Kolejna podwyzka paliwa

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolejna podwyzka paliwa

Post autor: Ralfx »

Cóż chłopaki. Widzę że znowu testosteron buzuje na forum. Spotkajcie sie ze swoimi żonami, dziewczynami, kochankami etc. bo wam czegoś brakuje :biggrin2: ewentualnie : :lolek:

Temat Max założył żeby zwrócić naszą (społeczeństwa) uwagę na pewien problem:
Pieniądze z akcyzy na paliwo i podatku drogowego nie idą na to na co powinny!

Jeśli wam to nie przeszkadza to zazdroszczę. Ale mnie np. boli że pieniądze ciężko przeze mnie zarobione i wydane na podatki i akcyzy nie idą na budowę dróg. Mam mnóstwo kolegów bez samochodów. Dlaczego to ja mam płacić tankując auto na czyjąś emeryture lub tory kolejowe, dofinansowanie służby zdrowia, a oni nie? Jest sprawiedliwość na tym polu? Nie wydaje mi się. Proszę mi tu teraz tylko nie przytaczać innych przykładów sprawiedliwości czy nie sprawiedliwości nie od tego temat.
Nasz rząd zapomina o jednym - budując drogi dajemy miejsca pracy, zmniejszamy bezrobocie, zwiększamy dochód państwa z podatków bo pieniądz krąży. Ludzie są zadowoleni mają dobre drogi, wielu z nich zarobiło. Kupują z tego powodu auta. Tankują do pełna, a w skarbie państwa wszystkie wydane pieniądze wracają na miejsce. Tak w dużym skrócie działa rynek.
Nie chodzi tu o to żeby mieć paliwo za darmo. Ja jestem w stanie przeboleć kwotę 6zł za litr bo wiem że tyle paliwo kosztuje w krajach EU. Ale chciałbym żeby z tych 6zł podatek szedł na to co mi kierowcy jest potrzebne, tak jak w normalnych wysoce rozwiniętych krajach.

Dziękuję, dobranoc.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Maciej Loret
Lex user
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 23:39
Model Lexusa: brak
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Kolejna podwyzka paliwa

Post autor: Maciej Loret »

maxkow pisze: [...]Najbardziej denerwuje mnie, ze możemy sobie tutaj pisac , a i tak nic na to nie poradzimy[...]
Nareszcie jakiś słuszny wniosek! ;)
maxkow pisze: nadal nie bardzo rozumiem ,moze sie mylę , jeśli tak to mnie popraw.

1 temat napisałem w zlym dziale ??
2 temat zawiera tak rażące błędy ,które nie pozwalają czytać , ze zrozumieniem.
3 Czy na forum jest cenzura i w dziale '' Na kazdy temat '' sa tematy na , które nie można pisać ??
4 Czy temat ''Kolejna podwyższa paliw" jest tematem na tyle małostkowym , ze nie wypada pisać na forum Lexusa , bo przecież Lexusy maja tylko ludzie bogaci , którzy nie liczą kasy wydanej na paliwo.
5 w dziale "Na kazdy temat'' jest opis ''Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją '' Czy ten temat nie spełnia tego założenia ?? Ze twierdzisz , ze nie powinien tutaj zaistnieć ??
1. napisałeś w dobrym dziale
2. da się zrozumieć co piszesz
3. mam nadzieję, że cenzury nie ma
4. dokładnie ten temat kompletnie nie pasuje do Forum Lexusa. Temat świetny do forum VAGów w dziale "Wszystko albo nic" z podklejonym wątkiem pt. "Koledzy pomóżcie, bo moje 3l Lupo ostatnio pali powyżej 2l/100km - nie wiem co robić". Nie chodzi o bogactwo w sensie finansowym, tylko o pewną klasę. Ja w moim obecnym aucie czasem jeżdżę w krótkich spodenkach - w Lexie raczej bym odpuścił ten zwyczaj.
5. patrz punkty 1 i 3

Temat stosunku podatków do ceny końcowej paliwa nie jest znany od wczoraj ani nie wypłynął ni stąd ni zowąd wczoraj... Przeciętny człowiek ma o tym pojęcie od lat, bo nic specjalnie się nie zmieniło. W innych krajach europejskich jest podobnie albo albo jeszcze "gorzej". Zobacz ceny paliw - prócz np. (ze znanych mi) Bośni i Hercegowiny, Rumunii czy Bułgarii, gdzie ceny są podobne do naszych, generalnie paliwo jest droższe i chyba z większym udziałem podatków... Jakbyś zobaczył ile kosztuje paliwo w Turcji, to byłbyś zadowolony z niskich cen paliw w Polsce.
Jak chcesz to zmienić, to wal do polityki... Chociaż moim zdaniem znaaacznie łatwiej wziąć się do roboty i zarobić na to paliwo...
W swoim poście miałem na myśli to, że temat nie przystoi Forum Lexusa, bo niedługo będziemy tu dyskutować o możliwości podwiązania wydechu na sznurek od snopowiązałki, możliwości przejeżdżenia jeszcze 30kkm bez wymiany oleju albo kolorze języka pieska kiwającego głową na tylnej półce.
Ralfx pisze: Temat Max założył żeby zwrócić naszą uwagę na pewien problem:
Pieniądze z akcyzy na paliwo i podatku drogowego nie idą na to na co powinny!
Panowie - zapiszcie się do jakichś partii - tam będziecie mieli pole do popisu, ale dajcie normalnemu człowiekowi poczytać o samochodach a nie róbcie kolejnego portalu o wszystkim i niczym...
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
www.loret.bydgoszcz.pl
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: Kolejna podwyzka paliwa

Post autor: maxkow »

Maciej Loret pisze:
Panowie - zapiszcie się do jakichś partii - tam będziecie mieli pole do popisu, ale dajcie normalnemu człowiekowi poczytać o samochodach a nie róbcie kolejnego portalu o wszystkim i niczym...
Maciej niestety nie mamy odpowiedniego poparcia :rtfm: :smile: chyba ze ty zechcesz na nas glosowac :biggrin2:

Ralf osobiscie nie mam nic do dyskusji na łamach forum , po to jest zeby dyskutowac , nie ukrywam ze denerwuje mnie coraz bardziej cena paliwa , ale tak jak pisales gdybym wiedzial ze podatek w paliwie byl przeznaczany na poprawe infrastruktury drogowej to pewnie bym nadal marudził , ale duzo latwiej bylo by mi sie z tym pogodzic

Jesli zas chodzi o przejawy agresji to pewnie przyczyna nadmiernego objedzenia i opicia po swietach :pijak: .
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Maciej Loret
Lex user
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 23:39
Model Lexusa: brak
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Kolejna podwyzka paliwa

Post autor: Maciej Loret »

maxkow pisze: Maciej niestety nie mamy odpowiedniego poparcia :rtfm: :smile: chyba ze ty zechcesz na nas glosowac :biggrin2:
Problem raczej nie w poparciu, tylko jak już się będzie wybranym, to komu zabrać, komu dać, nic nie dodrukować, by większość była zadowolona, to może na następne cztery lata wybiorą.. ;)
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
www.loret.bydgoszcz.pl
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Kolejna podwyzka paliwa

Post autor: ledziu »

Maciej Loret pisze:4. dokładnie ten temat kompletnie nie pasuje do Forum Lexusa. Temat świetny do forum VAGów w dziale "Wszystko albo nic" z podklejonym wątkiem pt. "Koledzy pomóżcie, bo moje 3l Lupo ostatnio pali powyżej 2l/100km - nie wiem co robić". Nie chodzi o bogactwo w sensie finansowym, tylko o pewną klasę. Ja w moim obecnym aucie czasem jeżdżę w krótkich spodenkach - w Lexie raczej bym odpuścił ten zwyczaj.
Temat ceny paliwka nie licuje z lexem hmmm. Ciekawe. To jak Ci nie pasuje rozmowa o cenie paliwka to musisz zająć sie usunięciem tematów z hybrydami bo to też chyba nie dla tych którym wszystko jedno ile auto pali. A co zrobiłbyś z tematem o coraz mniejszych i oszczędniejszych lexdieslach???? Czy To też wynika z tego że wszystkim rybka ile zapłacą za przejechanie 100km. A co z LPG ?? Usunąć??
Zdanie o lupo powinno tak wyglądać "Koledzy pomóżcie, bo mój IS 200d ostatnio pali powyżej 5,6l/100km - nie wiem co robić"

Podobno właściciele W124 200d maja nerwa bo wystąpila taka zacna analogia nie powiązana z ceną paliwa IS 200d i W124 200d Ciekawe czy osiągi podobne :doh:
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Kolejna podwyzka paliwa

Post autor: klexus »

KAŻDY NASTĘPNY POST NIE NA TEMAT BĘDZIE USUWANY
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości