Zakup Lexusa GS z ASO Poznań

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pdrog
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 28 wrz 2011, o 12:20
Model Lexusa: rx350 III
Skąd:: CIN
Kontakt:

Zakup Lexusa GS z ASO Poznań

Post autor: pdrog »

Przeszukując ogłoszenia, trafiłem na poniższe

http://www.uzywane.lexus-polska.pl/poka ... /782950038

http://www.uzywane.lexus-polska.pl/poka ... /658818454

ceny może niezbyt okazyjne, ale biorąc pod uwagę pochodzenie aut to już nie wygląda tak źle. Może koledzy pomogą? Warto się tym ofertom bliżej przyjrzeć? Może na forum jest KTOŚ z salonu?
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa GS z ASO Poznań

Post autor: janasek »

57 tys. za 2006 rok to nie jest jakaś wygórowana cena. Jeżeli jest faktycznie ładny, powiedzmy że bez poważniejszego dzwonu (dla mnie element czy dwa mogą być malowane) i chcesz mieć pewne auto z pełną historią serwisową to warto. Jeżeli do tego będziesz dalej auto serwisował w ASO to myślę że będziesz miał łatwiej w przyszłości z odsprzedażą auta to bierz. Chociaż i tak jedź do salonu z jakimś zaprzyjaźnionym mechanikiem bo nawet ASO potrafi klientowi wcisnąć"ładne kwiatki". :)
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
pdrog
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 28 wrz 2011, o 12:20
Model Lexusa: rx350 III
Skąd:: CIN
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa GS z ASO Poznań

Post autor: pdrog »

janasek pisze:57 tys. za 2006 rok to nie jest jakaś wygórowana cena. Jeżeli jest faktycznie ładny, powiedzmy że bez poważniejszego dzwonu (dla mnie element czy dwa mogą być malowane) i chcesz mieć pewne auto z pełną historią serwisową to warto. Jeżeli do tego będziesz dalej auto serwisował w ASO to myślę że będziesz miał łatwiej w przyszłości z odsprzedażą auta to bierz. Chociaż i tak jedź do salonu z jakimś zaprzyjaźnionym mechanikiem bo nawet ASO potrafi klientowi wcisnąć"ładne kwiatki". :)
ufff.....w końcu jakaś odpowiedź :)
rozmawiałem dzisiaj z aso i jutro w drodze powrotnej z urlopu zahaczam o salon i oba auta obejrzę. ten za 57kzł jest do negocjacji cenowej, ale wg informacji telefonicznej, będzie możliwy do kupienia dopiero po 1 sierpnia (auto stoi na placu ale jakaś umowa z klientem wygasła...nie wiem za bardzo o co chodzi).1 rejestracja jest z 2007 roku. podobno wygląda nieznacznie gorzej od tego droższego, ale ten droższy z kolei ma dodatkowe koła zimowe...niestety jego cena jest do bardzo skromnej negocjacji :(

podobno oba są bez przeszłości kolizyjno/wypadkowej.
nie za bardzo wiem na co zwrócić uwagę?...co powinno być przy tym przebiegu wymienione? rozrząd? olej w AT?
jak wygląda temat wady tego silnika, o której doczytałem na forum, objawiającej się nadmiernym zużyciem oleju?

do tej pory jeździłem saabem 9-5 Aero i tam wiedziałem co i jak....a w lexie jestem surowy. co prawda żona jeździ is200 sportcross, ale to jest auto zasadniczo bezobsługowe (z wyjątkiem oleju, filtrów)
turmoll
Lex user
Posty: 271
Rejestracja: 10 lis 2012, o 19:11
Model Lexusa: MKII, IS250, 2010, PL
Skąd:: Warszawa/Sadyba
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa GS z ASO Poznań

Post autor: turmoll »

Witam,

możesz przed zakupem powiedzieć, że kupisz dany egzemplarz ale chcesz żeby salon w cenie zrobił pełen przegląd i wymienił to i to .

/turmoll
Teraz: Volvo V60 AWD D4 + PoleStar 2017 PL
Wcześniej: MKII, IS250, 2010, PL
- już nie mój lex: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=20#p92608
- koszty utrzymania: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=128&t=7983#p61634
- wykres z hamowni: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=10#p77556
Opel Vectra C, CDTI, 150KM (188KM po chipie), Opel Astra II Bertone Coupe
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa GS z ASO Poznań

Post autor: hydrant23 »

"..niestety jego cena jest do bardzo skromnej negocjacji :("
czas zweryfikuje to stwierdzenie , no chyba że takie lexy schodzą jak świeże bułeczki ,
potargować się trzeba i to mocno , niedawno kumpel zmieniał auto w salonie i w rozliczeniu oferowali mu 2/3 ceny średniej rynkowej (auto z tego salonu roczne - idealne),
a inny kolega-pracownik byłego już salonu seata - mieli w rozliczeniu rx'a i kupił jego ojciec po kosztach czyli ok 60tys - 20tys. mniej niż na rynku , więc po prostu ich zarobek i na nowym sprzedanym i na starym musi być ,
moim zdaniem nie można zbytnio pokazać że się człowiek napalił bo karta przetargowa ucieka , a z drugiej lepiej pewniak i drożej
Awatar użytkownika
pdrog
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 28 wrz 2011, o 12:20
Model Lexusa: rx350 III
Skąd:: CIN
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa GS z ASO Poznań

Post autor: pdrog »

....od czego by tu zacząć.........w sumie to od najważniejszego : GS jest dla mnie za mały :szok: to znaczy zewnętrznie ok, ale w środku dooopa blada, mały fotel z krótkim siedziskiem...jednak jak sie mierzy prawie dwa metry to czasami się można nadziać na taki zonk.
przy okazji przymierzyłem się do RX....za mały.......no i do LS-a.....taaak...w końcu auto komfortowe.
wspólnie z Panem z salonu stwierdziliśmy, że nie ma tego złego co by........ponieważ dzięki temu wiem czego szukać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość