Polski stereotyp o wlascicielach Lexusow

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: Polski stereotyp o wlascicielach Lexusow

Post autor: Kafecz »

Pamietam jak kolega tłumaczył swojej zonie co to jest Lexus: to taki mercedes tylko lepszy :). Moj szwagier jak dowiedzial sie ze kupilem gs-a od razu zapytal kiedy bede baterie wymienial bo to sie szybko zużywa :).
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Polski stereotyp o wlascicielach Lexusow

Post autor: ledziu »

Prawda jest taka... czy chcemy czy nie stereotypy były, są i będą a najgorsze jest to że w wielu przypadkach się sprawdzają ... więc możemy sobie być wyluzowani w 100%, pić wódkę z właścicielami różnych marek a i tak tego nie zmienimy.

p.s.

Wczoraj siedziałem w knajpie w baaardzo dużym ogródku, mnóstwo osób i... z daleka słychać bas na przemian z wydechem i co :?: ... bas pół biedy... wydech pół biedy no ale disco-polo "przez twe oczy zielone" grupa Akcent (użyłem googla :lol: ) w jakim aucie... :?:
BMW cabrio german style, M lukk, BBS replika itp... :piwko:
Awatar użytkownika
KRZYZANO
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 5 wrz 2014, o 10:41
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: KRZYZANO »

LinkPL czemu tak ochoczo uczestniczysz w tej żałosne dyskusji skoro wszystko masz w dupie? Pisząc wszystko, wszystkie i wszelkie sam bazujesz na stereotypach i uogólnieniu naszej firmowej społeczności. Kilku kolegów przywoływał Ci temat stereotypu, ale widocznie jeszcze nie sprawdziłeś w słowniku więc również Ci przypominam, iż nie ma to nic w wspólnego z chełpieniem się, samo uwielbieniem bądź lizaniem po tyłkach.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Jubeusz
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 10 wrz 2015, o 00:17
Model Lexusa: IS300h XE30
Skąd:: Warszawa-Kabaty
Kontakt:

Re: Polski stereotyp o wlascicielach Lexusow

Post autor: Jubeusz »

Nie sadzilem, ze ten temat wywola taka burze.
W Polsce jakos Lexus nie kojarzy mi sie z samochodem lekarza/prawnika, bardziej z mieniem przesiedlenczym po powrocie zza kaluzy (LS, ES, troche mniej GS), samochodem dla zony (RX, NX). Z nowymi modelami jest problem - nie wywoluja zadnego oczywistego skojarzenia (poza moim osobistym przeswiadczeniem, ze w branzy zwiazanej z nieruchomosciami ISy i GSy sa w poludniowej Warszawie nader popularne - znam 3 sztuki 3IS i 4GS oraz LS600h i RX450h tylko w najblizszych okolicach alei KEN uzytkowanych przez ta branze).

Co do golfa - polski marketing stawia na tenisa, choc kiedys o ile dobrze pamietam byl tez windsurfing (Wojtek Brzozowski?)

A to afroamerykanski stereotypowy lex-user ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=POwaPdAPyNs
Gromix
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2016, o 00:08
Model Lexusa: waiting
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Polski stereotyp o wlascicielach Lexusow

Post autor: Gromix »

Heh to i ja Wam coś powiem. Wg mnie Lexus to jest cholernie inne auto od wszystkich innych. Kto się przejmuje stereotypami, chociaż coś w tym jest. Ja przez ostatnie 4 lata jeździłem Saabem 93 Aero 2.0T bo... no właśnie, bo lubię mieć auto inne niż wszyscy. Passki, bmki czy wszystko inne jezdzac po warszawie widze na kazdym skrzyzowaniu. Saaba sprzedalem i zarazony komfortem kupilem E60 które mialem przez 3 miesiace. Strasznie zle psychicznie sie czulem w tym aucie, moze i stereotyp ktory ma ta marka w tym pomógł :P A IS (250) podobał mi sie odkad pamietam, ale jeszcze 4-5 lat temu byl dla mnie nieosiagalny budzetowo. Stereotypow odnosnie kierowcow lexów jest tak malo jak jezdzi ich po naszych drogach w porownaniu do bmw/audi/mbenz itp ;) Tak czy inaczej najbardziej pusta dzisiejsza młodzież i tak predzej wybierze jakies e36 niz lexa, takie moje zdanie ;)
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Polski stereotyp o wlascicielach Lexusow

Post autor: brat_z »

Niestety albo stety dla (rycerzy ortalionu z niemieckich marek) pierwsza generacja IS mocno poszła w dół i dużo młodzieży kupuje właśnie dwusetki za ok 10tysi i robi z nimi co chce...
rupert
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2016, o 12:06
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Polski stereotyp o wlascicielach Lexusow

Post autor: rupert »

Jubeusz pisze:Wczoraj zdalem sobiec sprawe z faktu, ze o ile w przypadku kazdego z trzech europejskich procucentow aut pozycjonowanych jako premium istnieje bsrdzo silny sterreotyp grupy docelowej dla aktualnie oferowanych modeli, jak i uzywanych, ktorych wiek zaraz bedzie okreslany dwucyfrowo a niektore osiagnely pelnoletnosc, o tyle w przypsdku Lexusa i Infiniti chyba sie z takowym nie spotkalem (jedynie Acura ma przypieta latke "hondy ze zlotymi znaczkami.

Znam jedynie amerykanski stereoyup o wlascicielach jako osobach nie interesujacych sie motoryzacja czy wrecz za samochodami nie przepadajacymi miedzy nnymi ze wzgledu na to ze sa kiepskimi kierowcami, slyszalem nawet joke "o ile Lexus ES jest lepszy od Camry, O tyle, o ile gorszy jest jego kierowca" i status jego wlasciciele odbierani sa mniej wiecej tak, jak u nas Skody Fabii Sedan, Fiata Siena/Albea w porywach do Rebaul Thalia.

Znacie jakies polskie stereotypy dotyczace kierowcow, a nie samytch aut. Nie moge sobie przypomniec zadnej ani pozytywnej ani negatywnej konotacji. Jedyna negatywna konotacja ktora gdzies przemknela byl tytul albo nawet nie tytul a lead artykulu o konflikcie nabywcow mieszkan w kilku bodaj siedleckich inwestycjach a zarzadem firmy deweloperskiej ktora ktora je zbudowala i brzmiala mniej wiecej tak "oni ludzi maja za nic tylko te lexusy ciagle zmienbiaja a i tak im sloma z butow wylazi"

Zeby nie tworzyc kolejnego tematu anegdotka moze nie do konca zwiazana z tematem, zaslyszana od osoby uczestniczacej w zlocie fanow stylu JDM : do tej pory najwiekszym wkladem w grube stylingi przelomu wieku, wrecz podwalina ogolboswiatowego trendu byly Lexus-looki cxy tez lamy Alteza-style inspirowane tylnymi swiatlami pierwszej generacji IS-a. Akurat w polskich projektach opartych na japonskich autach nigdy nie xzdominowaly rynku, a fani stylu JDM, czy tez purysci robiacy OEM+ z uzyciem czesci dostemnych tylko w specyfikacjach na japonie trakrowali je jako element stylu agro na czesciach z budowlanymarketsieciowy. Pojawienie sie lexus-lookow zakonczylo ere dominacji lamp "hella black magic style" ktore najczesciej modyfikowane byly przy pomocy roznych farbek i folii, w tym znane sa przypadki uzycia do takiej przerobki czarnej folii sniadaniowej - podobno na owym zlocie dalo sie zauwazyc trend przeciiwny, czyli "hellla black magiic style" w Lexusach, takze jako aplikacja do modelu nadal znajdujacego sie w aktuqlnej ofercie Lexusa. ROOT* w narodzie nie ginie a wrecz zoatacza szersze kregi.

Ruch Obrony Obciachu Tuningowego
Jeśli chodzi o rzekomy amerykański stereotyp właścicieli lexusuw jako słabych kierowców, to być może wynika to z faktu, że spora części właścicieli hond, toyot, nissanów, lexusów w stanach to Azjaci. Ci z kolei mają łatkę marnych kierowców https://www.youtube.com/watch?v=YjkkjH0GnfY. Może więc jedno wynika z drugiego.

Pierwszym właścicielem mojego IS-a był podobno prawnik... :)

Nie ukrywam, że czasami przyglądam się kto siedzi za kierownicą IS-ów 200, które widuję (inne, nowsze modele mniej mnie interesują, choć siłą rzeczy też mam jakieś spostrzeżenia). Wydaje mi się, że chyba najczęściej są to mężczyźni koło 30-tki. Ich już raczej nie posądzam o bycie prawnikami :).
Wierzcho
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 20 sie 2016, o 12:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Polski stereotyp o wlascicielach Lexusow

Post autor: Wierzcho »

Takiego ogólnego stereotypu chyba rzeczywiście nie ma...

Ale wśród znajomych po zakupie Lexa spotkałem się z opiną raczej pozytywną (poza fanem turboVAGów, który non stop powtarza że to Toyota Altezza i nie jeździ) w stronę że Lex jest samochodem nietuzinkowym i dla 'wybranych' ze względu i na koszty i mimo wszystko wciąż egzotyczność.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Polski stereotyp o wlascicielach Lexusow

Post autor: Dawid0ss »

Wierzcho pisze:Takiego ogólnego stereotypu chyba rzeczywiście nie ma...

Ale wśród znajomych po zakupie Lexa spotkałem się z opiną raczej pozytywną (poza fanem turboVAGów, który non stop powtarza że to Toyota Altezza i nie jeździ) w stronę że Lex jest samochodem nietuzinkowym i dla 'wybranych' ze względu i na koszty i mimo wszystko wciąż egzotyczność.
To niech taki łeb obdarty sobie porówna, gdzie były tego jego Wieśwageny w roku 1999, kiedy to IS200 wszedł na rynek ;-)
Awatar użytkownika
adrian_o
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 3 sty 2016, o 14:53
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Polski stereotyp o wlascicielach Lexusow

Post autor: adrian_o »

Jestem ciekaw jaki stereotyp o kierowcach Lexusów jest w Rosji. Przecież tam jest tego multum. Swoją drogą ostatnio doznałem orgazmu widząc najnowszego LX'a w pięknej, białej szacie. Oczywiście sami sobie dopowiedzcie na jakich blachach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości