LEXUS GS 430

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
maciek3cc
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 21:27
Model Lexusa: Szukam..
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

LEXUS GS 430

Post autor: maciek3cc »

Po raz kolejny zwracam się do was o opinię. Niedawno pytałem o białego GS300 dla dziewczyny jednak okazał się bublem z Ameryki i wyposażenie też nie do końca mi odpowiadało. Teraz w okolicy pojawił się ładny GS 430 z EU.

http://otomoto.pl/lexus-gs430-prestige-C25150545.html

Na co przede wszystkim zwrócić uwagę w tym modelu poza podstawowymi sprawami typu praca silnika, zawieszenia, skrzyni biegów, eletryki itp..?

Naczytałem się też sporo na temat spalania tej V8, trochę przerażają wyniki około 16-17 l w mieście. Ciekawy jestem jak to ma się do poruszania po trójmieście..Bo jednak centrum Warszawy to nie jest :)

Pozdrawiam
Maciek
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: LEXUS GS 430

Post autor: ledziu »

maciek3cc pisze:
Naczytałem się też sporo na temat spalania tej V8, trochę przerażają wyniki około 16-17 l w mieście.
Maciek
Miałem gs430 mkII ten sam silnik co mkIII i nigdy nawet nie zbliżyłem się do takiego spalania.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: LEXUS GS 430

Post autor: legato97 »

Czy mozesz pisac posty w odpowiednim dziale? Tam pytamy o opinie o aucie, skopiuj posta bo ten poleci do kosza.
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 700
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: LEXUS GS 430

Post autor: luxus »

Z tego co pamirtam ten Lexus już wisi bardzo długo na otomot...
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: LEXUS GS 430

Post autor: maniek_ls400 »

ledziu pisze:
maciek3cc pisze:
Naczytałem się też sporo na temat spalania tej V8, trochę przerażają wyniki około 16-17 l w mieście.
Maciek
Miałem gs430 mkII ten sam silnik co mkIII i nigdy nawet nie zbliżyłem się do takiego spalania.
A mój LS430 z tym motorem tyle właśnie wciąga w Wawie na krótkich dystansach (16,5-16,7), na trasie schodzi się do 11,5, ale przy pałowaniu jest to raczej 13.0l.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: LEXUS GS 430

Post autor: bedok »

dla porównania mój Accord '99 1,8 automat w średniej wielkości mieście wciąga 15 l/100 a w trasie (do 120km/h) nie mniej niż 10 l/100. :ok:

Zatem spalanie LS430 posiadającego 2x tyle cylindrów i 2,5x większą pojemność (o mocy nie wspominając) jest rewelacyjne, nie ma na co narzekać!!! :puchar:
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: LEXUS GS 430

Post autor: Yarecki »

maciek3cc pisze:Naczytałem się też sporo na temat spalania tej V8, trochę przerażają wyniki około 16-17 l w mieście. Ciekawy jestem jak to ma się do poruszania po trójmieście..Bo jednak centrum Warszawy to nie jest :)

Pozdrawiam
Maciek

To jeszcze poczytaj ile palą Audi 4.2 i inne niemiecki furki o podobnej pojemności to stwierdzisz, że to 4,3 Lexa naprawde spala jak normalne 3.0l a w trasie często i mniej.
ledziu pisze: Miałem gs430 mkII ten sam silnik co mkIII i nigdy nawet nie zbliżyłem się do takiego spalania.
Ledziu, my nie mówimy przedmieściach czy jakiś dojazdach a warunkach gdzie wyjeżdzasz z garażu na zimnym jeszcze i już w korku stoisz, dodatkowo krótkie odcinki.
Poza tym mowa też o spalaniu realnym a nie tym co komp pokazuje ;)
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: LEXUS GS 430

Post autor: ledziu »

Yarecki pisze: Poza tym mowa też o spalaniu realnym a nie tym co komp pokazuje ;)
Nie interesują mnie wskazania kompa tylko tankowanie pod korek... :ok:
Kiedyś już umieszczałem zdjęcia z paragonu po wycieczce z chłopakami z naszego forum pod Częstochowe gdzie często jechaliśmy otro :biggrin2: ja do tego jeszcze trochę użyłem miasta i wyszło 12,6 l. pod korek w 4osoby, klimka, zapierdzielanko a w mieście nigdy nie przekroczyłem 15l pomimo że odwiedzałem regularnie cargo :laugh1:
Więc warunki o których wspominacie muszą być paliwożerene nawet dla małych pojemności.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: LEXUS GS 430

Post autor: Yarecki »

ledziu pisze:
Yarecki pisze: Poza tym mowa też o spalaniu realnym a nie tym co komp pokazuje ;)
Nie interesują mnie wskazania kompa tylko tankowanie pod korek... :ok:
Kiedyś już umieszczałem zdjęcia z paragonu po wycieczce z chłopakami z naszego forum pod Częstochowe gdzie często jechaliśmy otro :biggrin2: ja do tego jeszcze trochę użyłem miasta i wyszło 12,6 l. pod korek w 4osoby, klimka, zapierdzielanko a w mieście nigdy nie przekroczyłem 15l pomimo że odwiedzałem regularnie cargo :laugh1:
Więc warunki o których wspominacie muszą być paliwożerene nawet dla małych pojemności.
To normalny wynik z którym się zgadzam.
Co do miasta to mam na myśli 100% miasto a wtedy 15-17 jest realne- odcinek załóżmy rano kilka km zimą później 8 h stygnie i znów na zimno powrót + krótkie odcinki.
Oczywiście wystarczy kawałek trasy i średnia spada bo w trasie te auta są naprawdę bardzo oszczędne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości