzi wprost. Przez całe swoje życie miałem niezliczoną ilosć BMW (przyznam sie ze jestem fanem tej marki) kilka mercedesów i aż jedno volvo. Generalnie na codzień jeżdże autem służbowym, a lexus ma być taką troche zabawką. Ma za zadnie ładnie wyglądać, leżeć na glebie i troche wozić sie po zlotach czy bezpiecznie dowiesc mnie na wakacje.
Poniżej moje pytania:
-jak wygląda sprawa z miejscem w fotelach? W is było mi niesamowicie ciasno i niewygodnie.
-Jak wygląda dostępnosć części? czy koszty sa dużo wyższe niż np. części do bmw?
-czy ten samochód jest jakos konstrukcyjnie skomplikowany, że przy ewentualnej awarii jedynym ratunkiem będzie serwis, bo żaden mechanik nie podejmie się naprawy?
-jak wygląda sprawa żywotności tych automatycznych skrzyń biegów?
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: zakup lexusa gs300 II

Post autor: ledziu »

kociubek pisze: Poniżej moje pytania:
-jak wygląda sprawa z miejscem w fotelach? W is było mi niesamowicie ciasno i niewygodnie.
-Jak wygląda dostępnosć części? czy koszty sa dużo wyższe niż np. części do bmw?
-czy ten samochód jest jakos konstrukcyjnie skomplikowany, że przy ewentualnej awarii jedynym ratunkiem będzie serwis, bo żaden mechanik nie podejmie się naprawy?
-jak wygląda sprawa żywotności tych automatycznych skrzyń biegów?
1) dużo miejsca
2) do BMW lepsza dostępnoęść części bo zamiast 10 ogłoszeń jest 20. Ceny jedne większe a drugie podobne.
3) konstrukcyjnie brak wynalazków, zwykły mechanik poradzi sobie bez problemów
4) skrzynie są żywotne, konwerter potrafi polecieć ale drogo nie kosztuje.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: zakup lexusa gs300 II

Post autor: klexus »

- -najlepiej było by jak byś sam usiadł w takim fotelu, nie wiem jakich gabarytów jesteś ale fotel jest wygodny i dużo lepszy jak w IS
- nie ma problemu z dostępem do części, ceny w podobnej cenie jak BMW tyle ze wymieniane znacznie zadziej jak w BMW
- samochód jest prosty jak budowa cepa, samemu można dużo rzeczy wymienić
- skrzynia biegów bezawaryjna można stwierdzić ze pancerna, chodziarz znam jeden przypadek zajechania takiej skrzyni a nie wiem w jakich okolicznościach
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: zakup lexusa gs300 II

Post autor: legato97 »

Tak jak poprzednicy pisza, szukaj zadbanej sztuki i ciesz sie jazda.
kociubek
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 4 lut 2013, o 21:23
Model Lexusa: nie ma
Skąd:: Legnica
Kontakt:

Re: zakup lexusa gs300 II

Post autor: kociubek »

Jestem sporych gabarytów, bo mam 1,90 wzrostu i nie mała mase:D w e38 było mi idealnie, mam takie zboczenie ze lubie miec wyprostowane nogi, a tego w is nie mogłem osiagnąc. Do tego fotel był makabrycznie niewygodny. A pytam o skrzynie bo w e38 przerabiałem ten temat i jestem zrażony do automatów.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: zakup lexusa gs300 II

Post autor: legato97 »

Mi 195 zupelnie nie przeszkadza, i siedzi sie wygodnie, nie wiem o co Ci chodzi z tymi wyprostowanymi nogami bo chyba tak nie jezdzisz ;), ale faktem jest, ze roznica IS GS jest duza. Skrzynia jest ostatnia rzecza o ktora powinienes sie martwic. A nawet jezeli cos sie stanie to zawsze znajdziesz tanio uzywana bo nikt ich nie kupuje ;)
kociubek
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 4 lut 2013, o 21:23
Model Lexusa: nie ma
Skąd:: Legnica
Kontakt:

Re: zakup lexusa gs300 II

Post autor: kociubek »

no własnie.... tak jeżdżę :D ale to nieważne skoro jestes ode mnie wyższy i jest ok to lajcik. To chyba poza wypadkowoscia nie mam czym sie przejmować, bo te silniki sa ponoc nie do zajechania
kowal1212
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2016, o 11:46
Model Lexusa: gs300
Skąd:: koszalin
Kontakt:

Re: zakup lexusa gs300 II

Post autor: kowal1212 »

Uwaga na lexusa w Łubowie rok 2002 bordowy.Przejechałem 300 km w jedną stronę .Leks to totalna lipa facet kłamie jak z nut.Auto jest zardzewiałe na progu prawa strona ,zderzak niedopasowany .Drzwi od strony kierowcy w zawiasie podkładka z 5gr auta na 100% wypadkowe środek auta w opłakanym stanie. Kłamie jak z nut że kupił od wuja później odkupił od brata itd.Sprawdziłem przebieg w roku 2010 miał 86 tyś jak dalej nie wiadomo.Lakier na całem aucie wygląda tak jak by ktoś wypolerował go papierem 120 rysa na rysie. Co do rorządu wymienił tylko pasek pompy na pewno nie.OSTRZEGAM NIE WARTO JECHAĆ I OGLĄDAĆ SZOK,ALE ZDJĘCIA SUPER.ZA DOMEM STOJĄ WRAKI KTÓRE NA PEWNO ZOSTANĄ WYSTAWIONE JAKO BEZWYPADKI Z MAŁYM PRZEBIEGIEM. ŁUBOWO KOŁO GNIEZNA PAN GRACZYK
Awatar użytkownika
kpk
Lex user
Posty: 164
Rejestracja: 15 maja 2016, o 15:57
Model Lexusa: RX350 MK3. Był LS430
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: zakup lexusa gs300 II

Post autor: kpk »

kowal1212 pisze:Uwaga na lexusa w Łubowie rok 2002 bordowy.Przejechałem 300 km w jedną stronę .Leks to totalna lipa facet kłamie jak z nut.Auto jest zardzewiałe na progu prawa strona ,zderzak niedopasowany .Drzwi od strony kierowcy w zawiasie podkładka z 5gr auta na 100% wypadkowe środek auta w opłakanym stanie. Kłamie jak z nut że kupił od wuja później odkupił od brata itd.Sprawdziłem przebieg w roku 2010 miał 86 tyś jak dalej nie wiadomo.Lakier na całem aucie wygląda tak jak by ktoś wypolerował go papierem 120 rysa na rysie. Co do rorządu wymienił tylko pasek pompy na pewno nie.OSTRZEGAM NIE WARTO JECHAĆ I OGLĄDAĆ SZOK,ALE ZDJĘCIA SUPER.ZA DOMEM STOJĄ WRAKI KTÓRE NA PEWNO ZOSTANĄ WYSTAWIONE JAKO BEZWYPADKI Z MAŁYM PRZEBIEGIEM. ŁUBOWO KOŁO GNIEZNA PAN GRACZYK

To chyba ten:
http://otomoto.pl/oferta/lexus-gs-300-b ... ylj6d.html
LS430 sprzedany.
kowal1212
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2016, o 11:46
Model Lexusa: gs300
Skąd:: koszalin
Kontakt:

Re: zakup lexusa gs300 II

Post autor: kowal1212 »

Tak ten kolego odradzam jazdy i nerwów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość