SC400 - dlaczego jest ich tak mało ?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: SC400 - dlaczego jest ich tak mało ?

Post autor: Pawełn »

mikrus pisze:U mnie do dziś sąsiedzi ze mną nie rozmawiają...
He he dobre :biggrin2: jeszcze jedno zastosowanie lexa, dobry sposób na namolnych sąsiadów :ok:
レクサス
p123
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 11 sie 2013, o 14:16
Model Lexusa: brak
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: SC400 - dlaczego jest ich tak mało ?

Post autor: p123 »

Panowie, dziękuję za odzew. Czytam i czytam, ale patrzę na Wasze auta i widzę że nikt nie skusił się na SC mimo że na 100% daliście za swoje Lexy więcej. Powiem wprost, straszną mam ochotę zrobić coś na zdrowy rozum szalonego i jeśli nikt z Was mi nie powie że to słaby pomysł, to w weekend pojadę do Zduńskiej po Lexa. No chyba że ktoś mnie ubiegnie ...
Piotr
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: SC400 - dlaczego jest ich tak mało ?

Post autor: baniaq »

Jak są chęci i pieniądze, to nie widzę przeciwwskazań, powodzenia :ok:
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: SC400 - dlaczego jest ich tak mało ?

Post autor: mikrus »

czasem w życiu trzeba być szalonym :)
na forum chyba janasek ma SC400
Pozdrawiam
Mikołaj
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: SC400 - dlaczego jest ich tak mało ?

Post autor: ledziu »

Największym problemem Polaków jest totalny brak świadomości motoryzacyjnej+mitomania.
Oczywiście dochodzą jeszcze taki tematy jak np: chęć szpanowania a SCek jest stary, albo brak gotówki i tylko leasing... można wymieniać i wymieniać.
Z jednej strony kiepsko a z drugiej kupujący jak się zna to może wyrwać fajną furę w dobrej cenie.
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: SC400 - dlaczego jest ich tak mało ?

Post autor: k0zz »

michalm320 pisze: Może jest uważany za mniej prestiżowy niż S klasa, czy BMW 7...
Tak mi się wydaje, że jest mniej prestiżowy, pewnie głównie dlatego że jest mniej znany.
Ludzie którzy mają kupę kasy biorą merce i beemki - każdy wie że to droga i luksusowa fura.
Gdyby mnie było stać na samochód za kilka setek tysięcy PLN to brałbym Astona / Jaguara / Lexa - kolejność przypadkowa.
Na tą chwile marzy mi sie LS 600h full wersja :)
Awatar użytkownika
jarekrk
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 25 gru 2010, o 13:15
Model Lexusa: Nie L / e46 323
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: SC400 - dlaczego jest ich tak mało ?

Post autor: jarekrk »

Jak jest z utrzymaniem SC400? Ktoś napisał, że taniej niż e36 ale traktuje to jako żart
Na allegro częsci jest bardzo mało, a jak wygląda w hurtowaniach sprawa?
Silnikowo to jest jak LS400, więc tu chyba jest spoko a jak inne rzeczy?

Powiem, że korci mnie aby na wiosne sprzedać E46 i właśnie chce znów coś japońskiego kupić(musi być RWD i szybciej jeździć niż obecne moje 323-no ta bene tylko z tego powodu 2 lata temu nie kupiłem 200isa tylko e46)teraz myślę nad 3 autami 200sx(s13-14 obojętne ale musi być SR motor)- supra MK3- i lex SC400.
Najbardziej kręci mnie SC bo po pierwsze V8 po drugie pięknie wygląda, tylko aby co kol wiek sie o tym aucie dowiedzieć to ciężko jest.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: SC400 - dlaczego jest ich tak mało ?

Post autor: ledziu »

jarekrk pisze:Jak jest z utrzymaniem SC400? Ktoś napisał, że taniej niż e36 ale traktuje to jako żart
Na allegro częsci jest bardzo mało, a jak wygląda w hurtowaniach sprawa?
Silnikowo to jest jak LS400, więc tu chyba jest spoko a jak inne rzeczy?

Powiem, że korci mnie aby na wiosne sprzedać E46 i właśnie chce znów coś japońskiego kupić(musi być RWD i szybciej jeździć niż obecne moje 323-no ta bene tylko z tego powodu 2 lata temu nie kupiłem 200isa tylko e46)teraz myślę nad 3 autami 200sx(s13-14 obojętne ale musi być SR motor)- supra MK3- i lex SC400.
Najbardziej kręci mnie SC bo po pierwsze V8 po drugie pięknie wygląda, tylko aby co kol wiek sie o tym aucie dowiedzieć to ciężko jest.
Wszystko zależy w jakim stanie kupisz auto i ile będziesz nim jeździł. Akurat w przypadku SCka przy określonym sposobie użytkowania i serwisowania jestem w stanie uwierzyć że poziom wymagań finansowych będzie na poziomie e36.

P.S.
S13 z SRem zapomnij chyba że SWAP a s14 całkowicie różny od SCka a do tego sam w sobie SR jest takim sobie silnikiem.
Awatar użytkownika
jarekrk
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 25 gru 2010, o 13:15
Model Lexusa: Nie L / e46 323
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: SC400 - dlaczego jest ich tak mało ?

Post autor: jarekrk »

oczywiście, że wchodzi w gre swap w opcji z S13, ale dużo bardziej wolałbym kupić dobrą S14tke.
ledziu pisze:Wszystko zależy w jakim stanie kupisz auto i ile będziesz nim jeździł. Akurat w przypadku SCka przy określonym sposobie użytkowania i serwisowania jestem w stanie uwierzyć że poziom wymagań finansowych będzie na poziomie e36.

P.S.
S13 z SRem zapomnij chyba że SWAP a s14 całkowicie różny od SCka a do tego sam w sobie SR jest takim sobie silnikiem.

Przy jakim sposobie użytkowania auta taki niski koszt utrzymania auta będzie?
W moim przypadku w rodzinie jest drugie auto którym częściej się przemieszczam z żoną po mieście, więc ja w swoim aucie w ostatnim roku zrobiłem 5000km, zakładam, że autem które bym teraz kupił czyli przykładowo SC400 też w ciągu roku nie zrobię więcej kilosów.
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: SC400 - dlaczego jest ich tak mało ?

Post autor: turkus »

Travis pisze:Jak kupiłem IS200 to teść się pytał co to za marka w ogóle jest? Chińska?
U mnie pan na strzeżonym jak zobaczył auto to zrobił oczy jak 5 zł i na plakietce napisał "LEXUX" :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość