lexusem przez pół europy:)

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: Yarecki »

ledziu pisze:Raz miałem cierpliwość jechać IS200 aut. do Gdańska 370km i ani razu nie przekroczyłem 100km/h nie wyprzedzałem bo nie było co :biggrin2: i wyszło 7,8l pb ale dugi raz już nie zebrałem się w sobie żeby zrobić powtórkę...
Mam dokładnie takie samo doświadczenie sprzed kilku lat stąd i pewność iż 7L jest właściwie nieosiągalne :pijak: .
Przez 3 lata użytkowania raz podczas jednej z tras w mega dziadkowej jeździe, + "super fullll eco driving" inaczej nawet warunki nie pozwoliły 8L/100 powtórki też nie miałem "odwagi" podejmować :piwko:
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

lexusem przez pół europy:)

Post autor: Jarek.K »

Yarecki pisze:
ledziu pisze:Raz miałem cierpliwość jechać IS200 aut. do Gdańska 370km i ani razu nie przekroczyłem 100km/h nie wyprzedzałem bo nie było co :biggrin2: i wyszło 7,8l pb ale dugi raz już nie zebrałem się w sobie żeby zrobić powtórkę...
Mam dokładnie takie samo doświadczenie sprzed kilku lat stąd i pewność iż 7L jest właściwie nieosiągalne :pijak: .
Przez 3 lata użytkowania raz podczas jednej z tras w mega dziadkowej jeździe, + "super fullll eco driving" inaczej nawet warunki nie pozwoliły 8L/100 powtórki też nie miałem "odwagi" podejmować :piwko:
Kto chce niech wierzy kto nie chce niech nie wierzy.Zrobilem tak: wyjeżdżając zatankowałem do pełna tak ze paliwo było pod korek wyzerowałem licznik i w drogę.Jazda non stop praktycznie bez postojów więc auto cały czas ciepłe.W pl średnia wyszła Ok 70 km/h poza granicami trochę ponad 100km/h wiec to tez o czymś świadczy.Powrot taki sam.przed domem zatankowane pod korek i ilośc litrów zliczona z rachunków za paliwo, wiec raczej o pomyłce nie było mowy.Zrobilem to tylko z głupiej ciekawości i tak wyszło.Weźcie pod uwagę tez to ze jest to 6000 km równej jazdy po autostradzie,a nie stanie na bramkach i w korkach nad polskie morze bo tu zrobiłem 900km i wyszło ponad 8l 100km.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: owczar »

Prędkość średnia 100km/h i takie spalanie? To tym bardziej nie wierzę. Żeby osiągnąć średnią 100km/h w drodze do Włoch musiałem nieźle pałować auto. Gdzie było można to i 180-200 km/h na tempomacie- Niemieckie autostrady.

Dla mnie to jest po prostu nie do uwierzenia. Może zawieruszył się gdzieś jeden paragon za tankowanie...
Joyrider
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:03
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wasilków
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: Joyrider »

Jarek.K pisze: tu zrobiłem 900km i wyszło ponad 8l 100km.
To i tak mało. U mnie zużycie lpg na trasie to 12l przy normalniej jeździe a 14l jak się spieszę. Benzyny wyszłoby więc ok 10 i 12 litrów. Zrobiłem od zakupu (wrzesień 2014) jakieś 20000 km, więc raczej miarodajne wyniki. IS200 nie będzie mało palił, bo to 6 garów ze skrzynią tak krótką, że na 6-tce i tak trzeba trzymać 3,5-4 tysiące obrotów, aby drogi nie zawalać.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: tomekb »

Mam automat, gaz założony przy 195000 km ok 40000km na benzynie zrobiłem trasa Będzin-Winnerneustadt(Austria)jazda trochę po okolicy i Wiedniu tempomat ustawiony na 135km/h( wg gps) na autostradach za granica, Polska do 160km/h średnie spalanie wg przebiegu na liczniku 7,8 przy takim dystansie myślę ze zeczywiste 8,1-8,2 przez zakłamanie licznika myślę ze w manualu da się osiągnąć niskie spalanie. W Polsce nad morze jazda zachowawcza ale nie z ograniczeniami 7,9 na gazie poniżej 10 nie schodził a z każdym 10000km spalanie odrobinę wyższe. Wg mnie wszystko zależy od kondycji auta. Teraz mam od pol roku 270000km wiec nie wiem wykonuje parę drobnych modyfikacji i poprawek w do marca zamierzam jeździć na benzynie zobaczymy co wyjdzie
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

lexusem przez pół europy:)

Post autor: Jarek.K »

tomekb pisze:Mam automat, gaz założony przy 195000 km ok 40000km na benzynie zrobiłem trasa Będzin-Winnerneustadt(Austria)jazda trochę po okolicy i Wiedniu tempomat ustawiony na 135km/h( wg gps) na autostradach za granica, Polska do 160km/h średnie spalanie wg przebiegu na liczniku 7,8 przy takim dystansie myślę ze zeczywiste 8,1-8,2 przez zakłamanie licznika myślę ze w manualu da się osiągnąć niskie spalanie. W Polsce nad morze jazda zachowawcza ale nie z ograniczeniami 7,9 na gazie poniżej 10 nie schodził a z każdym 10000km spalanie odrobinę wyższe. Wg mnie wszystko zależy od kondycji auta. Teraz mam od pol roku 270000km wiec nie wiem wykonuje parę drobnych modyfikacji i poprawek w do marca zamierzam jeździć na benzynie zobaczymy co wyjdzie
Dokładnie jak piszesz i 7.5 spokojnie jest do osiągnięcia jadąc większość na 6 biegu rozgrzanym autem bez przystanków i nie szalejąc :)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: owczar »

To w końcu jazda na gazie czy na PB? Piszesz, że jechałeś na LPG a podajesz spalanie PB. To chyba nie ze wskazania kompoutera? :szok: Przecież podczas jazdy na LPG komputer nie pokazuje spalania PB, tylko wartości z czapy zależne od mnożnika LPG. Można wysterować LPG na bogato, że wskazania komputera będą zaniżane o kilkadziesiąt procent.

Zapnij tempomat na 160, włącz PB i nagraj film jakie masz spalanie chwilowe. Przy tej prędkości opory ruchu są ogromne.
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: krzywydg »

Temat jak dla mnie zupełnie z dupy... chwalicie sie tym że auto zrobiło bez problemu kilka tyś km bez awarii.... no gratuluje!! I jeszcze próbujecie wciskać kit, że 2L R6 pali 7 litrów... Wy naprawdę jesteście tak zapatrzeni w IS200 czy poprostu Jeb*nięci!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
V8M8
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 14 lis 2012, o 11:22
Model Lexusa: Szukam IS MKI
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: V8M8 »

krzywydg pisze:Temat jak dla mnie zupełnie z dupy... chwalicie sie tym że auto zrobiło bez problemu kilka tyś km bez awarii.... no gratuluje!! I jeszcze próbujecie wciskać kit, że 2L R6 pali 7 litrów... Wy naprawdę jesteście tak zapatrzeni w IS200 czy poprostu Jeb*nięci!!!!!
Dobrze :ok: , że ja tego nie napisałem bo już by się wrony zleciły i krakały "hejter", ale nie ukrywam iż zgadzam się w całej rozciągłości :biggrin2:
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: ledziu »

Też już nic nie chciałem pisać jeżeli chodzi o sam temat bo robię rocznie około 60tyś.km. swoim autem i około 5-10tyś. pożyczonym więc przebiegi o których tu mowa są :biggrin2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości