Rejestrator jazdy

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Rejestrator jazdy

Post autor: WoznY »

Witam,
Panowie, ponieważ otrzmałem już którąś z kolei małą rysę/rysy parkingowe czy to ze złości, mam do Was pytanie, jaki rejestrator jazdy polecacie z funkcja nagrywania ruchu na parkingu. Mam teraz taki szajs za 50 zł co nagrywa trase, ale na parkingu milczy niestety i nic nie nagrywa.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: owczar »

Musisz wziąć pod uwage kilka rzeczy - bo sam o tym kiedyś myślałem po serii uszkodzeń parkingowych.

To ustrojstwo wciąga sporo prądu.
Rozdzielczość z szerokim kątem prawie uniemożliwia odczytanie tablicy z boku kadru - musi się odpowiednio ustawić do kamery. Wąski kąt łapie mały obszar.
Karta pamięci musi być bardzo duża żeby to miało sens.
Nocą niewiele zobaczysz.
Musisz mieć min 2 kamery żeby to miało sens.

Reasumując - nie ma to większego sensu.
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: WoznY »

Nocą się nie martwie, bo zamontowałem pożądną kamere nagrywajaca cały tydzien 24h cały parking, chodzi mi tylko o taką, która bedzie nagrywała ruch jak postawie auto na mieście gdzieś, dziś otrzymałem 10 cm nową ryse na masce i wystarczyło by mi, żebym widział gębe gościa, żeby mu ją potem pokazać jaką miał przed rekonstrukcją :)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: owczar »

Większośc rejestratorów ma opcje włączania na ruch. Wystarczy doprowadzić stałe zasilanie do kamery, zostawić włączoną i ustawić funkcję reakcji na ruch.
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: n0rek »

Szukaj kamer z g-sensorem i czujnikiem ruchu, jedyny i dosc spory minus to musisz miec jakies stale zasilanie i o ile w przypadku uderzen (g-sensor) to kamera nie wlacza sie za czesto i mozna wpiac w aku to o tyle z czujnikiem ruchu jest slabo bo bedziesz miec wiele nagran i z reguly rozladowany aku.
Niedawno sie interesowalem tematem bo u mojej w pracy powstala chora zazdrosc ze zmienila auto i pojawialy sie rozne kwiatki choc nie takie jak u Ciebie. Porzadna kamera z nagrywaniem parkingowym to koszt ok 700-800zl plus montaz.
Co do zasilania czytalem ze montuje sie aku od motora i albo go doladowujesz co jakis czas albo wpinasz w alternator co jest juz ryzykowne
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: owczar »

Można dodać osoby akumulator żelowy, który nie jest wrażliwy na cykle ładowania i rozładowania i dać przekaźnik, który będzie dopinał go równolegle do układu zasilania po odpaleniu. Mam tak zrobione ogrzewanie postojowe. Akumulator żelowy taki koło 5-10Ah do tego zastosowania będzie ok w zależności ile ma trwać nagranie. Do ogrzewania mam 20Ah.

G sensor nie ma tu nic do rzeczy. Rejestrator nagrywa cały czas, a jak ma g sensor to fragment z tym nagraniem jest chroniony przed nadpisaniem i tyle.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: endrju1 »

Niestety większość kamerek ma dość słabe wykrywanie ruchu (zwykle działające z dużym opóźnieniem), zaś nagrywanie ciągłe raczej odpada, gdyż przy średnim dla kamerek bitrate i rozdzielczości fullHD, 32GB kartę zapełnia po ok 3-3,5h.
Co do poboru prądu, w standardowej kamerce akumulator 3,7V 600mAh wystarcza na ok godzinę nagrania, tak więc 24h nagrania akumulator 3,7v musiałby mieć niecałe 15Ah (lub ok 5Ah dla 12V i dobrej przetwornicy).
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: WoznY »

Tak właśnie myślałem, czy pod maską nei zainstalować małego akumulatorka takiego z samochodzika dla dzieci, i przekaźnik do niego. Problemem wlasnie jest to wykrywanie ruchu, czasem to działa czasem nie i często z opóźnieniem a akcje zarysowań czy obtarć trwają zwykle sekundke. Chyba trzeba poczekać, aż technika pójdzie do przodu

a co do zarysowania, to przydał mi się prywatny monitoring na parking :) Gnojek ok 12 lat chodził i auta rysował dla zabawy
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: kupiec1985 »

sam też planuje wyposażyć mojego lexa w rejestrator , jedyny co znalazłem warty uwagi to : http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_268947.html
około 220pln wychodzi tak ze nie ma tragedii
Ma ktoś jakąś lepszą propozycję ??
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: n0rek »

kupiec1985 pisze:sam też planuje wyposażyć mojego lexa w rejestrator , jedyny co znalazłem warty uwagi to : http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_268947.html
około 220pln wychodzi tak ze nie ma tragedii
Ma ktoś jakąś lepszą propozycję ??
Language: Chinese only -> jak u Ciebie z tym jezykiem? :) w PL za kamerke z nagrywaniem 720p 60 klatek lub 1080 30 klatek z dobrym obiektywem trzeba dac ok 200-230zl z tego co zauwazylem. Jezeli chcesz miec dobry obraz takze w nocy to zostaja wersje MIO w cenie ok 450-500zl wzwyz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości