Odkładacie na emeryturę na przyszłość

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Odkładacie na emeryturę na przyszłość

Post autor: Miłosz »

ledziu hehe dobre podejście :ok:
kafecz trochę znam temat własnej działalności, ja chciałem parę lat temu wprowadzić parę własnych technologii i to pod patronatem pojebudy... "polska mnie wtedy zniszczyła", także od tego czasu mam najgorsze z możliwych zdań nt tego wyrobu krajupodobnego.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
Kuki
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 12 sie 2014, o 17:55
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Odkładacie na emeryturę na przyszłość

Post autor: Kuki »

Polske zostawcie w spokoju, ten kraj niczemu nie winien. Pretensje i żale miejcie do Siebie i Innych ludzisków, którzy żyją w tym kraju i odpowiadają w mniejszym lub większym stopniu za obecny stan. I nie pierdolta że tak nie jest bo na kazdym kroku czy to na drodze czy gdziekolwiek indziej wychodzi słoma z butów. Zmiany najlepiej zaczać od Siebie samego :biggrin2:
NaIS
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 18 lip 2016, o 01:59
Model Lexusa: IS F
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Odkładacie na emeryturę na przyszłość

Post autor: NaIS »

Też wiele rzeczy nie podoba mi się w moim kraju, ale powiem, może trochę na przekór ... cudze chwalicie, swego nie znacie. I choć nie wiem, gdzie bym nie był i co nie jadł, to i tak najbardziej mi smakuje schabowy z młodymi ziemniaczkami posypanymi koperkiem i z mizerią :biggrin2:
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Odkładacie na emeryturę na przyszłość

Post autor: forest »

to już jest przegięcie
SC430 '2002
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odkładacie na emeryturę na przyszłość

Post autor: adamsky73 »

@Kuki :puchar: :ok:

Nie wiem jak "kraj" mógł Wam zrobić coś złego. Ludzie - owszem. Od czasu Piłsudskiego który podobno mówił "Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy" niewiele się zmieniło, co najwyżej na gorsze. Ale jeśli ludzie w każdych kolejnych wyborach wybierają albo na "nie" albo dając sobie wciskać w d... kiełbasę wyborczą to nie ma co oczekiwać poprawy.

I może jeszcze jeden cytat:
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Odkładacie na emeryturę na przyszłość

Post autor: JanB »

Ponieważ temat dotyczy odkładania na emeryturę, a nie syfiastej sytuacji naszego kraju odpowiadam, że:
1. Ubezpieczam się wysoko na wypadek utraty życia za kilkaset zł miesięcznie. Do tego dodatki na okoliczność następstw wypadku, choroby, pobytu w szpitalu.
2. Nie odkładam na emeryturę na polisie ubezpieczeniowej (ubezpieczenia to hazard - większość zawsze przegrywa)
3. Lokować nadwyżki pieniędzy trzeba w nieruchomości do wynajęcia, w działki budowlane i ziemię.
4. Jak ktoś ma dużo kasy to kupuje "kamyki" szlachetne.
PS Pracowałem w ubezpieczeniach
PS.PS Najlepiej żyć w kraju, gdzie Państwo zabiera obywatelom najmniej, bo wtedy obywateli stać na oszczędzanie. Mam nadzieję, ze kiedyś PL będzie takim krajem.
Pozdrawiam
JanB
Skorpion
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 14 wrz 2016, o 13:10
Model Lexusa: W trakcie poszukiwań
Skąd:: podlaskie
Kontakt:

Re: Odkładacie na emeryturę na przyszłość

Post autor: Skorpion »

Prawda jest stara jak świat.. jeśli sami nie zadbamy, to nikt nam nie da. Koniec. Kropka
zack
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 21 lip 2016, o 07:38
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa

Re: Odkładacie na emeryturę na przyszłość

Post autor: zack »

Mam taką zasadę, że wydaję to co zostało mi po odłożeniu do konta oszczędnościowego. Większość znajomych czy rodziny robi odwrotnie, czyli odkłada to co im zostaje po zrobieniu codziennych wydatków. Czyli nic nie odkłada.
A możliwości samodzielnego odkłądania jest sporo... ot chociażby ike czy ikez. Odkładanie nawet drobnych sum przez 30-40 lat kariery zawodowej da możliwość nazbierania małej fortuny. Przykładowe możliwości na oszczędzanie: https://www.union-investment.pl/inwestor-indywidualny
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Odkładacie na emeryturę na przyszłość

Post autor: dS »

zack pisze:Mam taką zasadę, że wydaję to co zostało mi po odłożeniu do konta oszczędnościowego. Większość znajomych czy rodziny robi odwrotnie, czyli odkłada to co im zostaje po zrobieniu codziennych wydatków. Czyli nic nie odkłada.
A możliwości samodzielnego odkłądania jest sporo... ot chociażby ike czy ikez. Odkładanie nawet drobnych sum przez 30-40 lat kariery zawodowej da możliwość nazbierania małej fortuny. Przykładowe możliwości na oszczędzanie: https://www.union-investment.pl/inwestor-indywidualny
A co zrobisz jak bank zablokuje ci dostęp do zgromadzonych środków vel sytuacja na Cyprze ? IKE i pochodne to też żadne zabezpieczenie bo wpłacane realne pieniądze zamieniane są na ichniejsze jednostki których wartość się zmienia, nastąpi kolejny kryzys wartość jednostek spadnie i zamiast fortuny nie starczy nawet na papier do d**y. Oczywiście jest to bardzo czarny scenariusz ale nie znaczy że nie może się wydarzyć bo w historii, wcale nie takie starej , następowało to już wielokrotnie.
Podstawową zasadą przy inwestycjach jest dywersyfikacja.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Odkładacie na emeryturę na przyszłość

Post autor: JanB »

dS dobrze prawisz :piwko:
Tylko większość wierzy w to co w tv zobaczy i usłyszy.
Pozdrawiam
JanB
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości