Rejestrator jazdy

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
V-TEC
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 11 lut 2016, o 23:20
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: V-TEC »

Cześć!

Do niedawna jeździłęm z rejestratorem, którego zasilnie poprowadzone było z gniazda zapalniczki, zapalniczkowym wtykiem.
W związku z ty, że to patologia zdemontowałem wszystko a w miejesce zapalniczki wmontowałem estetyczny port 2xUSB.
Mógłbym przeciągnąć kabel USB->MiniUSB od rejestratora do nowego portu i by hulało ale miałbym ciągle zajęte jedno wejście i wrócił bym prawie do stanu wyjściowego.

W planach jest też montaż tebletu w miejsce navi więc dodatkowe wejścia 5V będą w cenie więc wymyśliłem, żeby schować gdzieś w okolicach schowka coś takiego:
https://botland.com.pl/przetwornice-ste ... i-usb.html

O elektronice pojęcie mam mierne i przepraszam za trywialne pytanie ale będę wdzięczny za opinie czy jak podepnę takie przyrządzenie do plusa po stacyjce i do masy to czy wszystko
będzie działać i obsłuży mi ono rejestrator a w przyszłości jeszcze ładowanie tableta

Pozdrawiam.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: owczar »

Spokojnie.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: endrju1 »

Ja zrobiłem tak, że ładowarkę micro usb rozebrałem i zamontowałem za schowkiem (dość chłodne miejsce, nie grozi przegrzaniem) i podłączyłem bezpośrednio do przewodów od gniazda zapalniczki (nie chciałem przy stacyjce nic przerabiać). Dodatkowo kabel od ładowarki pociągnąłem w słupku i nad podsufitką i nie plącze się nigdzie.
zuzka
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2016, o 22:18
Model Lexusa: gs
Skąd:: kielce
Kontakt:

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: zuzka »

W swoim samochodzie mam zamontowany rejestrator Xblitz Dual Core, mąż go wybierał po poleceniu znajomego. Jak do tej pory jestem z niego zadowolona, ma dość szeroki kąt nagrania (170 stopni) a nocą szumy na nagraniu nie są duże. No i nagrywa przód i tył auta.
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: zender »

Witam

Niedawno kupiłem żonie DOD RC 500S DUAL niestety kamera oprócz nagrywanie stwarza również inne cuda o których więcej tutaj
viewtopic.php?f=38&t=17924 chciało by się rzec ...a miało być tak super

zender
kristof74
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 1 cze 2017, o 15:16
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: kristof74 »

Co myślicie o Xblitz GO ? Niby dobre opinie, ale nikt ze znajomych nie miał, może ktoś z Was używa ?
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: rsz1981/2 »

A ktoś rozwiązał problem braku zasilania kamerki/rejestratora po wyłaczeniu zapłonu? Czego używacie? Stałe zasilanie? Adapter zasilania? Dodatkowe zasilanie np.powerbank?
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: owczar »

Rozwiązać to można tylko po co? Pobór prądu jest dość znaczny...
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: rsz1981/2 »

owczar pisze:Rozwiązać to można tylko po co? Pobór prądu jest dość znaczny...
chociazby dla trybu parkingowego...
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Rejestrator jazdy

Post autor: owczar »

Do trybu parkingowego kamery używają wbudowanej baterii.

A jak już ktoś chce nagrywać non stop to najlepiej policzyć na ile starczy karty pamięci i dobrać do tego odpowiedni power bank. Kiedyś na testy podłączyłem stara kamerkę dod do power banku 10kmAh. Wytrzymalo 24h. Teraz zostawmy taka kamerkę podłączona do akumulatora na kilka dni. Zimą nie odpalimy auta na 100%. Więc jak na mój gust najlepiej podpiąć kamerę pod power bank a power bank po zapłonie. Na ile wystarczy, na tyle wystarczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości