A jednak FT-86 będzie Celicą z RWD

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
johnnyVSjohnny
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 21 gru 2010, o 18:00
Model Lexusa: IS200
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Re: A jednak FT-86 będzie Celicą z RWD

Post autor: johnnyVSjohnny »

koza pisze: Czy ktoś coś mówi o współczesnej Corolli ?

Chodzi o Corolle AE86 - jeden z najwiekszych jdm'owych rarytasów,

I ona miała własnie rwd,

Poza tym nie zrozumiałeś model FT86 to nie jest następca czegoś tam, tylko inspiracją do budowy FT86 jest AE86.
Ja też nigdzie nie napisałem, że to jest następca "czegoś tam" i że to jakiekolwiek powinowactwo współczesnej Rolki. Pisze tylko, że mnie w przeciwieństwie do Ciebie, nie dziwią powyższe ploty (a propos tego że FT86 ma być w końcu Celicą), bo można było się domyślać że podepną to auto pod którąś z istniejących Toyot. A dużego wyboru nie mieli. Współczesna Corolla dalece odbiegła już od tej z czasów AE86 (co w innym wypadku mogło by jeszcze jakoś zadziałać, skoro to taki jakby duchowy spadkobierca tamtego modelu). Zostało wskrzeszenie Celici (no może ew. jeszcze Supry).
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: A jednak FT-86 będzie Celicą z RWD

Post autor: Travis »

koza
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 19:23
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: A jednak FT-86 będzie Celicą z RWD

Post autor: koza »

johnnyVSjohnny pisze: bo można było się domyślać że podepną to auto pod którąś z istniejących Toyot. .
To jednak nie wyszły Ci domysły. Co oznacza istniejących Toyot ?

Celica zakończyła produkcje w 2005r, no jasne przeciż istnieją również używki, tak samo jak AE86 :biggrin2:

Poza tym jak wcześniej pisałem, byłem na spotkaniu Toyoty i tam własnie była rozmowa o FT86, osoby bardziej kompetentne w tym temacie potwierdzili ze od przyszłego roku wchodzi FT86,

Poza tym jeżeli nie przemawia do Ciebie to co pisze, to odsyłam Ci do ''niusa'' (czyt. gazeta toyoty - do przeczytania w kazdym ASO)

A nie jakieś artykuły plotkarskie nie podające źródła tych jakże prawdziwych informacji.
Awatar użytkownika
johnnyVSjohnny
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 21 gru 2010, o 18:00
Model Lexusa: IS200
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Re: A jednak FT-86 będzie Celicą z RWD

Post autor: johnnyVSjohnny »

No to uściślij plizzz. Czy w tej "gazecie Toyoty" jest napisane i na "spotkaniu" wyraźnie powiedzieli, że do tej pory koncepcyjny FT86 wchodzi od przyszłego roku do salonów jako produkcyjny model nazywający się oficjalnie Toyota FT86? Bo jeżeli tak to kajam się i cała dyskusja nie ma dalszego sensu ;) (bo to że w ogóle wchodzi to wiem chociażby stąd, że szefuncio PR'u TMP mówił nam to do kamery na salonie w Genewie).
Z podpinaniem się pod nazwę "istniejących Toyot" to założyłem, że wszyscy się domyślą, że chodzi o modele Toyoty które były bądź są dostępne na rynku (wstępnie wliczając też Corollę AE86 - pod której bezsens podpinania się z nazwą nadchodzącego modelu tłumaczyłem w kolejnych zdaniach) :biggrin2: .
koza
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 19:23
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: A jednak FT-86 będzie Celicą z RWD

Post autor: koza »

Jedyne co mogę powiedzieć to poczekajmy do przyszłego roku, popatrzymy, pojeździmy i wyrazimy opinie..

Pzdr, :LEXUS:
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: A jednak FT-86 będzie Celicą z RWD

Post autor: Ralfx »

Koncepcyjnie to auto ma najbliżej do supry : kształt napęd i moc rodem z najszybszej toyoty. Najbardziej podoba mi się że będzie mialo boxera od Subaru pod maską.
Już w zeszłym roku słyszalem że ma być to nowa generacja Celici, jednak jeśli to prawda to dziwi mnie wybór takiej nazwy dla tego auta. Jak by nie było szykuje się świetne auto :) szkoda tylko że nie spod znaczku Lexus . Naszej marce brakuje szybkiego Coupe teraz :(
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
koza
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 19:23
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: A jednak FT-86 będzie Celicą z RWD

Post autor: koza »

Panowie, oficjalny cennik się pojawił, zapraszam do zamówień. Nasze GT86 przyjdzie w lipcu także zapraszam na testy.
http://otomoto.pl/toyota-gt86-toyota-no ... 20649.html
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: A jednak FT-86 będzie Celicą z RWD

Post autor: michalm320 »

Wreszcie ktoś się zlitował nad fanami motoryzacji i zrobił małe sportowe auto do zabawy. Bez zbędnych dodatków i udziwnień... po prostu auto zrobione na wzór starej szkoły tworzenia aut. Szkoda jedynie że w Europie nie będzie dostępna wersja dla fanów przeróbek, czyli na stalówkach, bez spojlerów i czegoś tam jeszcze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: A jednak FT-86 będzie Celicą z RWD

Post autor: Mariano »

podchodziłem do tego auta sceptycznie i myślałem, że będzie bez szału........byłem na prezentacji oglądałem, widziałem porównania, siedziałem i nawet przygazowałem :d czekam na testy ale uważam, że po długim czasie naprawdę dali rade auto w rzeczywistości jest przepiękne dużo ładniejsze niż na zdjęciach, brzmi jak jakiś rasowy silnik 4 litrowy (86 oczywiście silnik boxerra ze względu na brak miejsa w komorze) wiadomo wszystko kwestia gustu ale jako straszny sceptyk w tym temacie naprawdę robi wrażenie......plusem będzie wymóg taki, iż każdy diler toyoty będzie miał obowiązek posiadania 1 szt jako auta testowego......ustawiać się w kolejkach :D:D:)
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
koza
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 19:23
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: A jednak FT-86 będzie Celicą z RWD

Post autor: koza »

Jako ciekawostka, spójrzcie że GT86 nie ma pełnego nadkola, oraz ciekawe rozwiązanie doprowadzenie powietrza.
Już pojawiają się pogłoski, że 200hp nie jest to wysoka wartość jeżeli chodzi o samochód sportowy, zwykły golf R ma lepszy sprint, ale tylko do pierwszego zakrętu. GT86 jest budowane na kręte szybkie tory/trasy. Samochód nie będzie nadawał się na autostradę do bicia rekordów prędkości. Samochód ma pokazywać największe plusy podczas szybkich zakrętów, a dzięki niższemu środkowi ciężkości od np: Porsche Cayman, będzie prowadził się idealnie. A sprawdzimy to na torze poznań.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości