lexusem przez pół europy:)

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: owczar »

Ja tam nie zauważyłem różnicy między polskim a zachodnim paliwem. Jedyna roznica może wynikać z tego, ze na zachodzie jest więcej autostrad i przy równej jeździe można przejechać więcej. Inna sprawa, ze na zachodzie Polacy jeżdżą przepisowo.. na niemieckiej autostradzie spalal mi tyle samo niemieckiego paliwa co polskiego na polskiej.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: Yarecki »

Dawid0ss pisze:
owczar pisze:Ciężko i mi w to uwierzyć. Ostatni raz miałem takie spalanie w trasie w golfie VI 1,6 TDi. ;)
Na zachodzie mają lepsze paliwo, stąd takie wyniki. Pzdr
No no, mit zachodu widzę "nieumarty" :biggrin2: .
owczar pisze:Ja tam nie zauważyłem różnicy między polskim a zachodnim paliwem. Jedyna roznica może wynikać z tego, ze na zachodzie jest więcej autostrad i przy równej jeździe można przejechać więcej. Inna sprawa, ze na zachodzie Polacy jeżdżą przepisowo.. na niemieckiej autostradzie spalal mi tyle samo niemieckiego paliwa co polskiego na polskiej.
Ehhh, znów się zgodzić muszę :biggrin2: :ok:
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: Dawid0ss »

Yarecki pisze:No no, mit zachodu widzę "nieumarty" :biggrin2:
No trudno, aby był "umarty", gdy statsy twierdzą, że ponad 1/5 stacji w Polsce chrzczone nam opyla ;-) Pzdr
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: Yarecki »

Dawid0ss pisze:
Yarecki pisze:No no, mit zachodu widzę "nieumarty" :biggrin2:
No trudno, aby był "umarty", gdy statsy twierdzą, że ponad 1/5 stacji w Polsce chrzczone nam opyla ;-) Pzdr
W Niemcach pewnie nie potrafią "chrzcić" :?: - nie tak dawno głośno było właśnie jak w którymś z Landów tankowało się maga syf.
Poza tym ta 1/5 to śmieciowe stacje na których z reguły nie tankuję, więc mnie to nie dotyczy.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: Dawid0ss »

Yarecki pisze:Poza tym ta 1/5 to śmieciowe stacje na których z reguły nie tankuję, więc mnie to nie dotyczy.
Też niby nie tankuję, ale mimo to nie jestem tego taki pewny, jak Ty :-) Pzdr
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: owczar »

Jakie statsy konkretnie?

Ale nawet biorąc pod uwagę te statsy, to 4/5 nam nie chrzci paliwa. Nie dość, że IS200 do oszczędnych nie należy, to 6 cylindrów musi swoje wypić- szczególnie przy 110-130. Fizyki nie da się oszukać. Jednak na wielu forach widzę, że wiele osób wypisuje takie dziwne wartości. Nie rozumiem tylko z czego to wynika- czy oszukują samych siebie, czy naprawdę wierzą w takie wyniki spalania.

Jeszcze rozumiem, że przy emeryckiej jeździe <90km/h to byłoby możliwe. Sam osiągnąłem spalanie rzędu 8l PB w moim galancie jadąc za znajomymi, ale jechałem jak emeryt. Warto też zauważyć, że galant to FWD, a więc sprawność napędów jest wyższa, a więc spalanie teoretycznie niższe.

Generalnie każdy może pisać co chce, ale potem ktoś to czyta- nie zawsze się nad tym zastanowi, zamiast 90 konnego diesla 1,6 z 4 cylindrami kupuje 6 cylindrowe 2.0 bo przecież ludziom spala tyle co ten gówniany diesel :biggrin2:
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: Dawid0ss »

owczar pisze:Ale nawet biorąc pod uwagę te statsy, to 4/5 nam nie chrzci paliwa. Nie dość, że IS200 do oszczędnych nie należy, to 6 cylindrów musi swoje wypić- szczególnie przy 110-130. Fizyki nie da się oszukać. Jednak na wielu forach widzę, że wiele osób wypisuje takie dziwne wartości. Nie rozumiem tylko z czego to wynika- czy oszukują samych siebie, czy naprawdę wierzą w takie wyniki spalania.
Wszystko prawda :-) Jak widać matematyka, matematyce nierówna :-D Pzdr
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: dS »

Ja bym raczej powiedział że koledzy zawyżają trochę prędkości przelotowe. I te 130 pojawiło się na liczniku raptem kilka razy i tylko chwilowo. Lecąc 90-110km/h da się zejść poniżej 9l/100.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: Yarecki »

dS pisze:Ja bym raczej powiedział że koledzy zawyżają trochę prędkości przelotowe. I te 130 pojawiło się na liczniku raptem kilka razy i tylko chwilowo. Lecąc 90-110km/h da się zejść poniżej 9l/100.
Poniżej 9 to ja się zgadzam, czyli 8-8,5 ale nie 7L :biggrin2:
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: ledziu »

Raz miałem cierpliwość jechać IS200 aut. do Gdańska 370km i ani razu nie przekroczyłem 100km/h nie wyprzedzałem bo nie było co :biggrin2: i wyszło 7,8l pb ale dugi raz już nie zebrałem się w sobie żeby zrobić powtórkę...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości