Zakup pierwszego Lexusa - GS300? IS200?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup pierwszego Lexusa - GS300? IS200?

Post autor: turkus »

No trochę policzą, bo to jest niby auto sportowe - ja za swojego OC + AC płaciłam 2,5k. Eurotax wycenia auto na 11k, to raz, a z drugiej strony nie opłaca się AC nie mieć bo te auta są rzadkie i każda przygoda wymagająca ingerencji blacharza może się wiązać z dużymi kosztami.
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Zakup pierwszego Lexusa - GS300? IS200?

Post autor: sandr »

tomekb pisze:Ja użyieniu tkuje is200 automat - koszta po zrobieniu 100000km przezemnie uwazam ze umiarkowane jak na ten typ samochodu. NA dzien dzisiejszy ograniczaja sie do eksploatacji, zawieszenie oleje plyny i w najblizszym czasie rozrzad. Na gazie pali w miescie max 13-16 w trasie 11-15 wszystko zalezy od stylu jazdy.[...]
W swoim GS300 nie zdarzyło mi się przekroczyć (w górę :) ) podanych przedziałów konsumpcji LPG. Wygląda na to, że GS300 oraz IS200 automat charakteryzują się bardzo zbliżonym spalaniem. Również trochę żałuję że nie poszukałem GS430, ale i tak nie jest źle - GS300 MKII to warty polecenia wygodny, bezpieczny i niezawodny samochód.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Zakup pierwszego Lexusa - GS300? IS200?

Post autor: tomekb »

Miasto tez nie rowne miastu ale to tez inna historia
kiler129
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 00:55
Model Lexusa: Brak, szukam GS300 mk2
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: Zakup pierwszego Lexusa - GS300? IS200?

Post autor: kiler129 »

@turkus: AC nie planuję brać z uwagi na koszta i fakt jak się raz w Warcie na nim przejechałem ale to już osobna długa historia. W każdym razie zraziłem się. Jutro podpytam w ubezpieczeniach ile by mi podliczyli za oba modele.

Patrząc z dłuższej perspektywy to myślicie że przy moim budżecie na który rocznik GSa można liczyć? Przy ISie widziałem okolice 2k0-2k2.
Awatar użytkownika
Kowal
Lex user
Posty: 202
Rejestracja: 29 gru 2011, o 04:08
Model Lexusa: Yaris mk3
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zakup pierwszego Lexusa - GS300? IS200?

Post autor: Kowal »

Też miałem ten dylemat, ale wystarczyło że się przejechałem. Poprzednio miałem BMW 5er i w IS 200 czułem się ściśnięty, ale bardzo wygodnie ;)
Jednak GS daje olbrzymi komfort, wspaniałe wyciszenie i niesmaowicie zdumiewające wyniki ekonomiczne - spalanie do 12l gazu i bezawaryjne jeżdżenie od prawie półtora roku. Nie licząc drobiazgów które musiałem zrobić tj. zawieszenie (sworzeń,wahacz), filtry, przeglądy instalacji lpg, wymiana żarników, czy dobicie klimy.

Oddałbym go w dobre ręce, najlepiej na forum. Niestety potrzeba przesiadki do kombiaka jest moim być albo nie być w aktualnej pracy... jak co, proszę pisać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości