is250 vs gs450h

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: Dawid0ss »

Zgadzam się, że nie można porównywać IS'a do GS'a, bo to jednak inna klasa pojazdów. Podstawa jednak to potrzeby. Od tego tak naprawdę zależy wybór, przynajmniej u mnie :-)
Pzdr
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: gucio6 »

Moje spostrzeżenia są takie a nie inne. Nie porównuje mocy aut, Tobie zależy na lepszym odejściu ze świateł a mi np żeby auto świeżej wyglądało czy miało ładniejszą/nowocześniejszą linie. To że auto jest innej klasy to wiadomo ale klasa auta nie jest wyznacznikiem jego atrakcyjności (czyt. ładności) Nie mówię tak byle se popisać, tylko też kupując brałem pod uwagę GSa i też nim jeździłem. Oczywiście że są benzynowe GSy ale post do którego nawiązywałem tyczył się akurat 450h.
Jestem osobą której bardziej zależy przykładowo dołożyć 10tyś za to żeby auto było ładniejsze niż na to żeby auto było o 2 sek szybsze do setki. Dla mnie czy to is250 czy gs450h są szybkie, bo jeśli będzie potrzeba to każdym spokojnie 180 czy 200 pojadę na miękko, różnice w mocy czy przyspieszeniu są ale dla mnie nie jest to punkt odniesienia dla którego miałbym wybrać GS co innego gdyby taki IS250 zbierał się do setki w 15 sekund, wtedy byłoby to może denerwujące. A tak? 250tka szału nie robi, dupy nie urywa, jeździ całkiem przyzwoicie i zadowalająco a swoim nawet licznik zamknąłem:) IMHO jeśli mam być szczery gdyby GS miał ładniejszy tył, nie miał oddzielonego światła drogowego od reszty, miał ładniejszy centralny panel, i nie miał wiejskiego wejścia na stare kasety, to może i teraz bym jeździł nim a nie ISem. Jednak rzeczywistość sprowadza nas do TU I TERAZ i musimy decydować w tym co mamy to wybrałem wersje IS.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: klexus »

Ciekawe podejście do wyboru, o gustach nie dyskutuje sie ponoć, ja jednak wybrał bym GS450 bez zastanowienia lepiej przyspiesza, ciszej w kabinie, świetny sprzęt grający, więcej miejsca w kabinie, kwestia prędkości co z tego ze is 250 zamyka zegar tylko w jakim czasie, jak dla mnie kazdy samochód moze jechac max 180 ale niech to robi w 12s:P
IS fajny ale 350 lub ISF tu można sie poświecić kosztem osiągów.
Kaseciak to fajne retro gdzie masz teraz kaseciaka?? a Lexus ma heheh
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: Dawid0ss »

Stary, ale nie mylmy tutaj dwóch rzeczy. GS to zupełnie inne koszty zakupu i utrzymania auta. I proszę mi tu nie wkręcać, że tylko olej, filtry i wyjdzie to samo, bo nie wyjdzie. Większe lub mniejsze naprawy pojawią się zawsze. Trzeba będzie kupić tarczę hamulcową ? Pewnie wyjdzie dwa razy drożej, bo inne prędkości jednak, więc wymagania od hamulców również. Przyjdzie nam kupić oponę, wyjdzie drożej, bo felga większa. Jakaś lampa do wymiany ? Znowu drożej. Owszem zaraz ktoś się odezwie, że jego to wszystko tanio kosztuje. Bla bla. Tanio kosztuje, bo większość ludzi kupuje za drogie na siebie auto, a później je szpikuje zamiennikami. To jest największa bolączka aut w tym kraju.

Dlatego uważam, że lepiej kupić taniej, aby później uniknąć podstawowych problemów z utrzymaniem. Na nasze drogi, gdzie i tak nie mam dróg, aby pojechać bezpiecznie więcej niż 160km/h, wygrywa IS ! :biggrin2:

Pzdr
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: klexus »

Widze ze czytałeś co napisał Gucio :laugh1:
A ceny sprawdzałeś ze wiesz ze tarcza 2x droższa i ta opona, lampy
Bo ja tak i lampy masz w tej samej cenie, tarcze w podobnej, opon nie sprawdzałem bo nie wiem jaki rozmiar siedzi w 450h
Wygrywa GS450h :puchar:

Podoba CI sie IS ok nie widze problemu tylko GS450h pali 8/100 :fiu: zresztą THORGAL pochwal sie spalaniem :biggrin2:
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: Dawid0ss »

Cena min za GS450H (253k), cena min za IS250 135k, różnica 118k pln

Może i GS pali mniej, ale pytam też, ile trzeba zrobić km, aby wyjeździć różnicę w cenie zakupu ;-)

Odpowiedź poniżej

118'000 pln / 5,8 pln (cena za litr PB98) = 20'345 litrów paliwa

20'345 litrów paliwa / 3 litry (różnica w spalaniu GS450H oraz IS250) = 6'782 cykli * 100km = 678'200 km

Klexus, swoje "bo GS pali 8l/100km" schowaj między buty. Proponuję zacząć liczyć, a nie rzucać puste deklaracje opierające się tylko i wyłącznie na szacunkach. Nawet nie wiem czy tyle km przeżyje silnik.

Biorąc pod uwagę ceny obu aut, naprawdę nie wierzę, że części kosztują tyle samo. No fuckin' way :biggrin2:

p.s. Z ciekawości zapytam w ASO o ceny - dajmy na to - tarcz hamulcowych i wahaczy do obu modeli. Się sprawdzi, się przekonamy :-)

Pzdr
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: krzywydg »

Widze ze sie tu dawidos rozpedziles z tymi cenami... Gosc w pierwszym poscie pisze ze ma ok 10k euro a Ty wyjezdzaz w poscie wyzej z cenami nowych aut... Widze , ze masz is 200 i probujesz cos tu pisac o cenach utrzymania Gs450 / IS 250 o ktorych nie masz pojecia. A kalkulatorek Ci chyba szfankuje....
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: Dawid0ss »

krzywydg pisze:Widze ze sie tu dawidos rozpedziles z tymi cenami... Gosc w pierwszym poscie pisze ze ma ok 10k euro a Ty wyjezdzaz w poscie wyzej z cenami nowych aut... Widze , ze masz is 200 i probujesz cos tu pisac o cenach utrzymania Gs450 / IS 250 o ktorych nie masz pojecia. A kalkulatorek Ci chyba szfankuje....
Jeśli masz jakieś zastrzeżenia do moich obliczeń, to proszę je podaj i daruj sobie złośliwości.

O kosztach utrzymania obu modeli rzeczywiście wiem nie dużo. Mam natomiast ogromne wątpliwości czy na pewno są one takie same, jak twierdzą niektórzy.

W każdym razie ponownie zaznaczam, że tych aut jednak nie można porównywać. Inne gabaryty, komfort, wyposażenie, osiągi. Zupełnie inna klasa samochodów. Dochodzi też w końcu aspekt prestiżu auta itp.

Pzdr
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Dawid piszesz, ze nie mozna tych aut porownywac ale to wlasnie tu robimy. I jestes aktywny w temacie w ktorym porownanie nie ma sensu. Autor tematu zalozyl go z mysla o przedstawieniu roznic. Kryteria tez kazdy ma inne. Przeciez nikt nie pisze, ze to takie same auta.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: is250 vs gs450h

Post autor: klexus »

Dawid0ss pisze:
Klexus, swoje "bo GS pali 8l/100km" schowaj między buty. Proponuję zacząć liczyć, a nie rzucać puste deklaracje opierające się tylko i wyłącznie na szacunkach. Nawet nie wiem czy tyle km przeżyje silnik.

Pzdr
Brawo!!! ale zanim zaczniesz rzucać obelgi w moim kierunku odnosnie liczenia może sam weźmiesz sie za liczenie cen części a nie rzucać puste deklaracje jak parę postów wyżej.
Dobrze rozumiem Cie doskonale najlepszy jest IS.
Jeszcze jedna sprawa poczytaj ile pali GS450h bo zaczynam wątpić czy w ogóle wiesz co oznacza 450H, bo mamy tutaj pare 450h i osobiście znam Thorgala który pokazał ile pali 450h. 8,9/100 gdzie sypał po 160km/h,
A w obliczeniach wziąłeś pod uwagę ze hybryda w korkach nie spala pb??

Podsumowanie, jak miałbym liczyć ile zaoszczędzę na paliwie pewnie jezdził bym autobusem albo skuterem.
Kupuje to co mi sie podoba bo ja osobiście muszę sie dobrze czuć w samochodzie, a nie bawić się w złotówę i cieszyć sie bo zaoszczędziłem 13 zł na 100km

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości