[Is200/300] Wersja Clasic , Prestige, Sport, Elegance

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: [Is200/300] Wersja Clasic , Prestige, Sport, Elegance

Post autor: mikrus »

Palio pisze:Hej, a ja mam pytanie o kolory deski rozdzielczej. W zasadzie interesuja mnie kolory obramowania zegarow i biegnący wzdłuż kokpitu metaliczny panel. Był jeden kolor dla wszystkich wersji czy kilka? Mam dylemat bo muszę kupić taka ramke do zegarow i na aukcjach te kolory różnią sie (moze to zależy od oswietlenia). Przykładowa aukcja:
http://allegro.pl/showItem2.php?item=3479725956 i cholera na rożnych aukcjach te kolory sa skrajnie inne :/
kolory są inne dla wersji sport, są dwukolorowe. ta z allegro jest właśnie dla wersji sport.
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
Elmosquito
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 21 lis 2013, o 01:51
Model Lexusa: IS 300 SC
Skąd:: D.G.
Kontakt:

Re: [Is200/300] Wersja Clasic , Prestige, Sport, Elegance

Post autor: Elmosquito »

Witam,
niestety nie jestem jeszcze posiadaczem Lexusa, mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Jestem pasjonatem JDM, od dawna podobała mi się Altezza, ze względu na przepisy w PL musze się zadowolić IS-em. Początkowo chciałem kupić cos z silnikiem 1G-FE, ale obawiam się, że może być trochę za słaby. Moje dotychczasowe auto to Galant 2.5 (163km i 235Nm) na początku było super, ale juz mi nie wystarcza, teraz pora na tylnionapedówke. Dletego bardzo poważnie myślę nad IS300 CrossSport z kultowym silnikiem 2JZ-GE.
I tu pojawia sie pytanie do Was. Można spotkać is300 z manualną skrzynia biegów? gdzieś czytałem, że pod koniec produkcji (2003-2004) wkładali tam 5-cio stopniowego manuala. Jeśli nie ma takiej opcji, to powiedzcie, czy AT jest z TIPTRONIC-iem? I czy każdy IS300 ma Torsen?
IS nie jest często spotykany :biggrin2: tym bardziej w odmianie z 3 litrowym silnikiem, ciężko zdobyć potrzebne info na ten temat. Jeśli pominąłem jakiś temat na forum to podeślijcie proszę link do tematu gdzie znajdę potrzebne info.
Z góry dzięki za odp.
PZDR
ŁM
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [Is200/300] Wersja Clasic , Prestige, Sport, Elegance

Post autor: turkus »

Hej, co do tiptronica - tak, masz przyciski w kierownicy do zmiany biegow i to bardzo fajnie dziala :)
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: [Is200/300] Wersja Clasic , Prestige, Sport, Elegance

Post autor: luxus »

Manual szedł ale to bardzo rzadki rarytas jeśli chodzi o lsd to w 300 też rzadko szły ale mozna znależc na rynku wtórnym
Tu jest chyba dośc fajna propozycja a blisko bo w Katowicach więc możesz podjechac oblukac...
http://otomoto.pl/lexus-is300-sport-cro ... 25746.html
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [Is200/300] Wersja Clasic , Prestige, Sport, Elegance

Post autor: turkus »

Było już o tym aucie w wątku z pytaniami o auta z ogłoszeń, podobno jest całe malowane.
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: kolunio »

Malowane to mało,powiedziane...;)
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [Is200/300] Wersja Clasic , Prestige, Sport, Elegance

Post autor: Damian87 »

wyżej jest napisane żę w wersji sport zawieszenie jest obniżone i wynosi 1405mm, więc ile jest w zwykłej wersji (nie sport) i przez co to zawieszenie jest obniżone? inne amortyzatory? inne sprężyny?
Jago
Lex user
Posty: 188
Rejestracja: 11 maja 2013, o 13:53
Model Lexusa: JCE10 2JZ-GE / XF10 1UZ-FE
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [Is200/300] Wersja Clasic , Prestige, Sport, Elegance

Post autor: Jago »

maxkow pisze: wersja Prestige
- chromowana galka zmiany biegow
W wersji Prestige gałka zmiany biegów jest skórzana. I do tego jeszcze drewnopodobne wstawki.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [Is200/300] Wersja Clasic , Prestige, Sport, Elegance

Post autor: Yarecki »

Damian87 pisze:wyżej jest napisane żę w wersji sport zawieszenie jest obniżone i wynosi 1405mm, więc ile jest w zwykłej wersji (nie sport) i przez co to zawieszenie jest obniżone? inne amortyzatory? inne sprężyny?
Stawiam na sprężynę, bo w częściach amor nie ma rozróżnienia zwykły i sport.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Odp: [Is200/300] Wersja Clasic , Prestige, Sport, Elegance

Post autor: Damian87 »

No właśnie sprężyny też nie mają rozróżnienia sport/standard. Moje amory mają już po ok 65% więc zaczynam myśleć o wymianie ich, a nie wiem właśnie co kupić skoro jest niby obniżone zawieszenie. Nie chce aby potem auto stało nie naturalnie wysoko:shock:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość