Jakiej firmy opony macie u siebie?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Marek82
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 22 sty 2018, o 15:44
Model Lexusa: GS300 mk3
Skąd:: Bielsk
Kontakt:

Re: Jakiej firmy opony macie u siebie?

Post autor: Marek82 »

SAVA INTENSA UHP 2 - w życiu nie wydałbym nawet złotówki na coś takiego
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Jakiej firmy opony macie u siebie?

Post autor: pss »

Wrzuciłem w tamtym sezonie michelin pilot sport 4 i jest różnica na plus niż OEM'owe Yokohamy.
4s potrzebuje juz 19' i jest dość zbliżony do 4 + na oponeo ostatnio widziałem 4s z rocznika 2018 w tej samej cenie co zwykła 4 :)

To chyba dwie najlepsze opony drogowe na lato, cena/jakość fajna opcja.
Gin
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 11 lut 2019, o 12:11
Model Lexusa: Lexus Ls430 2004
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakiej firmy opony macie u siebie?

Post autor: Gin »

W moim Ls430 mam Yokohamy Advan sport. Jestem zadowolony. Ładnie kleja do asfaltu na suchym, dobrze odprowadzaja wode.
Jago
Lex user
Posty: 188
Rejestracja: 11 maja 2013, o 13:53
Model Lexusa: JCE10 2JZ-GE / XF10 1UZ-FE
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Jakiej firmy opony macie u siebie?

Post autor: Jago »

niven pisze:onanizujecie się markami - Pirelli, Dunlop

a prawda jest taka że aktualnie najlepszy stosunek cena / jakość ma SAVA INTENSA UHP 2 - pół rodziny u mnie na niej jeździ - 300 konny przód naped tez na nich daje radę a cenowo wychodzą smiesznie

przypomnę tylko ze sa to bliźniacze opony dla Fulda Sport Control 2, Debica UHP 2 oraz Dunlop f1 Assymetric 5 (bodajże)


jak masz auto z dużymi osiągami to kupujesz michelin pilot sport 4S albo supersport (a duże osiągi to nie lexus - mowie o autach co robia 100-200 poniżej 11 sekund) - zatem onanizm markowy to jedno a rozsadek to drugie
Gratuluję wysokiej kultury wypowiedzi. Nie wiem, jak ty, ale ja się nimi nie onanizuję.
Stwierdzając jednoznacznie, że "aktualnie najlepszy stosunek cena / jakość ma SAVA INTENSA UHP 2", można by pomyśleć, że przetestowałeś wszystkie opony na rynku. Przypuszczam, że wątpię. :)
overrange
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 16 maja 2016, o 22:14
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Północ
Kontakt:

Re: Jakiej firmy opony macie u siebie?

Post autor: overrange »

A co z ta sava czy debica uhp2 jest nie tak?
Jago
Lex user
Posty: 188
Rejestracja: 11 maja 2013, o 13:53
Model Lexusa: JCE10 2JZ-GE / XF10 1UZ-FE
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Jakiej firmy opony macie u siebie?

Post autor: Jago »

@overrange Też jestem ciekaw.
@Marek82 Mógłbyś uzasadnić swoją wypowiedź?

Ja już praktycznie zdecydowany na Goodyear EfficientGrip Performance 215/45 R17 91W XL MFS:
https://image.ceneostatic.pl/data/produ ... jpg?=461f9

Choć muszę przyznać, że niven tymi Savami trochę namieszał. :)
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakiej firmy opony macie u siebie?

Post autor: niven »

oto lista aut w mojej rodzinie gdzie jest sava:

- mazda 3 2.0 165KM FWD
- mini JCW 2.0 295KM FWD
- toyota CHR
- bmw G30 540d x drive 19 cali
- toyota yaris 1.5 hybryda

każdy jest zadowolony - zwłaszcza z niskiej głośności i przyczepności. najlepszym testerem dla tych opon jest mini bo ma naped na przód - wypadają lepiej jeśli chodzi o przyczepność niż fabryczne Pirelli p7 cinturato bo na suchym przyczepność pełna jest o 80km/h gdzie na Pirelli była od 110. w autach o małej mocy to już kompletnie nie ma znaczenia ale serio.... nie wiem po co przepłacać -

a jak ktoś nie wierzy to proszę, felgi od mini opona SAVA

Obrazek
Jago
Lex user
Posty: 188
Rejestracja: 11 maja 2013, o 13:53
Model Lexusa: JCE10 2JZ-GE / XF10 1UZ-FE
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Jakiej firmy opony macie u siebie?

Post autor: Jago »

Hmm...

Bardzo pozytywne opinie na Oponeo: https://www.oponeo.pl/dane-opony/sava-i ... 1-y-xl-mfs Użytkownicy chwalą właśnie m.in. za niski hałas.
Mają niższą klasę oporu toczenia (C) od opon Goodyear (B), ale są tańsze około 480 zł, więc i tak prędzej opony się zużyją niż nadrobiłoby się tę różnicę w spalaniu. :) No i 3 decybele cichsze - 66 dB to naprawdę rewelacyjny wynik. I ten sam koncern zresztą.
@niven Masz wersje wzmacniane (XL) i z rantem ochronnym (FR)? Na infolinii producenta powiedziano mi, że w przypadku interesującego mnie rozmiaru innych aktualnie w ofercie nie ma. Usłyszałem również, że wszelkie technologie są najpierw wdrażane w opony Goodyear i Dunlop, a dopiero później w takie jak Fulda, Sava czy Dębica. Jeśli jednak te - nazwijmy to - mniej prestiżowe marki ostatecznie i tak zyskują właściwości marek premium, to może rzeczywiście nie warto dopłacać?
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakiej firmy opony macie u siebie?

Post autor: niven »

205/45/17 mam XL MFS
225/45/18 też XL MFS
245/40/19 też XL MFS

pozostałe nie wiem
overrange
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 16 maja 2016, o 22:14
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Północ
Kontakt:

Re: Jakiej firmy opony macie u siebie?

Post autor: overrange »

Pytam bo sam kupiłem Dębice uhp2 do GS450h jakieś 3tyg temu i 2tys km temu i jestem póki co bardzo zadowolony. Szybka dynamiczna jazda to żaden wyczyn, a na komfort i przyczepność nie narzekam. Jest lepiej niż się spodziewałem choć przez pierwsze 200km trakcja miała co robić.

Na dziś dzień kupiłbym je drugi raz bez najmniejszego zawachania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości