is250 vs gs450h

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: maniek_ls400 »

grochu128 pisze:Witam. Do niedawna byłem zdecydowany na is250, jednak ostatnio zainteresowałem się gsem. Prawie pod każdym względem bardziej odpowiada mi GS, jednak boję sie wysokich kosztów eksploatacji. Czy duza jest roznica między is250 a gs450h jeśli chodzi o niezawodnosc i koszt napraw/ przeglądów? Czy cena 10,7k euro nie jest zbyt niska za gs z 2007r? Do jakiego innego bardziej popularnego auta można porównać koszty eksploatacji tych dwoch modelow?
Moje trzy grosze..
GS jest większy więc to zawsze oznacza, że będzie droższy i nie ma się co łudzić..
- opony są większe przez to droższe,
- ubezpiecznie,
- spalanie,
- może więcej oleju w silniku ?
- moze więcej oleju w ASB ?
Części oryginalne też będą droższe, bo GS jest droższy nowy na półce od ISa o 100% więc nie spodziewałbym się tańszych części (na szczęście nie będzie Ci ich dużo i często potrzeba).
Ale ... GS jest większy co oznacza - bardziej komfortowy, szybszy, mocniejszy, bardziej prestiżowy, ma się co gnieść w razie dzwona i przez to masz większe szanse w razie nieszczęścia..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: sardzent »

co do silnika w hybrydach to mimo ze posiadam elektryka to ciągle mam mieszane uczucia, dlaczego ?

- silniki spalinowe pracują w cyklu atkinsona nie otto zatem nie maja super mocy z 1L ale sa mniej wysilone i rokują na dłuższą, niezawodna eksplatacje
- maja mniej osprzętu, wiecej napedzane jest elektryka wiec kolejny argument za niezawodnością
- ceny serwisu (przegladu) hybrydy i benzyny sa porownywalne

narazie dobrze ale

- w hybrydach silnik czesto startuje i zatrzymuje sie co raczej nie wplywa pozytywnie na zywotnosc
- inna kwestia sa hamulce ... faktycznie wiecej jest odzyskiwania energii przy hamowaniu ... ale hamulce tez nie sa z edycji benzynowej tylko delikatniejsze dedykowane i wcale nie tak dlugowieczne

a na podsumowanie ... nastepny bolid to tez musi byc hybryda albo naprawde silna benzyna :biggrin2:
grochu128
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 19 lut 2014, o 02:01
Model Lexusa: is250
Skąd:: lpu
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: grochu128 »

A wiec ,Hybryda odpada, ze względu na koszt zakupu( moze za kilka lat ;)). Teraz zastanawiam sie miedzy is250, a gs300. Boję się GSa, że będę miał kłopot z serwisem. W ASO raczej nie będę serwisował auta- od czasu do czasu ewentualnie moze jakiś przegląd. ISow jest dużo więcej jednak, i mam takie wrażenie, że to będzie rozsądniejszy wybór. Rocznie robię trochę ponad 20k. Czy reasumując roczny koszt utrzymania takiego samochodu jest na poziomie audi a6 czy może bardziej a8- próbuję znaleźć jakiś punkt odniesienia... ( temat spalania pomijamy)
Cinkos
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 22 lut 2013, o 00:18
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: Cinkos »

Haha porównywanie IS 250 do GS 450h to jak porównywanie audi A3 do A6 :) IS 208km zaś GS 340km. Poza tym IS to zabawka GS to już poważne auto. Jak dla mnie temat prosty jak nie powiem co:) GS 450H !!! Jeśli bagażnik Ci pasuje to się nie zastanawiaj. Serwis nie jest drogi przy audi będziesz bardzo pozytywnie zaskoczony tylko musisz zrezygnować z usług ASO bo tam niestety ceny są na odpowiednim poziomie dla tej marki. GS to jak w Audi A6. Ogólnie chyba każdy posiadacz GS 450H Ci poleci te auto a to coś oznacza... Spalanie w mieście 11l - na trasie 10 l ale IS pewnie wezmie podobnie. Poza tym lepiej się nim przejedz i możę też ISem a wtedy wszystkie Twoje przemyślenia zostaną dość szybko zarysowane konkretnie:) Samochód trzeba poczuć a nie kupować jak z katalogu takie jest moje zdanie. Poza tym moim zdaniem GS ma klasę a do tego nie jest taką kolubryną jak LS, który jest fantastycznym autem ale zabiera frajdę z jazdy:)Tutaj elektryk idzie jak marzenie:)
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: sardzent »

ja wybralbym hybryde ;-)
grochu128
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 19 lut 2014, o 02:01
Model Lexusa: is250
Skąd:: lpu
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: grochu128 »

Ok, dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. A skąd brać części do GSa jeśli serwis odpada? I nie mam pojęcia gdzie w mojej okolicy mogę bez obaw serwisowac lexusa.
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: sardzent »

to problem z serwisem czy czesciami ... czesci mozna przez internet a serwis to albo zaufany mechanik (ktory praktycznie kazda mechanike ogarnie) plus diagnostyka komputerowa

pamietaj ze to ciagle tylko lepsza toyota wiec i czesci niektore mozna wymieniac :dirol:
Awatar użytkownika
micrus
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 1 paź 2013, o 09:17
Model Lexusa: GS 300 III gen.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: micrus »

Gdybyś decydował się na GS to pamiętaj, że najwyższa wersja wyposażenia miała amortyzatory ze zmienną charakterystyką tłumienia. Nie ma do nich zamienników a komplet w ASO stoi za niecałe 10 koła. A amortyzatory mają to do siebie, że co jakiś czas trzeba je wymienić ;)
Obrazek
Cinkos
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 22 lut 2013, o 00:18
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: Cinkos »

Części kupisz albo w ASO albo w serwisach. Odnośnie amorków ja mam najwyższą wersje i jeden kosztuje coś poniżej 2 tyś. TO prawda, że dużo i je wymieniłem na tyłe ale to jest auto premium spodziewasz się cen jak w VW golfie? dla przykładu klocki na przód kosztują 200 zł a tarcze 300 więc bez szoku. Auto premium cenny wyższe niż w compakcie ale wcale nie wyższe niż audi czy merc a dużo mniej zawodne.
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: zender »

Witam

Tez stalem przed tym dylematem nie dawno... poszedelm w GS300 bo zarowno IS250 jak rowniez GS 450 mialy fatalnie maly bagaznik !
Ja swojego serwisuje w ASO czy drogo ... hymm zawsze mozna dostac rabat i gwarancjie na wykonana usluge nie sa to ceny jak w Hondzie czy VW ale to tez inna klasa. Nie polecam panow Tadziow.. zaufanych itd..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości