Mandat

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: Mandat

Post autor: legato97 »

carfun pisze:
Odnośnie mandatów w UK to fakt sprawnie to działa, ale co mi się podoba to jak ureguluje się należność w krótkim terminie do tygodnia chyba to płaci się połowę - ot taka promocja :smoke:
No to prawda bo dostalem 70, ale w ciagu 2tyg jak zaplace to 35, co nie zmienia faktu, ze lekko wystawalem, a nie parkowalem :doh:
carfun

Re: Mandat

Post autor: carfun »

legato97 pisze:
carfun pisze:
Odnośnie mandatów w UK to fakt sprawnie to działa, ale co mi się podoba to jak ureguluje się należność w krótkim terminie do tygodnia chyba to płaci się połowę - ot taka promocja :smoke:
No to prawda bo dostalem 70, ale w ciagu 2tyg jak zaplace to 35, co nie zmienia faktu, ze lekko wystawalem, a nie parkowalem :doh:
Jeśli masz racje możesz się odwołać ale czy za 35F warto :?:
To mi się też podoba nie ma czy wystawał czy stał kołem czy trochę czy więcej niż trochę, lekko wystajesz czyli zastawiasz miejsce i temat z głowy.
Ja też płace mandaty jak każdy z nas ich nie lubię otrzymywać, ale co zrobić.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Mandat

Post autor: Ralfx »

maniek_ls400 pisze:U nas przewinienie i: albo SM/Policji się nie chce, albo bierze w łapę, albo daje mandat za cokolwiek innego, bo 'biedny student'..
Ej kurde "biedny student" to niestety prawda akurat w większości przypadków. Sam to stosuję lecz w moim przypadku slabo to działa ze względu na auta jakimi sie poruszam, a ciężko jest przekonać policje że to auto ojca :D Generalnie ja uważam że to bardzo w porządku że policja ma ludzkie odruchy. Już dzięki temu przez 3 lata jestem jakieś 1400zł do przodu.

Ostatnio trafiłem na tzw. służbistów. Zero rozmowy z nimi. Z widełek 300-500zł zaproponowali mi 500zł albo sąd grodzki. Żałuję że nie zaproponowałem żeby się wypchał tym mandatem bo nie miał dowodu na to że nie wpadłem na czerwonym, zero nagrania. Tak czy inaczej coś czuję że bardzo długo nie zobaczą tych pieniędzy :D
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Mandat

Post autor: forest »

haha, pamiętam jak kupiłem eclipse i zatrzymała mnie policja, wtedy też studiowałem, ale policjant powiedział że "tata zapłaci".... hahaha :laugh1:
zobaczył studenta w sportowym aucie na felach 18-stkach i to mu wystarczyło....

Ralf, ale chyba przejechanie na czerwonym nie musi być nagrane, wystarczy że było ich dwóch i nie podważysz tego co widzieli :wink: jeżeli natomiast chodzi o prędkość to musi być pomiar prędkości... bez tego nie może wystawić Ci mandatu......

mam pytanie: a gdybym stanął w podobny sposób w Ang. tylko że autem na PL blachach? przyjechałaby laweta czy co?
Ostatnio zmieniony 4 gru 2011, o 18:02 przez forest, łącznie zmieniany 1 raz.
SC430 '2002
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: Mandat

Post autor: legato97 »

To samo bys dostal co ja, a jak bys juz smignal do PL to watpie zeby probowali cos robic, tak samo jest z fotoradarami w niemczech, jakos nic nie przychodzi.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Mandat

Post autor: forest »

mi foto zrobiły już 3 foto-radary w DE w tym jeden w centrum Berlina :) ....to prawda, jeżeli przekroczenie nie było "zbyt przesadne" to nic do PL nie przychodzi
SC430 '2002
wOOx
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 16 lis 2010, o 20:15
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Mandat

Post autor: wOOx »

forest pisze:haha, pamiętam jak kupiłem eclipse i zatrzymała mnie policja, wtedy też studiowałem, ale policjant powiedział że "tata zapłaci".... hahaha :laugh1:
zobaczył studenta w sportowym aucie na felach 18-stkach i to mu wystarczyło....
Miałem tak w 2008 roku... zaparkowałem na nieużytkach typowych bo brak było miejsca normalnie a mi się spieszyło na egzamin właśnie i postawiłem wtedy roczne 350Z. Jak wróciłem to czekali na mnie i pomimo widełek za stanie na TRAWIE której tam nigdy nie było dostałem 500. Były podobne argumenty stać na takie auto stać na mandat a jak nie to tatuś zapłaci. Na co odpowiedziałem czy zabolało go auto bo on po 15 latach służby dorobił się seicento...
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: Mandat

Post autor: legato97 »

Niestety to prawda, ze kierowcy lepszych aut dostaja wieksze mandaty za takie same wykroczenia.
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: Mandat

Post autor: rsz1981/2 »

Podepnę się tutaj a jeśli moderator uzna że temat wart założenia nowego TOPICa to prosze bardzo o przeniesienie postu/postów.

Miał ktoś przyjemność dostać korespondencję od ITD?
Sprawa wygląda następująco:
- przyszedł papier, że 3 miesiące temu moje auto zostało ustrzelone przez AD9C,
- brak foto podglądowego,
- prawdopodobnie zdjęcie zrobione od tyłu więc nie będzie widać kierowcy,
- nr urządzenia rejestrującego nie odpowiada tym którymi chwali się ITD na swojej stronie.

Miał ktoś jakieś doświadczenia z nimi?
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: Mandat

Post autor: dead_beat »

z ITD nie, ale ze strażą miejską z Człuchowa + Policja to wygrałem :biggrin2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości