Stolica Lexusow..

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Stolica Lexusow..

Post autor: owczar »

Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy, ale najwięcej Lexusow przypadających na ogólną liczbę aut w danym kraju jest w.... KAMBODZY. Co ciekawe, te auta są tam o wiele droższe niż w Polsce. Wynika to z różnych opłat. Większość to RX i LX. Jak powiedział mi jeden Khmer, Lexus jest tam ceniony za bezawaryjnosc, komfort jazdy i łatwość w naprawie. Wszystkie pochodzą z drugiej ręki, a przeważnie USA. Ot taka ciekawostka :)
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Stolica Lexusow..

Post autor: JanB »

Hmmm, cieszę się jako liberalny konserwatysta, że kolega zauważył coś, co wg mojej doktryny ekonomicznej jest normalne - wzrost zamożności społeczeństwa powoduje racjonalne wybory zakupów różnych dóbr, w tym samochodów. Zacytuję: Od czasu rozpoczęcia reform systemowych, Kambodża notuje wysoką dynamikę rozwojową. W latach 1997-2012 PKB na osobę potroił się. W tym okresie wzrost wyniósł średniorocznie prawie 8%.
Źródło: http://www.informatorekonomiczny.msz.go ... /kambodza/

Komentarz: i pomyśleć, że tak mogłoby być w PL, gdyby platforma nas nie oszukała... :angry:
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Stolica Lexusow..

Post autor: Thorgal1 »

JanB pisze:Hmmm, cieszę się jako liberalny konserwatysta, że kolega zauważył coś, co wg mojej doktryny ekonomicznej jest normalne - wzrost zamożności społeczeństwa powoduje racjonalne wybory zakupów różnych dóbr, w tym samochodów. Zacytuję: Od czasu rozpoczęcia reform systemowych, Kambodża notuje wysoką dynamikę rozwojową. W latach 1997-2012 PKB na osobę potroił się. W tym okresie wzrost wyniósł średniorocznie prawie 8%.
Źródło: http://www.informatorekonomiczny.msz.go ... /kambodza/

Komentarz: i pomyśleć, że tak mogłoby być w PL, gdyby platforma nas nie oszukała... :angry:

poczekaj, zobaczysz co PiS Ci pozostawi po swoich rządach

"GDZIE JEST KRZYŻ"
"GDZIE BYLIŚCIE JAK ZABIERALI KRZYŻ"
i moje najlepsze :
"ODDAJCIE SAMOLOT"
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Stolica Lexusow..

Post autor: JanB »

Jasne, nie spodziewam się niczego dobrego po socjalistach pobożnych. Tak samo będą nas oszukiwać. Jestem liberalnym konserwatystą, czyli za wolnością w gospodarce i zasadami prawa w życiu publicznym i prywatnym. Przyjdzie i na to czas. Tylko boję się kosztów, jakie Polska poniesie po "radosnych" rządach lewaków.
Pozdrawiam
JanB
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Stolica Lexusow..

Post autor: ledziu »

Thorgal1 pisze: poczekaj, zobaczysz co PiS Ci pozostawi po swoich rządach
Problem polega nie na tym że będzie PiS albo PO tylko na tym że mamy gówniane prawo które pozwala na wszystko...

Więc generalnie PiS robi to samo co PO tylko można dyskutować kto ma lepsze pomysły na marketing z tym związany :biggrin2:

Ogólnie mnie śmiesz teraz wielkie poruszenie, manifestacje jednoczenie się tylko szkoda że jak Pan Tusek napuszczał na przedsiębiorców swojego bulteriera Kapice to jakoś nikt nie protestował. To że doprowadzał całe branże do bankructw, to że ustawy były tworzone z dnia na dzień a podpisywane w nocy to cisza... a co się działo ze stanowiskami w spółkach Skarbu Państwa a co PSL wyprawiał wszędzie tam gdzie wchodziła w grę sprzedaż gruntów rolnych...

I tak jak sobie przeanalizujesz to co robi PiS vs PO+PSL to może się okazać że debatujemy o stonce vs stonce... :laugh1:

Teraz PiS nas dojedzie a później PO poprawi...
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Stolica Lexusow..

Post autor: JanB »

Brawo kolego ledziu ! Żebyśmy chociaż mogli mieć :stary: aby móc się obronić... Bo o czymś takim :najper: to pomarzyć.
Pozdrawiam
JanB
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości