Wymiana oleju - brak oznaczeń...

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
dawidek106
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 31 maja 2014, o 20:08
Model Lexusa: Był IS 200, jest ACCORD 2.2 ictdi
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Wymiana oleju - brak oznaczeń...

Post autor: dawidek106 »

JanB pisze:A no to teraz rozumiem, Ty sobie tak pożartowałeś z tymi zaleceniami mechaników, accordami na 15W40 oleju, czy Twoim IS-ie na mineralnym Mobilu 10W40.... Jak tak to OK.
Uważasz, że olej 10W-40 jest olejem mineralnym? To jakie oznaczenia ma olej półsyntetyczny?
Awatar użytkownika
dawidek106
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 31 maja 2014, o 20:08
Model Lexusa: Był IS 200, jest ACCORD 2.2 ictdi
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Wymiana oleju - brak oznaczeń...

Post autor: dawidek106 »

Jeszcze znalazłem taki artykuł:http://www.motofakty.pl/artykul/oleje-s ... ierac.html. Uważacie, że ten kto go napisał jest też idiotą, bo ja mam taką samą wiedzę?
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: Wymiana oleju - brak oznaczeń...

Post autor: mikrus »

Ludzie opanujcie się... zapytałem tylko co zrobić. Olej zmieniłem, zalałem 10W40... Temat do zamknięcia/usunięcia zanim wywiąże się tu jakaś wojna olejowa ;)
Pozdrawiam
Mikołaj
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Wymiana oleju - brak oznaczeń...

Post autor: carsik »

tu nie chodzi o jakieś wojny tylko o argumenty techniczne. BTW, nie należy stosować do zmiennych faz olei 10W.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
dawidek106
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 31 maja 2014, o 20:08
Model Lexusa: Był IS 200, jest ACCORD 2.2 ictdi
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Wymiana oleju - brak oznaczeń...

Post autor: dawidek106 »

carsik pisze:tu nie chodzi o jakieś wojny tylko o argumenty techniczne. BTW, nie należy stosować do zmiennych faz olei 10W.
Co mechanik to inna opinia i wiedza. Mój lex od 50 tyś km jeździ na 10W i silnik pracuje na szwajcarski zegarek. Pozdrawiam
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Wymiana oleju - brak oznaczeń...

Post autor: Yarecki »

dawidek106 pisze:
carsik pisze:tu nie chodzi o jakieś wojny tylko o argumenty techniczne. BTW, nie należy stosować do zmiennych faz olei 10W.
Co mechanik to inna opinia i wiedza. Mój lex od 50 tyś km jeździ na 10W i silnik pracuje na szwajcarski zegarek. Pozdrawiam
Zajrzyj w silnik kolego, nie widzisz ile ciężej ma pompa oleju na zimno itd.
Poczytaj, naucz się czegoś zanim coś powiesz.
To proste zasady są.
Awatar użytkownika
dawidek106
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 31 maja 2014, o 20:08
Model Lexusa: Był IS 200, jest ACCORD 2.2 ictdi
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Wymiana oleju - brak oznaczeń...

Post autor: dawidek106 »

Yarecki pisze:
dawidek106 pisze:
carsik pisze:tu nie chodzi o jakieś wojny tylko o argumenty techniczne. BTW, nie należy stosować do zmiennych faz olei 10W.
Co mechanik to inna opinia i wiedza. Mój lex od 50 tyś km jeździ na 10W i silnik pracuje na szwajcarski zegarek. Pozdrawiam
Zajrzyj w silnik kolego, nie widzisz ile ciężej ma pompa oleju na zimno itd.
Poczytaj, naucz się czegoś zanim coś powiesz.
To proste zasady są.
W tej chwili nie mamy syberyjskich zim. Więc silnik nie odpala w max. niskich temperaturach. A jak zaglądam co drugi dzień do silnika to nic się nie zmienia, ani wygląd ani jego praca :biggrin2:
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Wymiana oleju - brak oznaczeń...

Post autor: Yarecki »

dawidek106 pisze: W tej chwili nie mamy syberyjskich zim. Więc silnik nie odpala w max. niskich temperaturach. A jak zaglądam co drugi dzień do silnika to nic się nie zmienia, ani wygląd ani jego praca :biggrin2:
Żyj w tej niewiedzy zatem tylko zatrzymaj ją dla siebie.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Wymiana oleju - brak oznaczeń...

Post autor: carsik »

dawidek106 pisze:
A jak zaglądam co drugi dzień do silnika to nic się nie zmienia, ani wygląd ani jego praca :biggrin2:
McDonalda też można jeść całe życie :biggrin2: :biggrin2: :biggrin2:
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wymiana oleju - brak oznaczeń...

Post autor: Pepe_GD »

Też mam auto zalane 10w40, takim zalał poprzedni właściciel. Niedługo mnie czeka wymiana, też chciałem zalać 10w40. Ale widząc wasze opinie że nie powinno się stosować do zmiennych faz 10w, zastanawiam się co wlać. Auto teoretycznie ma przejechane 161 tyś, nie bierze oleju , brak również czarnego osadu na wydechu- czyściutko ;). Auto zagazowałem 1,5tyś km temu. Co waszym zdaniem powinienem wlać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości