Lexus- uzywany !! Koszta eksplatacji ??

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
gzoom
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2012, o 15:53
Kontakt:

Re: Lexus- uzywany !! Koszta eksplatacji ??

Post autor: gzoom »

cut
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, o 15:20 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: Lexus- uzywany !! Koszta eksplatacji ??

Post autor: maxkow »

konik_80 pisze:Lex jako taki w eksploatacji drogi nie jest - owszem części trochę kosztują ale na szczęście nie trzeba ich wymieniać za często także wychodzi na jedno.
Moim zdaniem jak ktoś ma Lexa to z miejsca jest to pasjonata i osoba z sercem do motoryzacji i poza wymianą części i eksploatacją dochodzą jeszcze koszty różnych ulepszeń które tanie nie są bo do LExa nie wypada wsadzać gó..a.
Na moim przykładzie napiszę co ile kosztowało mnie w GB
1. Tarcze + klocki przednie = 90Funa
2. Przednie dolne przeguby zawieszenia 50F x 2 czyli 100
3. Opony to dość droga historia bo minimum 75F za sztuke
4. Świece to 40F
5. Regenerowane zaciski hamulcowe 80F za strone
6. Amortyzatory przednie KYB 150F
7. Filtr do silnika ori 30F - później kupwałem zamienniku JC Premium za pare zeta w Inter Carsie
8. Kabinowy ori w salonie Toyoty w Szczecinie 110zł - kolejne JC Premium za chyba 20pare zł.

Doszła instalacja gazowa - z późniejszymi modernizacjami
Tyle z eksploatacji

Dodatki o których wspomniałem głównie w postaci audio
1. Radio 390F
2. Głośniki przód i tył około 170F
3. Wzmacniacz i subwoofer 150F
4. Maty bitumiczne na drzwi i podłogę 100zł

Tak to wyglądało w moim przypadku - aż się łezka kręci jak pomyślę, że go już nie mam ;) (ale głośniki i alu zabrałem)

Konik 80 ale mysle ze sprzetu Audio i LPG tak naprawde nie mozna liczyc do kosztow ekspalatacji , LPG zakladales zeby taniej jezdzic , a jesli chodzi o audio wymieniles je bo pewnie nie podobalo ci sie jak gralo orginalne .
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: Lexus- uzywany !! Koszta eksplatacji ??

Post autor: konik_80 »

maxkow pisze:Konik 80 ale mysle ze sprzetu Audio i LPG tak naprawde nie mozna liczyc do kosztow ekspalatacji , LPG zakladales zeby taniej jezdzic , a jesli chodzi o audio wymieniles je bo pewnie nie podobalo ci sie jak gralo orginalne .
No masz rację maxkow - trochę się rozpędziłem ;)
LPG założyłem aby za zaoszczędzone pieniążki inwestować w ulepszenia bądź eksploatację. Samo LPG w eksploatacji drogie nie jest - filterki FFC po 5zeta co 5tys km i raz na 15tys FFL za 30zł.

Do eksploatacji zapomniałem dodać, że wszystkie 3 paski kosztowały 20Funtów.
Awatar użytkownika
krakus25
Lex user
Posty: 105
Rejestracja: 22 sty 2011, o 03:48
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Lexus- uzywany !! Koszta eksplatacji ??

Post autor: krakus25 »

Zrobiłem Leszkiem około 15000
Rozrząd ~ 420zł (INA,Conti)
Paski napędzające ~ 60zł (Conti)
Sworzeń dolny wahacza przód ~ 122zł/szt (OYODO)
Filtr pyłkowy ~ 28zł
Filtr oleju ~ 18zł

Jeszcze czeka mnie naprawa prawego zacisku bo coś się zapiekło, zestaw naprawczy zamówiony - 36zł

To tyle od zakupu
tomekb pisze:
P.S> Plus nastepny dzieki braku zammienikow czesci ubezpiecznie wyplaca super sumy a czesci z angielskich lexow sa w przyzwoitej cenie pozatym jest duzo magikow co mloteczkiem duzo potrafia zdzialac by szpachli nie bylo za duzo :)
Zgadzam się z tym plusem, miałem okazje się o tym przekonać niedawno.
Z wypłaty z OC sprawcy jestem zadowolony :LEXUS:
Według mnie utrzymanie Lexusa nie jest jakąś masakrą, robić po prostu na bieżąco wszystkie czynności serwisowe.
Mario
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus- uzywany !! Koszta eksplatacji ??

Post autor: Rici »

gzoom pisze:Moje koszty IS200 to: paliwo 0,51PLN/km, serwis 0,33PLN/km, inne 0,58PLN/km, na podstawie przejechanych 45tyś km i aktualnym przebiegu 136tyś km:
Obrazek
Niezła statystyka :) :


Statystyki całościowe
Wydanych pieniędzy: 63 574 zł
- paliwowe 23 282 zł
- serwisowe 14 613 zł
- pozostałe 25 679 zł

Wpisów: 121
- paliwowych 53
- serwisowych 10
- pozostałych 58

Przejechał: 45 014 km

Koszt ogólny na 1 km: [?] 0,96 zł
Koszt serwisowy na 1 km: 0,33 zł

Koszt paliwowy (Pb) na 1 km: 0,51 zł

Średni koszt na miesiąc: [?] 1 589,35 zł
Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Lexus- uzywany !! Koszta eksplatacji ??

Post autor: tomekb »

ciekawe gzoom na co wydales 14000 w serwisie bo ja przez 55000km 3600 wydałem razem z zepsutym kolem zamachowym z rozrzadu i gumami w zawieszenie i zmiana oleju w automacie i 4 wymiany oleju w tym
gzoom
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2012, o 15:53
Kontakt:

Re: Lexus- uzywany !! Koszta eksplatacji ??

Post autor: gzoom »

cut
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, o 15:19 przez Anonymous, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus- uzywany !! Koszta eksplatacji ??

Post autor: Rici »

tomekb pisze:ciekawe gzoom na co wydales 14000 w serwisie bo ja przez 55000km 3600 wydałem razem z zepsutym kolem zamachowym z rozrzadu i gumami w zawieszenie i zmiana oleju w automacie i 4 wymiany oleju w tym
Dziwne troszkę bo w szczegółowym rozpisie jest dużo mniejsza kwota więc tez nie rozumiem skąd te 14 k
Obrazek
gzoom
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2012, o 15:53
Kontakt:

Re: Lexus- uzywany !! Koszta eksplatacji ??

Post autor: gzoom »

cut
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, o 15:19 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Lex

Re: Lexus- uzywany !! Koszta eksplatacji ??

Post autor: Lex »

gzoom pisze:Przegląd po 90tyś - 2837PLN
Wymiana tarcz przód, żarówek deski rozdzielczej, koło pompy wody - 2800PLN
Amortyzatory przód - 680PLN (poza ASO)
Przegląd po 105tyś - 1450PLN
Przegląd po 120tyś - 2725PLN
Sprzęgło - 3450PLN
Przegląd po 135tyś, wymiana wahaczy górnych przód plus tulei dolnych tylnych przedniego zawieszenia - 3707PLN
Sworzeń wahacza - 560PLN
Na wszystko powinienem mieć rachunki.
Do tego drobiazgów jak ustawianie geometrii zawieszenia x3, wymiana amortyzatorów na TEIN SuperStreet, wymiana sprężyn z SuperStreet na Flex, komplet nowych felg Tomasson TN1, renowacja starych zniszczonych, opony (3 komplety, 2x letnie i 1x zimowe), ubezpieczenie (pierwsze OC kosztowało 850PLN, teraz już jest trochę lepiej, 700PLN), oleje na dolewki (40PLN/1L/8kkm) nie wyszczególniam, ale są w podanych prze Riciego kwotach.
nie no ja czegoś tu nie rozumiem :scratch:
Przegląd po 90tyś - 2837PLN
Przegląd po 105tyś - 1450PLN
Przegląd po 120tyś - 2725PLN
Przegląd po 135tyś - 3707PLN
wszystko pięknie przeglądy co 15tys. ale porzucone kwoty wyglądają jak byś miał całą flotę lexusów a nie jednego małego is-ka , nie mam pojęcia co ty z nim robisz i jak to robisz że cię tyle to kosztuje a może auto wykonuje jakieś specjalne zadania bojowe w terenie :bor:

miałem też starego IS-a przez 16 miesięcy skręciłem nim prawie 20tys.km przez ten okres raz wymieniłem olej z fil. (120zł) , wysypała się tylna sprężyna kupiłem komplet na allegro za (70zł) i to wszystko a ostatnio rozmawiałem z następnym właścicielem i z ciekawości zapytałem czy coś grzebał przy aucie to mnie wcale nie zaskoczył mówiąc że zbliża mu się wymiana oleju :sarcastic:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości