Leasing oddać czy wykupić?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją

Postprzez Andmat » 3 paź 2021, o 11:02

Siemka! Taką mam teraz rozkminę :) Czy oddać swojego NX300h z 2019 roku po zakończonym Leasingu? Czy też zostawić sobie? Mój ma aktualnie dwadzieścia kilka tyś najechane pewnie jak będę go w maju oddawał będzie miał niewiele ponad 30 i trochę szkoda mi go :( Z drugiej strony trzeba będzie wyłożyć za niego ponad 100K zł. żeby go odebrać. Chociaż....kusi mnie ten nowy NX w hybrydzie :) Mam dylemat :)
Andmat
Lex user

Model Lexusa: Kiedyś RX 400h a obecnie NX300h

Re: Leasing oddać czy wykupić?

Postprzez Dawid0ss » 4 paź 2021, o 13:55

Andmat napisał(a):Siemka! Taką mam teraz rozkminę :) Czy oddać swojego NX300h z 2019 roku po zakończonym Leasingu? Czy też zostawić sobie? Mój ma aktualnie dwadzieścia kilka tyś najechane pewnie jak będę go w maju oddawał będzie miał niewiele ponad 30 i trochę szkoda mi go :( Z drugiej strony trzeba będzie wyłożyć za niego ponad 100K zł. żeby go odebrać. Chociaż....kusi mnie ten nowy NX w hybrydzie :) Mam dylemat :)

Panie, no to jest tylko i wyłącznie temat kasowy. Tak naprawdę przez dwa lata wyłożyłeś do banku więcej niż równowartość utraty wartości tego samochodu w tym okresie. Jestem pewny, że dwuletnie takie auto jest warte znacznie więcej, aniżeli 100 tys.
Jeśli stać Cię na takie akcje i Ci nie szkoda siana, to bierz nówkę :dance3:
Ostatnio edytowano 4 paź 2021, o 19:28 przez Dawid0ss, łącznie edytowano 1 raz
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: Lexus GS450h mk3

Postprzez Krol » 4 paź 2021, o 16:22

Dawid0ss napisał(a):
Andmat napisał(a):Siemka! Taką mam teraz rozkminę :) Czy oddać swojego NX300h z 2019 roku po zakończonym Leasingu? Czy też zostawić sobie? Mój ma aktualnie dwadzieścia kilka tyś najechane pewnie jak będę go w maju oddawał będzie miał niewiele ponad 30 i trochę szkoda mi go :( Z drugiej strony trzeba będzie wyłożyć za niego ponad 100K zł. żeby go odebrać. Chociaż....kusi mnie ten nowy NX w hybrydzie :) Mam dylemat :)

Panie, no to jest tylko i wyłącznie temat kasowy. Tak naprawdę przez dwa lata wyłożyłeś do banku równowartość utraty wartości tego samochodu w tym okresie. Wiadomo, że w trakcie dwóch lat jest ona najwyższa. Jestem pewny, że dwuletnie takie auto jest warte znacznie więcej, aniżeli 100 tys.
Jeśli stać Cię na takie akcje i Ci nie szkoda siana, to bierz nówkę :dance3:
Coś mi się zdaje, że w przyszlym roku mają się zmienić regulacje dotyczące sprzedaży leasingowanych samochodów. Moje dotychczasowe doświadczenie mówi, że najlepsza jest cesja umowy. Dostajesz wynegocjowane odstępne, masz na wkład własny przy nowej umowie.
Jak nie chcesz wykupić a chcesz dalej użytkować auto skontaktuj się z leasingodawcą. Na pewno przedłużają umowę

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Krol
Lex user

Model Lexusa: IS 300h

Re: Leasing oddać czy wykupić?

Postprzez cryptoinformator » 5 paź 2021, o 21:44

Zdecydowanie bym zostawił sobie. Skontaktuj się jak napisali wyżej z leasingodawcą i ustal warunki.
cryptoinformator
Nowy lex user

Model Lexusa: s6

Powrót do Na każdy temat