jakie auto 0-160 ~10-15 sek? potrzebna forumowa porada ;)

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: jakie auto 0-160 ~10-15 sek? potrzebna forumowa porada ;

Post autor: ledziu »

Potwierdzam KarolGT dokładnie tak jest z tym brakiem pewności i stabilności... zresztą kolegę od Volvo 2,5t namówiłem na GS2 V8 i jest mocno happy bo wsiada i jedzie oraz parametry trzyma.

Jednak jest jeden mały fuckt :biggrin2: byli wymienieni spece od przeróbek Volviaków i jednego z nich znam tak właściwie jego robotę i tak sobię myślę że nawet nie dałbym mu klocków heblowych do wymiany a co dopiero robić mody... :down: więc możliwe że te nie domagania spowodowane są takimi czarodziejami.
KarolGT
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:07
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: jakie auto 0-160 ~10-15 sek? potrzebna forumowa porada ;

Post autor: KarolGT »

klexus pisze:Ale ja nie nie odradzam GS-a, tylko pisze ze S60 2,5T jest całkiem fajną alternatywą,
Dlaczego ciągle wspominasz o 2,3 jak ja polecam 2,5??
piszę i o 2.3 i 2.5
o 2.3 - dlatego że taki miałem i go dość dobrze znam i wiem też że aż tak wiele się od 2.5 nie różni.
klexus pisze: Drogie części powiadacie hmm a wahacz do GS-a ile kosztuje, a sworzeń??
istnieje opcja zamówienia z Japoni, załatwienia zamienników itp. Zawieszenie do S60R jest drogie i nie ma zamienników, nie da się też nic wykombinować, musi być ori i tyle.
klexus pisze: Automaty w S60 słabe hmm a skąd takie info macie kolego. Śmiem twierdzić ze miałbyś problemy ze mną a mam tylko 250KM i AWD, ale nie bedziemy sie tutaj przegadywać o 0,5s bo to nie ma sensu.
Podaj mi tylko przykłady słabych automatów, i problemów z 2,5T i to tyle.

http://forumvolvo.eu/viewtopic.php?t=43357 - 200 stron na temat wszystkich silników w volvo 2.3 2.5 i ich modyfikacje.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2015, o 16:34 przez KarolGT, łącznie zmieniany 1 raz.
KarolGT
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:07
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: jakie auto 0-160 ~10-15 sek? potrzebna forumowa porada ;

Post autor: KarolGT »

ledziu pisze:Potwierdzam KarolGT dokładnie tak jest z tym brakiem pewności i stabilności... zresztą kolegę od Volvo 2,5t namówiłem na GS2 V8 i jest mocno happy bo wsiada i jedzie oraz parametry trzyma.

Jednak jest jeden mały fuckt :biggrin2: byli wymienieni spece od przeróbek Volviaków i jednego z nich znam tak właściwie jego robotę i tak sobię myślę że nawet nie dałbym mu klocków heblowych do wymiany a co dopiero robić mody... :down: więc możliwe że te nie domagania spowodowane są takimi czarodziejami.
możliwe że coś im/jemu nie wyszło. ale jest też baaardzo prawdopodobne, że na tuning przyjechał do niego silnik który ledwo jechał i przy zwiększonych parametrach dopiero pokazał swoje niedomagania.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: jakie auto 0-160 ~10-15 sek? potrzebna forumowa porada ;

Post autor: ledziu »

KarolGT pisze:
ledziu pisze:Potwierdzam KarolGT dokładnie tak jest z tym brakiem pewności i stabilności... zresztą kolegę od Volvo 2,5t namówiłem na GS2 V8 i jest mocno happy bo wsiada i jedzie oraz parametry trzyma.

Jednak jest jeden mały fuckt :biggrin2: byli wymienieni spece od przeróbek Volviaków i jednego z nich znam tak właściwie jego robotę i tak sobię myślę że nawet nie dałbym mu klocków heblowych do wymiany a co dopiero robić mody... :down: więc możliwe że te nie domagania spowodowane są takimi czarodziejami.
możliwe że coś im/jemu nie wyszło. ale jest też baaardzo prawdopodobne, że na tuning przyjechał do niego silnik który ledwo jechał i przy zwiększonych parametrach dopiero pokazał swoje niedomagania.
To co widziałem to była głupota i max braku odpowiedzialności połączone z byciem pewnym siebie...więc raczej zajechany silnik mógł być tylko dodatkiem :klucz: .
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: jakie auto 0-160 ~10-15 sek? potrzebna forumowa porada ;

Post autor: adamsky73 »

klexus pisze:Drogie części powiadacie hmm a wahacz do GS-a ile kosztuje, a sworzeń??
Mam przykład wprawdzie nie z GS-a tylko z LS-a ale pewnie problem podobny. Na przeglądzie w AJC stwierdzono że powinienem naprawić 8 wahaczy z przodu (po 4 górne i dolne). koszt oryginalnych części bez założenia raczej nie zamknąłby się w 10 000 PLN. Dlatego dzisiaj rano byłem w Zielonce u Błońskiego i zostały zregenerowane na porządnych częściach bo on chłamu nie robi, o czym najlepiej świadczą kolejki do niego. I wiesz ile wyszło? 1300 + 100 za geometrię, a roboty na 7h. Jak to zawieszenie ma być takie drogie to ja biorę w ciemno :dance3:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: jakie auto 0-160 ~10-15 sek? potrzebna forumowa porada ;

Post autor: DanLexus »

Ja bym kupił GS 430. Jeśli chcesz wydać większą sumę to Mk3 a jeśli nie to Mk2. W tym samochodzie masz nie tylko dobre osiągi, ale też wygodę i piękne brzmienie silnika które nie da się porównać z R6 czy tym bardziej R5 z volvo. LPG zamontuje w nim każdy kto ogarnia temat. Sam teraz skusiłbym się na Mk2 ale żona nie pozwoli mi zmieniać samochodów co 6 miesięcy :biggrin2: Muszę jeszcze pojeździć ze 2 sezony.
Mk3 to klasa sama w sobie, ale trudno będzie o ten silnik bo w grę wchodzą tylko dwa pierwsze lata produkcji. Mk2 może nie rzucać się w oczy ale przy odpowiednich inwestycjach będzie wyglądał zacnie...
Supras are just a hatchback SC300
member
Lex user
Posty: 82
Rejestracja: 27 paź 2014, o 21:08
Model Lexusa: 3.5 5.0 5.6 6.2
Skąd:: gliwice
Kontakt:

Re: jakie auto 0-160 ~10-15 sek? potrzebna forumowa porada ;

Post autor: member »

A więc Panowie dopowiem, ze chciałbym osiagi na gotowo, tzn bez modów. Bawiłem się kiedyś w przeróbki ale obecnie nie mam na to czasu. Auto ma być na gotowo już odpowiednio szybkie.
Z tego co się wczytałem to volvo jednak trzeba będzie odpuścić, nie mam czasu i nie opłaca mi się jeździć po serwisach.
GS III byłby fajny, a co byście zaproponowali w kombi? E46 3,0 , moze jakiś saab? Generalnie włochy i francja odpadają, z niemieckich to chyba tylko jakieś stare bmw.
Chodził mi po głowie jeszcze chrysler 300c 5,7 hemi w kombi ale do setki podają 6,5s, to chyba za dużo jak na taką pojemność.
Japonia chyba niestety zadnego szybkiego kombi nie wypuściła, chyba ze o czymś zapomniałem. Subaru równiez dobrych opinii nie zbiera, wiec się raczej nie załapuje.
pozdr.
Pe_pe
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 3 lis 2013, o 20:52
Model Lexusa: Gs430 mkIII, Rx400h, Sc430
Skąd:: WOT
Kontakt:

Re: jakie auto 0-160 ~10-15 sek? potrzebna forumowa porada ;

Post autor: Pe_pe »

Gs III mam i polecam,
BMW ładne, ale bym nie brał z uwagi na koszty,
najnowszy Saab 9-5 - piękny, mocna benzyna i awd (właśnie wspólnik takiego szuka dla żony), ale nie ma kombi i obawa o dostęp do części
300c - fajny i duży, a osiągi? czy masz do 100km/h 6,1s jak w Gs III czy Hemi z 6,5s to chyba już wszystko jedno. A ten dźwięk....poezja.
Przy takich oczekiwaniach weź to co Tobie się podoba i na co Cię stać. Myślę, że każde z tych aut sprawi Tobie przyjemność.
member
Lex user
Posty: 82
Rejestracja: 27 paź 2014, o 21:08
Model Lexusa: 3.5 5.0 5.6 6.2
Skąd:: gliwice
Kontakt:

Re: jakie auto 0-160 ~10-15 sek? potrzebna forumowa porada ;

Post autor: member »

Jak mowiłem tym razem będę zwracał uwagę na koszt części blacharskich, żeby nie opłacać AC, oraz takich pierdółek jak wahaczy, rozrządu. Również sposób regulacji zaworów odgrywa rolę (stąd odpada subaru). Ogólnie mało jeżdżę, 15.000 rocznie. Spalanie i pojemność nie są szczególnie istotne.
Dlaczego takie koszty? Zaczynam budowę i pojawią się nowe wydatki, chciałbym ograniczyć te zbędne, z których nic tak naprawdę "nie wynika" ;)
kale
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 9 maja 2014, o 23:18
Model Lexusa: brak jeszcze, narazie Toyota
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: jakie auto 0-160 ~10-15 sek? potrzebna forumowa porada ;

Post autor: kale »

member pisze: Zaczynam budowę
To nie lepiej kupić jakiegoś starego busa/vana czy innego berlingo za parę groszy ale żeby miał świeży przegląd?? Żeby tylko wytrzymał te parę miesięcy przez okres budowy. Przewożąc materiały budowlane nawet czyste/suche w kartonach i tak zniszczysz wnętrze choćby nie wiadomo jak się starał. A i z zewnątrz poobijasz bo zawsze będziesz chciał dojechać jak najbliżej a na budowie różnie z dojazdem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości