is250 vs gs450h

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re:

Post autor: Dawid0ss »

legato97 pisze:Dawid piszesz, ze nie mozna tych aut porownywac ale to wlasnie tu robimy. I jestes aktywny w temacie w ktorym porownanie nie ma sensu. Autor tematu zalozyl go z mysla o przedstawieniu roznic. Kryteria tez kazdy ma inne. Przeciez nikt nie pisze, ze to takie same auta.
Zgadzam się Panowie.

Klexus, to nie miała być obelga. Jeśli uraziłem, naprawdę przepraszam.

Auta są z innej klasy. Dlatego według mnie ostateczna decyzja sprowadza się do pytania "Czy mnie stać ?"
TAK -> GS450H NIE -> IS250

Ja wyznaję zasadę - zgodnie z ekonomią - trzeba jeździć najtańszym autem, jakim (według nas) wypada nam jeździć. Kupno auta to żadna inwestycja. To czysta konsumpcja.

Biorąc pod uwagę cenę tych aut, zaryzykuję stwierdzenie, że info o tej samej wysokości kosztów utrzymania, to jednak wprowadzanie innych w błąd.

Aczkolwiek jeśli okaże się, że prawda jest zupełnie inna, to sam poszukam GS450H :-)

Pozdrawiam
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: gucio6 »

Akurat ja w swoim is250 na trasie przy wspomnianych 160km/h mam podobnie jak nieznacznie mniej(bez znaczenia czy to noga czy tempomat). Kolejny raz powtarzam.... są ludzie dla których sekunda czy dwie to jest wieczność. Ale wtedy nie kupujemy Lexusa tylko Porsche (osobiście polecam) Dla mnie czy to 6 sek. czy 7sek do setki to i tak prawie to samo, a już napewno nie jest to argument i wyznacznik żeby kupić droższe auto o ok. 10-15tyś. Kolejna sprawa.... jeśli już czepiamy się osiągów to GS musi być minimum 350 żeby lepiej jechał od is250, bo gs300 jedzie tak samo albo gorzej. Kwestie wyglądu aut pozostawiamy na boku, chociaż gdyby była zrobiona jakaś sonda to zapewne pod wzgledem wyglądu wygrałby IS.

Skoro tak poprawiacie żeby trzymać się tego co autor napisał czyli 10k euro, to po co proponujecie gs450h??? Przecież to złom do kwadratu będzie złożony na częściach kosiarki i ciągnika. Za te pieniądze które przeznacza autor ma do wyboru IS250 i GS300 lub GS350. Więc może uderzcie się w pierś i porównujcie IS250 z GS300 ????
grochu128
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 19 lut 2014, o 02:01
Model Lexusa: is250
Skąd:: lpu
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: grochu128 »

Minął ponad tydzień odkąd mam ISa. Jestem bardzo zadowolony, to był strzał w 10 ;). Zakupiłem nowe opony 18 255/40 i 225/40 ( facet od nowości jeździł na tych samych oponach). Problem w tym, że jeszcze nie mam felg. Dowiedziałem się, ze oryginalnie felga na tył powinna mieć 9 cali et50, a na przód 8.5 et45. Jak to powinno wyglądać jakbym chciał założyć nieoryginalną felgę?
grochu128
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 19 lut 2014, o 02:01
Model Lexusa: is250
Skąd:: lpu
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: grochu128 »

Czy jak założę 4x 8.5'' et45 będzie ok? Bo chyba ciężko będzie zamówić 4 felgi w tym dwie o różnych szerokościach?
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: Thorgal1 »

klexus pisze:Widze ze czytałeś co napisał Gucio :laugh1:
A ceny sprawdzałeś ze wiesz ze tarcza 2x droższa i ta opona, lampy
Bo ja tak i lampy masz w tej samej cenie, tarcze w podobnej, opon nie sprawdzałem bo nie wiem jaki rozmiar siedzi w 450h
Wygrywa GS450h :puchar:

Podoba CI sie IS ok nie widze problemu tylko GS450h pali 8/100 :fiu: zresztą THORGAL pochwal sie spalaniem :biggrin2:

niestety .... częste rozpędzanie się z 60 do 160km/h pochłonęło o 1l więcej :)
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Cinkos
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 22 lut 2013, o 00:18
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: Cinkos »

Ludziki spokojnie toć wiadomo że GS lepszy :) No taki żart. TU nie chodzi jak sam mówisz o sekunde w tą czy tamtą tu chodzi o jazdę na 2 silniki. Ty posiadając auto z jednym więc tego nie doświadczasz:) Ja mając 2 tak. Moim osobistym zdaniem wygląd IS jest bardzo przytłumiony i taki trochę biedny ale mimo wszystko ładny. GS to limuzyna pełną gębą może nie jak LS ale to już jest coś - LS mi się jeszcze bardziej podoba ale zero frajdy z jazdy dlatego to nie auto dla mnie. Masa wymiary, itp. Kawał auta. W środku ja mam zupełnie inną skórę niż ty a i pewnie system grający inny i to jest fakt a nie gusta. Jeśli ktoś chce porównywać GS 450h z IS 250 to skąd w ogóle argument, że nie ma pieniędzy - albo ma albo nie a jeśli nie to po co te porównanie bo nie rozumiem? Tu było Gs 450h vs IS 250 a nie IS250. Jestem stronniczy oczywiście bo mam GS 450 h ale raczej na IS 250 bym go nie zamienił chociaż nowy IS 300h z tym wyświetlaczem jak w LF-A i systemem modulacji dźwięku silnika i wydechu oraz manetkami bardzo pozytywne na mnie wrażenie zrobił. Tego ja nie mam:) Ceny części GS oczywiście, że są droższe ale to samochód chyba bardziej niezawodny ( skrzynia CVT, hybryda odciąża silnik) poza tym Panowie to jest Lexus marka premium nie zapominajcie o tym. Tanio to jest fiat, Peugeot czy inne samochody z normalnej półki. Kupujesz Lexusa a spodziewasz się ceny części jak w Daci to możesz się lekko pomylić. A odnośnie spalania to GS 450h bierze 11l w mieście i 9-10l w trasie:) jakby brał 8l to byłby autem idealnym a przynajmniej dla mnie:) ale kolega ma BMW 530d i tez mu bierze 11l ale diesla !:) i musi się martwić o dwumasy, wtryski, egr i całą masę innych spraw:)
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: gucio6 »

@up

Przeczytaj trzy pierwsze posty autora.... Ma maksymalnie do przeznaczenia 11tyś EURO. Dlatego zapewne założył temat bo zaciekawiła go zbyt niska cena gs450h.
Widzę że każdy chwali co swoje. Ja mam kilka aut w domu drogich i nie mam tego kompleksu. Za 11tyś euro czyli +- 45tyś zł to bardzo ciężko będzie znaleść porządny egzemplarz is250 (NIE 220d) a już o GS 450h nie wspomnę bo za GS-a w ładnym stanie trzeba położyć 70-80tyś.
Co do skóry.... w obu... jaką masz w GS-sie??? bo w IS jest półanilinowana i ty również taką posiadasz. Co do audio nie wypowiem się u mnie jest 14-głosników jeśli u ciebie jest choć jeden więcej (ze względu na większe gabaryty auta) to będzie grać trochę lepiej, ale tylko i wyłącznie z powodu większych możliwości upchania głośników a nie tego że GS to GS a IS to IS. Spalanie z mojego zaobserwowania w 250 miasto 10-11 trasa 8-9 (choć pod koniec roku robiłem trasę 800km według ograniczeń i komputer wskazywał 7,1 - czy przekłamał czy nie NIE WIEM. Wyglądu aut nie będę kolejny raz komentował bo ilekroć bym to robił za każdym razem IS będzie dla mnie ładniejszy (spore grono moich znajomych z pracy itp twierdzi tak samo a w pracy jest kilka modeli L) Nie musisz go tak wychwalać bo to GS jak każdy inny a wyróznia go najbardziej silnik 450h, reszta jak w starej skarpetce.


Co do obecnych modeli... cóż mogę z czystym sumieniem stwierdzić że wizualnie sprawa się odwróciła.... nowy GS jest elegancki ma idealną linie auta premium, nigdzie nie jest przekombinowany. IS dla mnie spaskudzony, boki auta przebajerowane przetłoczeniem na tylnych błotnikach.... tylne światła... to wszystko ładniejsze dla mnie zdaje sie być w starszym modelu. Pomijam wnętrze bo w nowym IS jest równie piękne jak w nowym GS.
turmoll
Lex user
Posty: 271
Rejestracja: 10 lis 2012, o 19:11
Model Lexusa: MKII, IS250, 2010, PL
Skąd:: Warszawa/Sadyba
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: turmoll »

grochu128 pisze:Dowiedziałem się, ze oryginalnie felga na tył powinna mieć 9 cali et50, a na przód 8.5 et45. Jak to powinno wyglądać jakbym chciał założyć nieoryginalną felgę?
Hej,

Oryginalna fela na przód ma 8 a na tył 8,5 cala (sam nie dawno kupiłem komplet).

/turmoll
Teraz: Volvo V60 AWD D4 + PoleStar 2017 PL
Wcześniej: MKII, IS250, 2010, PL
- już nie mój lex: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=20#p92608
- koszty utrzymania: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=128&t=7983#p61634
- wykres z hamowni: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=10#p77556
Opel Vectra C, CDTI, 150KM (188KM po chipie), Opel Astra II Bertone Coupe
Cinkos
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 22 lut 2013, o 00:18
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: Cinkos »

gucio z jednym masz rację - za 11k euro nie kupisz fajnego GS 450h. Poza tym chyba nie bardzo rozumiesz. Masz IS250 i wydaje Ci się, że w GS 450h za drugie tyle większość rzeczy ma takie samo a idioci płacą podwójnie? No niestety nie. Poza tym nie bądź laikiem mówiąc o car audio, że fajnie gra bo ma 14 głośników. Podjedz do jakiegoś warsztatu co się zajmuje car audio to szybko Cię wyedukują, że ilość głośników nie wpływa na jakość. Ja w swoim poprzednim aucie miałem 2+2 twittery i zaufaj mi, że grały znacznie lepiej niż Twoje 14:) A co do wyglądu to jest rzecz gustu dlatego ten temat ja pozostawiam bez komentarza - mi np. nowy GS się w ogóle nie podoba.
grochu128
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 19 lut 2014, o 02:01
Model Lexusa: is250
Skąd:: lpu
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: grochu128 »

A czterech takich samych 8 cali (od GS'a) nie można założyć? Czy w tym wypadku opony też by musiały być takie same, czy moga pozostać jak zaleca fabryka?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości