Alufelgi z F Impression

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Alufelgi z F Impression

Post autor: medyss »

ET45 z przodu? Powinno być z tyłu bo z tyłu jest bardziej błotnik wysunięty i łatwiej schować felgę zatem by się lepiej zrównało :P
Awatar użytkownika
Crool
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 9 maja 2016, o 21:23
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: KR/SK
Kontakt:

Re: Alufelgi z F Impression

Post autor: Crool »

Chwilę nie miałem dostępu do forum, a temat tak się rozwinął ;)

Również uważam medik, że to najładniejsze felgi i super pasują do ISa. Będę polował... Kolor również jest genialny :)

Baniaq, nie chcesz się pozbyć swoich? Tylko nie masz dekielków?
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Alufelgi z F Impression

Post autor: baniaq »

Póki co nie planuję, mam upatrzone docelowe koło, ale jak trafię 2x8.5 f-impression, to kupię i zostaną na stałe :P
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
Jubeusz
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 10 wrz 2015, o 00:17
Model Lexusa: IS300h XE30
Skąd:: Warszawa-Kabaty
Kontakt:

Re: Alufelgi z F Impression

Post autor: Jubeusz »

Kiedys zadalem pytanie o te felgi (tyle, ze bylo to w czasach przed dolaczeniem wersji F Impression do oferty, ale obrecze z pakietu F Sport wygladaja identycznie), pozwole sobie wkleic odpowiedz :

Obręcz koła ze stopów lekkich, 18” F Sport Double Spoke Design

Dystyngowany, sportowy design, charakteryzujący się odważną, pięcioramienną konstrukcją podwójnych ramion i satynowym wykończeniem.

Uwaga! Montaż może wymagać użycia pierścieni dystansowych w zależności od wariantu zawieszenia.

Obręcze przednie i tylne zamawiane są oddzielnie:
- obręcz przednia: PTR59-53130
- obręcz tylna: PTR59-53131

Wymagane ogumienie:
- oś przednia 225/40/18
- oś tylna 255/35/18

EDIT : Przegladam wspomniana korespondencje z dzialem akcesoriow i doczytalem, ze montaz takowych felg nie jest mozliwy do mojej wersji, czyli IS300h Elegance. Stwierdzono tak na podstawie VINu, pytanie o mozliwosc dokonania zmian w zawieszeniu/czymkolwiek aby montaz byl mozliwy otrzymalem lakoniczna odpowiedz o braku homologacji dla tych obreczy z wymaganym ogumieniem dla wersji Elegance. Do pytania o cene nie dobrnalem.

EDIT 2 : Rzut oka na alibaba.com i jest pelna oferta "replik" w rozmiarach od 8x17 poprzez 8x18, 8,5x18. Ceny za 4 felgi od ok. 200 do 450$ za komplet + przesylka. Wystepuja jako F Sport style number 3076.
medik
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2016, o 21:43
Model Lexusa: RCF, RX
Skąd:: biłgo
Kontakt:

Re: Alufelgi z F Impression

Post autor: medik »

Repliki można kupić bez problemu na allegro. Tylko po co...
To chiński szmelc, który pognie się na większym dołku. To już wolałbym zostawić ori 17.

Odnośnie problemu z montażem, dziwna sprawa, czyli w zależności od wersji jest inne zawieszenie ?
Ja mam Prestige i felgi podeszły bez problemu.
Trzeba by przymierzyć po prostu :)
Awatar użytkownika
Crool
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 9 maja 2016, o 21:23
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: KR/SK
Kontakt:

Re: Alufelgi z F Impression

Post autor: Crool »

Zdecydowałem się na zakup, pojechałem do salonu i nie zgadniecie czego się dowiedziałem - nie może Pan założyć większych niż 17, bo mój samochód uzyskał homologację na felgach 17. Co najwyżej inny wzór mogę sobie założyć.

Wiecie coś na ten temat? Generalnie nie przejmowałbym się, bo wg mnie to jakieś totalnie z kosmosu gadanie, ale co jeśli ubezpieczyciel zaneguje wypłatę ubezpieczenia w przypadku szkody? Do wygrania by było pewnie, ale mogą być problemy, jeśli faktycznie ma to taki wpływ... Brak słów.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Alufelgi z F Impression

Post autor: endrju1 »

Wg mnie trochę ściema, wcześniej miałem hondę teoretycznie homologowaną na felgach 14" stalowych, a jeździłem na 15" alu i po wypadku nikt nawet na to uwagi nie zwracał.
Ogólnie to jeśli sama wymiana felg nie stważa jakiegoś zagrożenia (np nie ociera, tak aby mogła przez to uszkodzić się opona) to ubezpieczyciel się nie powinien czepić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości