Jaki TV do PS3 ?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: dS »

a ja uważam że to całe 3D w TV to kupa, na 30min owszem może zaciekawić jako nowość ale na dłuższą metę jest to bezużyteczny gadżet. Cześć TV ma możliwość konwertowania materiału do 3D w locie więc na brak materiału nie można narzekać tylko że nie da rady nonstop tego oglądać bo się nam mózg usmaży. No i te nieszczęsne okulary które trzeba zakładać. Przecież nie będzie się ich stale nosić na nosie żeby oglądać TV gdy robi się przy okazji także coś innego. Także funkcje 3D użytkuje się tak naprawdę bardzo rzadko, a trzeba zapłacić za nią słono bo czasem nawet 1/3ceny modelu bez tej opcji. Wiec za te pieniądze wole co tydzień chodzić do IMaxa bo doznanie będą dużo bogatsze.
W ubiegłym miesiącu pomagałem wybrać TV dla szwagra, oglądał chyba ze 20 różnych modeli z przedziału 5-8 tys a zakupił i tak model który wskazałem mu na dzień dobry i to w cenie poniżej 4 tys. Zwycięzcą oczywiście została plazma Panasa bez 3D dokładnie to model Panasonic TX-P50G30E. Uważam ze jest to chyba jeden z najlepszych TV w starciu cena vs jakość.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: Travis »

Wiesz zależy kto co kupi. Ja byłem negatywnie nastawiony bo przez ostatnie dwa lata oglądałem po sklepach i sprawdzałem. Wybór jest duży jeżeli chodzi o materiały 3D. Część to zwykłe konwerty które z 3D mają g... wspólnego ale większość jest naprawdę na wysokim poziomie. Też trzeba pamiętać że jak chcemy oglądać taki film to trzeba siedzieć dużo bliżej. Ja przed moją 60-tką siedzę 2,5m powinno się 1,8m-2m. Efekt jest dobry choć nie pogardziłbym 70 calami :D Powiem Ci szczerze że telewizor wykorzystuje częściej do projekcji 3D niż do zwykłej TV czy filmów w 2D. Możliwość konwersji programów tv do 3D to jest porażka bo tak naprawdę żadnego efektu nie ma a jakość jest tragiczna :) Jeżeli chodzi o okulary to faktycznie są niewygodne i jeżeli nie mają ścianek z boku to nici z oglądania w dzień bo wpadające światło strasznie przeszkadza. Wiadomo każdy wybierze to co lubi. Ja nikogo nie namawiam :D ale fakt jest taki że teraz do większości nowych modeli 3D dawane jest w standardzie a ceny w sumie lecą w dół. Ja czekam aż OLED wejdzie w końcu na rynek to duże plasmy powinny jeszcze bardziej potanieć :)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: dS »

Mi 3D w wykonaniu domowym się nie podoba z 1 zasadniczego powodu, smuży i to strasznie. I nie ma tu znaczenia czy panel jest za 3000zł czy za 15000zł bo smuży każdy bo taka już przypadłość technologii migawkowej.
Ja w dużej mierze TV używam do grania na PS3 a tam 3D w ogóle odpada bo nie dość że obecne konsole nie wyrabiają i muszą ciąć framerate o połowę więc płynność spada , to żeby utrzymać ten minimalną płynność cięte są tekstury i rozdzielczość więc zaczyna to wyglądać jak kupa.
A ceny spadają bo nie może być inaczej, technologia się starzeje i to bardzo szybko.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: Travis »

właśnie odpowiedziałeś przedwcześnie na moje pytanie odnośnie 3d na konsolach :D mam tylko nadzieje że nie będzie takiej kupy na następnej generacji konsolach :)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: dS »

Biorąc pod uwagę że nowa generacja konsol pojawi się gdzieś pod koniec 2014r to liczę że obsłuży ona już UltraHD (7680x4320) a gry będą śmigały ze stałym frameratem w Quad HD (3840x2160p). A 3D to min FullHD w 60fpsach.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: Travis »

ultra HD nie spodziewałbym się szybko. Niestety FullHd do tej pory nie jest jeszcze standardem więc na Ultra jeszcze poczekamy. Na rynek nieśmiało wychodzą kamery 4k ale niestety szału nie ma. Może po 2020 roku kiedy będziemy latali samochodami, zdobędziemy cały kosmos i w końcu ale to w końcu będziemy mieli miecze świetlne :laugh1: będziemy mieli taką rozdzielczość na ekranie :) co do konsol to podejrzewam że będą miały technologie mniej więcej jak teraźniejsze kompy czyli procek 8 rdzeni grafika GTX680 i 8 gb ramu (przynajmniej takie są przypuszczalne specyfikacje nowego x klocka durango) :)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: dS »

UHD może niekoniecznie ale QHD to raczej będzie standard dla konsol. już dziś w urządzeniach mobilnych masz większą rozdzielczość niż FullHD. Nowy iPad ma ekran o rozdziałce 2560×1440 a i kolejni producenci zaczynają wprowadzać urządzenia z taką rozdzielczością a przecież to są tylko mobilne popierdułki, sprzęt stacjonarny zawsze był mocniejszy. Także biorąc pod uwagę fakt że nowe konsolę mają wyjść dopiero za ok 2lata i mają być konkurencyjne przez kolejne 5lat czyli do ok 2020r więc nie ma nawet opcji że sprzęt będzie dawał radę tylko w FullHD.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: Travis »

oby tak było jak mówisz bo inaczej producentów sprzętu trzeba będzie potraktować odpowiednio :najper: :biggrin2:
czaqu
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 23 sty 2012, o 21:34
Model Lexusa: Poluje...
Skąd:: Elbląg
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jaki TV do PS3 ?

Post autor: czaqu »

Ja osobiście PS3 odpalam na LG LED 32" i mi wystarcza .....

Dla wymagających .....Polecam SHARP'a .... bezapelacyjnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości