[GS300MKII] Trzymać czy sprzedać, rozważania

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [GS300MKII] Trzymać czy sprzedać, rozważania

Post autor: madkiw »

migomatx0 pisze:Po co sie innych pytać czy sprzedać auto? :P Przeciez ty nim jezdzisz i każdy ma inne odczucia i raz zmienia auta co pół roku a raz jeździ jednym 10 lat
Jak się spotkasz ze znajomymi też rozmawiacie zapewne na różne tematy :) Chciałem poznać opinie innych ludzi z kręgu Lexus-a. A to że zrobię ostatecznie co ja będę uważał, to oczywista oczywistość. :biggrin2:
Neutrino

Re: [GS300MKII] Trzymać czy sprzedać, rozważania

Post autor: Neutrino »

Nowy samochód, nowe problemy. Ten już znasz i wiesz co w nim siedzi i czego możesz się spodziewać. Niemniej jednak jest to opinia osoby, która kupuje samochody w sposób przemyslany i w konkretnym celu a dopóki spełniaja swoje zadanie to je trzymam. Zmieniaja ludzie, którzy lubia zmiany albo nie trafili na to czego szukają...a najczęściej nie wiedzą czego chcą.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: [GS300MKII] Trzymać czy sprzedać, rozważania

Post autor: muzz »

ja przed GSem miałem kilka samochodów i zmieniałem je co jakieś 2 lata średnio
GS u mnie już 6 lat śmiga prawie...w międzyczasie w domu pojawił się IS i GS mk3...
w GS mk3 jest już bardziej współcześnie jeżeli chodzi o wyposażenie i estetykę ale mimo wszystko nie czułem potrzeby zmiany...
teraz zacząłem się zastanawiać nad zmianą (bagażnika w GS nie powiększę :P ) na RX...ostatnio przy okazji poprawiania wydechu jak zobaczyłem, że nie wygląda źle od spodu to znowu nie wiem czy sprzedawać czy nie ;)
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [GS300MKII] Trzymać czy sprzedać, rozważania

Post autor: madkiw »

muzz pisze:ja przed GSem miałem kilka samochodów i zmieniałem je co jakieś 2 lata średnio
GS u mnie już 6 lat śmiga prawie...w międzyczasie w domu pojawił się IS i GS mk3...
w GS mk3 jest już bardziej współcześnie jeżeli chodzi o wyposażenie i estetykę ale mimo wszystko nie czułem potrzeby zmiany...
teraz zacząłem się zastanawiać nad zmianą (bagażnika w GS nie powiększę :P ) na RX...ostatnio przy okazji poprawiania wydechu jak zobaczyłem, że nie wygląda źle od spodu to znowu nie wiem czy sprzedawać czy nie ;)
W twoim przypadku to możesz zostawić, ale jednocześnie rozglądać się za RX. Jak się trafi coś ciekawego naprawdę to zmienisz, jak nie będziesz dalej jeździć tym co masz ;)
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS300MKII] Trzymać czy sprzedać, rozważania

Post autor: Dawid0ss »

madkiw pisze:Witam,
posiadam GS300 MKII z 2002, kupiony od michallw w 2016, przebieg na tą chwilę coś koło 130 tys. patrząc po stanie raczej prawdziwy. Po zakupie do wymiany był tylko kompresor od klimy, no i oczywiście wiadomo rozrząd i parę pierdół w zawieszeniu. Od tamtej pory, tylko jeden elektrozawór w skrzyni, no i ostatnio padły dwie sondy, poza tym jeżdzi się nie psuje :)
Użytkowany 5 dni w tygodniu na dojazdy do pracy. Tyle słowem wstępu.
I teraz, sprzadać czy trzymać? Ile to jest warte na tą chwilę? Będzie raczej spadać, czy powinno się utrzymać przez jakiś czas jeszcze? Nic mnie nie ciśnie na sprzedaż, ale z drugiej strony jest to coraz starszy samochód i jeszcze jakieś tam pieniądze chciałbym odzyskać z niego. Jak wy byście postąpili?
Kupuj najdroższe mieszkanie, na jakie Cię stać i najtańszy samochód, jakim wypada Ci jeździć. Kieruj się tą zasadą, a nigdy bezsensownie nie wyp.... kasy w auto. Jeśli jesteś młodą osobą, a odnoszę wrażenie - że tak, jeśli auto nie sprawia większych problemów, trzymaj i nie marnuj siana :dirol:
Pzdr
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: [GS300MKII] Trzymać czy sprzedać, rozważania

Post autor: muzz »

madkiw pisze:
muzz pisze:ja przed GSem miałem kilka samochodów i zmieniałem je co jakieś 2 lata średnio
GS u mnie już 6 lat śmiga prawie...w międzyczasie w domu pojawił się IS i GS mk3...
w GS mk3 jest już bardziej współcześnie jeżeli chodzi o wyposażenie i estetykę ale mimo wszystko nie czułem potrzeby zmiany...
teraz zacząłem się zastanawiać nad zmianą (bagażnika w GS nie powiększę :P ) na RX...ostatnio przy okazji poprawiania wydechu jak zobaczyłem, że nie wygląda źle od spodu to znowu nie wiem czy sprzedawać czy nie ;)
W twoim przypadku to możesz zostawić, ale jednocześnie rozglądać się za RX. Jak się trafi coś ciekawego naprawdę to zmienisz, jak nie będziesz dalej jeździć tym co masz ;)
na pewno nie oddam darmo :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości