Lexus GS300 czy RX300

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Lexus GS300 czy RX300

Post autor: michalm320 »

Ogólnie rzecz biorąc dziwne pytanie zadałeś jak dla mnie. Równie dobrze mogłeś się spytać czy lepiej kupić rower MTB czy szosówkę. GS i RX to dwa skrajne modele. Musisz sobie odpowiedzieć na zajebiście ważne pytanie... a mianowicie do czego Ci to auto będzie potrzebne i jakie klimaty lubisz. Ja np terenówki nigdy nie kupię bo czuję się w nich mało bezpiecznie, za wysoko mi jest, na zakrętach mam wrażenie że zaraz się do rowu wywalę. GS jest niższy, bezpieczny a i na grzyby do lasu pojedziesz :)
Obrazek
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Lexus GS300 czy RX300

Post autor: carinus »

W moim przypadku w grę wchodziły tylko auta 5d więc żadnego innego wyboru nie mam.
MączeK
Lex user
Posty: 233
Rejestracja: 4 lis 2010, o 11:52
Model Lexusa: RX
Skąd:: ***
Kontakt:

Re: Lexus GS300 czy RX300

Post autor: MączeK »

michalm320 pisze:Ogólnie rzecz biorąc dziwne pytanie zadałeś jak dla mnie. Równie dobrze mogłeś się spytać czy lepiej kupić rower MTB czy szosówkę. GS i RX to dwa skrajne modele. Musisz sobie odpowiedzieć na zajebiście ważne pytanie... a mianowicie do czego Ci to auto będzie potrzebne i jakie klimaty lubisz. Ja np terenówki nigdy nie kupię bo czuję się w nich mało bezpiecznie, za wysoko mi jest, na zakrętach mam wrażenie że zaraz się do rowu wywalę. GS jest niższy, bezpieczny a i na grzyby do lasu pojedziesz :)
Pytanie jak najbardziej na miejscu, poniewaz chcialbym uslyszec plus i minusy od uzytkownikow tych aut, dla tego zadalem takie pytanie, RX nie jest terenowka tylko zwyklym autem z wiekszymi gabarytami gdybyl szukal auta terenowego kupil bym Land Cruisera, a tu chodzi Mi o porwonanie dwoch aut do jazdy na codzien i wypadow wakacyjnch:)
Awatar użytkownika
KRYSPIN BACK
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 12 lis 2012, o 01:19
Model Lexusa: IS300SC / RX330
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: Lexus GS300 czy RX300

Post autor: KRYSPIN BACK »

RX to limuzyna na wyższych kółkach, a właściwości terenowe w tym aucie nie występują, on ledwo sobie ze śniegiem radzi :szok:

Jest to fajne auto jak ktoś od czasu do czasu potrzebuje pojechać po bocznej drodze, pokonać krawężnik i lubi wsiadać wyżej.
I jak mieszka na wiosce autko się pobrudzi błotem to nie wygląda tak koślawo jak zabłocony sedan :dirol:
LEXUS.jp
Mike_RX300
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2012, o 18:28
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus GS300 czy RX300

Post autor: Mike_RX300 »

Ja mam RX 300 z 2001 roku (użytkuję przeszło rok) i na dzień dzisiejszy nie kupiłbym ponownie tego modelu.
Największym problemem są słabe automaty - polecam amerykańskie fora - co chwila ktoś opisuje awarie lub problemy ze skrzynią.
Jeżeli ktoś się decyduje, to podobno Toyota coś ulepszyła w tej skrzyni w modelach od 2001 roku.
Skrzynia ma tylko 4 biegi, co powoduje liniowy przyrost spalania przy prędkościach autostradowych - tak od 120km/h kiedy pali 11-12l spalanie rośnie o 1l wraz ze wzrostem prędkości o 10km/h.
Silnik w tym modelu jest podatny na "sludge", zwłaszcza jeżeli robi się krótkie odcinki i silnik nie osiąga optymalnej temperatury - w tym przypadku również polecam zagraniczne fora.
Napęd AWD nie jest taki zły jak ktoś wyżej napisał - pokonywałem naprawdę duże zaspy bez najmniejszego problemu, ale mam dobre zimówki.
Przyspieszenie też nie jest złe, na pewno lepsze niż w IS 200.
Problemem jest też duża podsterowność, na śliskiej nawierzchni można się naprawdę zdziwić, ale to chyba specyfika wszystkich SUVów.
Ja wybrałem ten model ze względu na dojazd do domu nieutwardzona i rzadko odśnieżaną drogą, ale na dzień dzisiejszy chyba wolałbym się pomęczyć przez parę miesięcy w roku i mieć większy komfort na normalnej drodze.
volvosan
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 19 lis 2012, o 15:34
Model Lexusa: IS250 awd 09
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: Lexus GS300 czy RX300

Post autor: volvosan »

niestety gs300 MK II nie ma opcji AWD ,
MączeK
Lex user
Posty: 233
Rejestracja: 4 lis 2010, o 11:52
Model Lexusa: RX
Skąd:: ***
Kontakt:

Re: Lexus GS300 czy RX300

Post autor: MączeK »

Dzieki za opinie:) Panowie może mi ktoś podać jakie ma dokładnie seryjnie koła GS MK2

16"- ?

ET - ?

Rozmiar opon-?
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus GS300 czy RX300

Post autor: janasek »

MączeK pisze:Dzieki za opinie:) Panowie może mi ktoś podać jakie ma dokładnie seryjnie koła GS MK2

16"- ?

ET - ?

Rozmiar opon-?
GS300 MKII przez cały okres produkcji i GS400 do 2000 roku miały 16x7,5 ET 45 natomiast GS430 17x8,0 ET również 45.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: Lexus GS300 czy RX300

Post autor: legato97 »

Mk2 mial jeszcze 18x8.0 et35
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Odp: Lexus GS300 czy RX300

Post autor: janasek »

legato97 pisze:Mk2 mial jeszcze 18x8.0 et35
Ale to chyba była opcja... tak jak już chyba kultowe TTE 18x8,5 przód i 18x10 cali tył (takie same jak w T3 MKI)
Ostatnio zmieniony 24 mar 2013, o 20:08 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość