lexusem przez pół europy:)

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

lexusem przez pół europy:)

Post autor: Jarek.K »

owczar pisze:To w końcu jazda na gazie czy na PB? Piszesz, że jechałeś na LPG a podajesz spalanie PB. To chyba nie ze wskazania kompoutera? :szok: Przecież podczas jazdy na LPG komputer nie pokazuje spalania PB, tylko wartości z czapy zależne od mnożnika LPG. Można wysterować LPG na bogato, że wskazania komputera będą zaniżane o kilkadziesiąt procent.

Zapnij tempomat na 160, włącz PB i nagraj film jakie masz spalanie chwilowe. Przy tej prędkości opory ruchu są ogromne.
Napisał dość jasno że jechał na pb i jechał tez na gazie i spalanie na gazie nie spadło poniżej 10 l/100km.Ja w swoim gazu nie mam i mieć nie zamierzam.Wychodze z założenia ze skoro stać kogoś na auto z takim silnikiem to powinno i być stać na paliwo do niego,biorąc pod uwagę że to nie pali 20 czy 30 litrów tylko średnio około 10 wiec nie jest to ogromnie dużo.Czytajac już jakiś czas to forum widzę ile jest problemów z gazem i ile trzeba jeździć żeby instalacja sie zwróciła wiec w swoim przypadku nie widzę sensu w zakładaniu lpg i obarczaniu sie dodatkowymi problemami z tym związanymi.Pali tyle ile ma palić i dawno sie z tym pogodziłem i mnie to nie dziwi,leje ile trzeba i jadę.Jak chciałbym tanio jeździć kupił bym Yarisa czy Micre :)
Awatar użytkownika
micrus
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 1 paź 2013, o 09:17
Model Lexusa: GS 300 III gen.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

lexusem przez pół europy:)

Post autor: micrus »

Dawid0ss pisze:
Yarecki pisze:No no, mit zachodu widzę "nieumarty" :biggrin2:
No trudno, aby był "umarty", gdy statsy twierdzą, że ponad 1/5 stacji w Polsce chrzczone nam opyla ;-) Pzdr
Żadne województwo nawet nie zbliżyło się do tego wyniku:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: mikrus »

krzywydg pisze:Temat jak dla mnie zupełnie z dupy... chwalicie sie tym że auto zrobiło bez problemu kilka tyś km bez awarii.... no gratuluje!! I jeszcze próbujecie wciskać kit, że 2L R6 pali 7 litrów... Wy naprawdę jesteście tak zapatrzeni w IS200 czy poprostu Jeb*nięci!!!!!
dosadnie, ale i prawdziwie.
moje minimum 7,5l jadąc jak emeryt. normalne spalanie do 120km/h to 9l.

co do założenia, że stać mnie na auto i nie ładuję w gaz to już nie te czasy. instalacje gazowe nowych generacji są na tyle dobrze, że warto o nich pomyśleć ze względu na spore oszczędności jeśli planujesz mieć auto dłużej niż rok i jeździć nim spore dystansy. a skoro osiągi się nie zmieniają auta a zmienia się zawartość portfela to dlaczego nie? tym bardziej, że IS już nie kosztuje zbyt wiele...
Pozdrawiam
Mikołaj
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: carsik »

krzywydg pisze:Temat jak dla mnie zupełnie z dupy... chwalicie sie tym że auto zrobiło bez problemu kilka tyś km bez awarii.... no gratuluje!! I jeszcze próbujecie wciskać kit, że 2L R6 pali 7 litrów... Wy naprawdę jesteście tak zapatrzeni w IS200 czy poprostu Jeb*nięci!!!!!
może jestem dalej jebnięty ale bez problemu w trasie schodziłem do 7,5l i wcale nie jadąc emerycko ale rozsądnie. w tym wyniku jest i autostrada i całkiem żwawe przemieszczanie po drogach krajowych. Wczoraj zdziwienie kolegi z którym wracałem (jego samochodem) z wyjazdu na Śląsk w celu oglądania auta - "jak Ty to robisz, że jedziesz tak szybko a średnie zużycie spada" bo wcześniej to On prowadził.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

lexusem przez pół europy:)

Post autor: Jarek.K »

carsik pisze:
krzywydg pisze:Temat jak dla mnie zupełnie z dupy... chwalicie sie tym że auto zrobiło bez problemu kilka tyś km bez awarii.... no gratuluje!! I jeszcze próbujecie wciskać kit, że 2L R6 pali 7 litrów... Wy naprawdę jesteście tak zapatrzeni w IS200 czy poprostu Jeb*nięci!!!!!
może jestem dalej jebnięty ale bez problemu w trasie schodziłem do 7,5l i wcale nie jadąc emerycko ale rozsądnie. w tym wyniku jest i autostrada i całkiem żwawe przemieszczanie po drogach krajowych. Wczoraj zdziwienie kolegi z którym wracałem (jego samochodem) z wyjazdu na Śląsk w celu oglądania auta - "jak Ty to robisz, że jedziesz tak szybko a średnie zużycie spada" bo wcześniej to On prowadził.
Tak jak piszesz.Wystarczy trochę myślec i zamiast 15 moze być 7 trzeba tylko wyczuć auto i umiejętnie operować pedałem gazu a można jechać szybko i oszczędnie, dochodzi jeszcze kwestia przyspieszania hamowania.Mojemu koledze np w trasie pali miedzy 12-16 l/100km a przejechał Is-em 200 tys i tak nie umie tego zmienić :)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: maniek_ls400 »

carsik pisze: Wczoraj zdziwienie kolegi z którym wracałem (jego samochodem) z wyjazdu na Śląsk w celu oglądania auta - "jak Ty to robisz, że jedziesz tak szybko a średnie zużycie spada" bo wcześniej to On prowadził.
Nie jechałeś pewnie koło 18 ? Od Piotrkowa do samego Nadarzyna dawali popis 'kierowcoje' nauczeni jeżdżenia po Warszawie - lewy pas 90-130 hamowanie 500m przed poprzedzającym itp. Naszarpałem się wczoraj niemcem, żeby zejść <3 h z Wrocławia a ślimaczenie zaczęło się od wspomnianego Piotrkowa (spalanie wg kompa 13,2l (PB - gazu poszło realnie koło 15) przy średniej 124kmph na 362km.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: ledziu »

Jarek.K pisze:Wychodze z założenia ze skoro stać kogoś na auto z takim silnikiem to powinno i być stać na paliwo do niego,biorąc pod uwagę że to nie pali 20 czy 30 litrów tylko średnio około 10 wiec nie jest to ogromnie dużo
Z jakim silnikiem??? Jest to dla Ciebie jakiś przeskok klasowy bo jeździsz starym lexem i to najtańszym z najmniejszym z możliwych silników???
Spalanie nie jest ogromne ale jak ktoś sporo używa auta no to fajnie zaoszczędzić na nowszego lexa a nie tłumaczyć sobie że IS200 to ten jedyny...
Ja po 5latach za zaoszczędzoną kaskę kupię V8kę GSa a Ty dalej będziesz podjarany swoim ISem że "nigdy nie widział gazu".
Jarek.K pisze:Czytajac już jakiś czas to forum widzę ile jest problemów z gazem i ile trzeba jeździć żeby instalacja sie zwróciła wiec w swoim przypadku nie widzę sensu w zakładaniu lpg i obarczaniu sie dodatkowymi problemami z tym związanymi.Pali tyle ile ma palić i dawno sie z tym pogodziłem i mnie to nie dziwi,leje ile trzeba i jadę.Jak chciałbym tanio jeździć kupił bym Yarisa czy Micre
Fajny farmazon :ok: Gdzie słyszałeś o tych mega problemach z LPG??? Ja zrobiłem na LPG z moim bratem pewnie około 1mln.km. wszystkie auta dostawcze w firmie mam na LPG i dla tego stać mnie na zabawę z samochodami i wolę taką opcje niż ideologię i podniecanie się ISem na pb.
Dodam że mój brat do pracy używa GSa V8 a na Twoją propozycję Yarisa na trasę nie chciałby oddać moczu... :biggrin2:

P.S.

Jutro ruszam w trasę na dwa auta jedno ma kontener 2,1m wysokości i spali 18l lpg co da w przeliczeniu równowartość 8l ON a drugie auto to GS V8ka które spali 13l lpg co da 6l ON więc jest gitarka biorąc pod uwagę opcje taniego podróżowania jariskiem :biggrin2:
Joyrider
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:03
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wasilków
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: Joyrider »

Z całej tej dyskusji wynika chyba tylko tyle, że "średnio jechałem X km/h" to po prostu mogą być dwie zupełnie różne historie, nawet gdy X w obu wypadkach jest sobie równe. Stąd też pewnie różnice w spalaniu. Do różnic w drogach, po jakich każdy z Nas jeździ, dochodzą jeszcze różnice stylu jazdy. U mnie 99% wyprzedzań to redukcja do "4" i kręcenie po odcinkę przez ten bieg, a jeżeli akurat mijam kolumnę, to i przez następny. Silnik IS200ma tyle momentu i mocy, ile ma, buda waży swoje i bez redukcji bezstresowe wyprzedzanie na drogach jedno-jezdniowych nie istnieje. Może gdybym odpuszczał bardziej, to spalanie by spadło, ale z tego co mam i tak jestem happy.

Odnośnie uwagi o to, że jak kogoś stać na auto typu IS200 to i na paliwo też powinno - to jest to bzdura. Przynajmniej w moim wypadku - jak mogę oszczędzić to to robię. Lex to moje auto do dojazdów do klientów. Średnio miesięcznie robię 5000 km. Na benzynie kosztowałoby mnie to kilkaset złotych więcej, niż na LPG. Kilkaset pln miesięcznie to wg mnie sporo. Jeżeli komuś kilkaset pln miesięcznie zwisa, to raczej już nie jeździ kilkunastoletnim sedanem/kombi za naście tysięcy pln...
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: lexusem przez pół europy:)

Post autor: dommell »

Ja do gazu nic nie mam. W poprzednim IS miałem, spoko, było dużo taniej. Jeździło tak samo. Płaciło się mniej, fakt, przy gazie jest ciut więcej roboty. A to filterek, a to coś tam. Ale to pierdółki. Ale tam już miałem założony jak kupowałem. W obecnym nie mam i nie montuje. Ale ... jak robię 10-12tys rocznie...to nie widzę po prostu sensu. Wydać te 4tys na instalację która mi się zwróci za 4 lata....kiedy już samochodu nie będę miał :) Ale jak ktoś robi dużo więcej rocznie to czemu nie? Nie rozumiem też oburzenia ludzi, że w niektórych autach nie wypada instalować. Ja tam widzę czasem Porshe czy inne "wyjątkowe" okazy z zamontowanym gazem i jakoś nie widzę z tym problemu...

Co do spalania, to ja dodam jeszcze jeden aspekt...sprawność samochodu. Mam porównanie, IS 200 99r trochę zdezelowany i IS200 04r. Trasy wykonywałem identyczne. I miejskie i poza miastem. 99r. najmniej spalił mi jakieś 10,2l ale to testowałem na jak mało mogę zejść. I uważałem że tak ma być. wyniki rzędu 12l to była norma. Ale jakie było moje zdziwienie jak zacząłem jeździć tym z 04r. Pierwsza trasa i 8,7l. Nigdy nie przekroczyłem 10l. Ale przyznaję, że ja nie szaleję. Najmniej na razie miałem 8,2l. Sama trasa, latem, maksymalnie jechałem może 120km/h ale średnia wiadomo, że wyszła na pewno dużo niższa. Ostatnia trasa, po polskich drogach, ale praktycznie zero świateł, też nie za szybko to 8,5l. W tym z 99r. to po prostu nie do osiągnięcia. 04r gdy lecę ekspresem, więcej niż 120km/h ale tak do 140km/h spalanie jest trochę ponad 9. Gdybym szalał, 160km/h i więcej to już robi się wir w baku. Ale to raczej wiecie jak to działa :)
Awatar użytkownika
micrus
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 1 paź 2013, o 09:17
Model Lexusa: GS 300 III gen.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: micrus »

Temat gazu wiecznie żywy :D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości