auto dla " starych " okolice 20k

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: auto dla " starych " okolice 20k

Post autor: klexus »

hydrant23 pisze:
klexus pisze:volvo jak najbardziej tak , ale nie C5 litości, szkoda ze nie diesel bo volvo w tym przedziale wiekowym ma fajnego diesla R5 tj silnik VW LT 2,5, tyle ze w LT maił 102KM a w Volvo 140, spalanie w okolicach 6-7 l/100. S80 bardzo wygodny samochód i idealny na nasze drogi wytrzymały i godny uwagi.

wczoraj ogladalem takie volvo s80 2.5 tdi , czy normalne w tym silniku sa dolewki 1-1.5 na 15kkm ? widac , ze ma jakies wycieki od gory i troche zafajdany olejem i przebieg realny 280000km rok 2001 sprzedajacy nie sciemnial do wszystkiego sam sie przyznawal , czy te silniki to nie produkt opla? i nie siedzial w omegach?
to jest silnik VW 2,5 taki sam siedział w LT-kach i chyba T4, ogólnie silnik nie do zajechania, ja uważam ze to była najlepsza jednostka do S80 duzy moment i niskie spalanie jak na 2,5
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: auto dla " starych " okolice 20k

Post autor: stachulex »

klexus pisze:
hydrant23 pisze:
klexus pisze:volvo jak najbardziej tak , ale nie C5 litości, szkoda ze nie diesel bo volvo w tym przedziale wiekowym ma fajnego diesla R5 tj silnik VW LT 2,5, tyle ze w LT maił 102KM a w Volvo 140, spalanie w okolicach 6-7 l/100. S80 bardzo wygodny samochód i idealny na nasze drogi wytrzymały i godny uwagi.

wczoraj ogladalem takie volvo s80 2.5 tdi , czy normalne w tym silniku sa dolewki 1-1.5 na 15kkm ? widac , ze ma jakies wycieki od gory i troche zafajdany olejem i przebieg realny 280000km rok 2001 sprzedajacy nie sciemnial do wszystkiego sam sie przyznawal , czy te silniki to nie produkt opla? i nie siedzial w omegach?
to jest silnik VW 2,5 taki sam siedział w LT-kach i chyba T4, ogólnie silnik nie do zajechania, ja uważam ze to była najlepsza jednostka do S80 duzy moment i niskie spalanie jak na 2,5
w szmelcwagenie T4 i LT 2.5 tdi pekaly czesto walki rozrzadu i warto bylo wymieniac rozrzad czesciej niz podaje producent.nie wiem jak to sie ma do volvo bo tam glowica zostala zmodyfilowana i chyba usterka ta nie wystepuje.
klex ma racje-volvo 2,5 D jest to zmodyfikowany silnik z szmelcwagena.dysponuje bardzo dobrym momentem obrotowym przez co jest w miare ekonomiczny jak na swoja pojemnosc.
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: auto dla " starych " okolice 20k

Post autor: klexus »

pisząc o silniku 2,5 miałem na myśli R5, a nie dziadostwo V6 VW gdzie sypie sie wszystko wałki pompy wtryski głowice
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: auto dla " starych " okolice 20k

Post autor: hydrant23 »

ja pisze o r5 2.5 tdi 140 KM z volvo taki ogladalem i jechalem , troche za mocno chyba zaolejony blok silnika byl(i to moje najwieksze obawy wzbudza) no i ubytki oleju, skrzynia automat bardzo ladnie pracujaca normalnie jak w leszku
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: auto dla " starych " okolice 20k

Post autor: Travis »

podepnę się pod temat. Mój ojciec szuka auta do 30k, wymagania to żeby palił przez pół co Lexus ;D był w automacie i japończyk ;) z tego co pomyślałem to chyba zachcianka ciężka do spełnienia, diesel raczej odpada ze względu że mają dopieprzyć akcyze i będzie droższa od benzyny a ojciec znowu nie jeździ dużo, no i wyposażenie żeby było w miarę lajtowe. Mimo wszystko chcę go przekabacić na gs300 ale ciężko będzie zważywszy na spalanie tego auta :/
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: auto dla " starych " okolice 20k

Post autor: Ralfx »

GS300 w gazie :) koszt paliwa to mniejwiecej połowa tego co normalnie, wyposażenie dupy nie urywa ale nic nie brakuje :) ogólnie skoro chce tanie paliwo to gaz tylko i wyłącznie
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: auto dla " starych " okolice 20k

Post autor: bedok »

z japoncow taki Accord 1,8i 99 automat pali w miescie 15, w trasie 10 ltr benzyny, taki ''prawie Lexus'' jesli chodzi o spalanie ;-)

jesli japonski automat a ma malo palic to chyba tylko Micra 1,0 ;-)
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: auto dla " starych " okolice 20k

Post autor: klexus »

Travis jak tata mało jeździ to ja bym nie przywiązywał większej uwagi co do spalania, bardziej bym szukał oszczędności w utrzymaniu samochodu (klocki tarcze rozrząd zawieszenie) może Avensis fajny przestronny samochodzik w kombi bardzo funkcjonalny.
Lepiej kupić coś taniej i przeznaczyć trochę grosza na doprowadzenie do stanu gdzie pewnie możesz wyruszać na zwiedzanie naszego pięknego kraju
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: auto dla " starych " okolice 20k

Post autor: Travis »

też zastanawiałem się nad Avensisem... poszperam jeszcze co nie co w necie może coś znajdę. Sprawa nie jest pilna ale pasuje zacząć się już rozglądać za następnym autem bo dzisiaj leciwa Corolla padła (moduł od świec, nie idzie nigdzie dostać a panowie elektrycy starają się jeszcze jakoś to naprawić) do tego cały układ kierowniczy się rozsypał z drugiej stron Land Criuser też siedzi na serwisie bo padł cały układ hamulcowy i jest kabaret ^^ ojciec wozi się moim lexem i stwierdził że nie ma zamiaru mi go oddawać bo dobrze mu się jeździ :D ha ha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości