Zakup grupowy MINI VCI J2534 z Chin

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 793
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Zakup grupowy MINI VCI J2534 z Chin

Post autor: LinkPL »

We wtorek zamawiam, więc decydować się, oczywiście jest możliwość dokupienia kabla przepinającego z OBD1. Za 13,50 georgów ...
Mariano pisze:proponuje jeszcze dodawać czy ktoś chce przejscie na OBD1 czy nie. Jak nie ma różnicy to po co przepłacać?
może niech kazdy kolejny robi kopie poprzedniego żeby nie robić snietnika?....+ płatność trzeba ustalić

1. Zestaw nr.2 wisnix
2. Zestaw nr.2 Mariano (bez przejścia)

P.S. Marchol za Techstream na pewno wszyscy będą wdzięczni. Najlepiej po Polsku :D:P
How far We can go ...
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Zakup grupowy MINI VCI J2534 z Chin

Post autor: Marchol »

Trochę poszperałem po różnych forach , porozmawiałem z Mańkiem i doszedłem do paru wniosków którymi chciał bym się z wami podzielić odnośnie tego interfejsu

X-horse prezentowany w tym temacie jest klonem oryginalnego produktu firmy x-horse która zaprzestała produkcję tego artykułu ze względu na jego chińskiego odpowiednika, co za tym idzie urządzenie stanęło w miejscu, a raczej sterowniki do niego, tak więc im nowsza wersja techstream tym większe problemy z komunikacją programu z autem poprzez kabel. Druga sprawa to taka że produkt X-horse , o czym się dowiedziałem podobno z oficjalnej stronki dystrybutora produktów x-horse służy wyłącznie do diagnozowania, nie można na nim robić kalibracji... z tym że nie wiem o jaką chodzi czy o kalibrację aktualizacji czy kalibracje np ecu.

Drugim kablem jest Mongoose vci również dostępny na stronce xcar360.com http://www.xcar360.com/toyota-mongoose- ... tream.html która swoją drogą jest prawdziwa i produkty dochodzą do klientów( potwierdzone przez forumowiczów z innej stronki którzy dokonali tam zakupów)
Natomiast jest to clon oryginalnego kabla produkowanego przez firmę drew technologies http://www.drewtech.com/products/Mongoo ... semfc.html ,oryginał kosztuje jedyne 495$ , z tym kablem podobno jest dużo lepiej ponieważ chodzi na sterownikach z mongoose więc lepiej współgra z programem techstream.

Tak więc reasumując, nie ma co kupować produktu X-horse tylko clona mongoose również dostępnego na stronce www.xcar360.com

Jest jeszcze opcja nr 3 , jeżeli ktoś ma trochę więcej kasy polecają produkt http://www.xcar360.com/mvci-toyota-tis- ... -dice.html
który jest najszybszy i nie ma z nim żadnych problemów do tego obsługuje większą ilość pojazdów.
Obrazek
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Zakup grupowy MINI VCI J2534 z Chin

Post autor: maniek_ls400 »

Marchol pisze:Trochę poszperałem po różnych forach , porozmawiałem z Mańkiem i doszedłem do paru wniosków którymi chciał bym się z wami podzielić odnośnie tego interfejsu

X-horse prezentowany w tym temacie jest klonem oryginalnego produktu firmy x-horse która zaprzestała produkcję tego artykułu ze względu na jego chińskiego odpowiednika, co za tym idzie urządzenie stanęło w miejscu, a raczej sterowniki do niego, tak więc im nowsza wersja techstream tym większe problemy z komunikacją programu z autem poprzez kabel. Druga sprawa to taka że produkt X-horse , o czym się dowiedziałem podobno z oficjalnej stronki dystrybutora produktów x-horse służy wyłącznie do diagnozowania, nie można na nim robić kalibracji... z tym że nie wiem o jaką chodzi czy o kalibrację aktualizacji czy kalibracje np ecu.

Drugim kablem jest Mongoose vci również dostępny na stronce xcar360.com http://www.xcar360.com/toyota-mongoose- ... tream.html która swoją drogą jest prawdziwa i produkty dochodzą do klientów( potwierdzone przez forumowiczów z innej stronki którzy dokonali tam zakupów)
Natomiast jest to clon oryginalnego kabla produkowanego przez firmę drew technologies http://www.drewtech.com/products/Mongoo ... semfc.html ,oryginał kosztuje jedyne 495$ , z tym kablem podobno jest dużo lepiej ponieważ chodzi na sterownikach z mongoose więc lepiej współgra z programem techstream.

Tak więc reasumując, nie ma co kupować produktu X-horse tylko clona mongoose również dostępnego na stronce http://www.xcar360.com

Jest jeszcze opcja nr 3 , jeżeli ktoś ma trochę więcej kasy polecają produkt http://www.xcar360.com/mvci-toyota-tis- ... -dice.html
który jest najszybszy i nie ma z nim żadnych problemów do tego obsługuje większą ilość pojazdów.
Jedna uwaga co Magnoose: "The Technical Information System or TIS is your service support source for all Toyota produced vehicles marketed in North America"
Odczyty z kabla xhorse są OK, podobno jest wolniejszy (ale i sam TIS do megaszybkich nie należy) w odczytach bieżących - tutaj królem jest hand tester oryginał, który kosztuje tysiące więc odpada.
Moim zdaniem na garażowe grzebanie xhorse w pełni wystarcza - ja mogę (ja widział Marchol) - zmieniać ustawienia klimy, programować kluczyki, programować PDC i sporo innych. Pełen odczyt (wraz z opisem) poszczególnych funkcji. Są miejsca dla mnie niedostępne i sypie błędami komunikacji, ale uważam że 90% miejsc gdzie chcę zajrzeć i coś zmienić jest dostępne.
Mogę np zrobić live test sensora VVTi podając mu różne zakresy pracy i to działa. Testu z odczytami w czasie jazdy nie próbowałem ponieważ nie mam takich potrzeb.

BTW Jutro będę na Puławskiej oglądać nowego GS - kabel mam w schowku, lapcia zabiorę - jeśli ktoś będzie chętny zobaczyć jak/czy to działa możemy chwilę spędzić (mam czas 18 - 21).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zakup grupowy MINI VCI J2534 z Chin

Post autor: janasek »

maniek_ls400 pisze:
Marchol pisze:Trochę poszperałem po różnych forach , porozmawiałem z Mańkiem i doszedłem do paru wniosków którymi chciał bym się z wami podzielić odnośnie tego interfejsu
...
BTW Jutro będę na Puławskiej oglądać nowego GS - kabel mam w schowku, lapcia zabiorę - jeśli ktoś będzie chętny zobaczyć jak/czy to działa możemy chwilę spędzić (mam czas 18 - 21).
Też będę na Puławskiej tylko troche wcześniej tak od 16 więc może uda sie nam spotkać. :) Niestety nie bede Lexem ale chętnie zobaczę jak to działa. Jak możesz zapodaj koma na PW, łatwiej nam będzie sie skumać. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Zakup grupowy MINI VCI J2534 z Chin

Post autor: Marchol »

Czyli dobrze rozumiem że mongoose obsługuje pojazdy z Hameryki ? A na europejskim już nie bangla ?
Obrazek
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 793
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Zakup grupowy MINI VCI J2534 z Chin

Post autor: LinkPL »

Więc co robimy ?? zamawiamy tego mongose ?? bo już sam nie wiem co działać i kupić żeby to jakoś działało ...

Myślę, że chodzi, nie tworzyli by innych protokołów tylko dlatego, że samochód na Europę ...
How far We can go ...
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Zakup grupowy MINI VCI J2534 z Chin

Post autor: Marchol »

Też tak sądzę... ja był bym za tym Mongoose :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Zakup grupowy MINI VCI J2534 z Chin

Post autor: Mariano »

ja się nie znam na tym ale po tym co piszesz.... ile wyjdzie na lepek za ten mongose czy jak mu tam?
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 793
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Zakup grupowy MINI VCI J2534 z Chin

Post autor: LinkPL »

Mariano pisze:ja się nie znam na tym ale po tym co piszesz.... ile wyjdzie na lepek za ten mongose czy jak mu tam?
Prawie tyle samo co za to mini vci ...


Przeczytałem internet i teraz jestem mądrzejszy o ten temat ...

http://www.clublexus.com/forums/gs-seco ... ur-gs.html

Na początku pier.... o elmie ale później już tylko to co nas interesuje ...
How far We can go ...
wisnix
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 15 mar 2011, o 20:19
Model Lexusa: IS200
Kontakt:

Re: Zakup grupowy MINI VCI J2534 z Chin

Post autor: wisnix »

No ja też był bym za Mongoose
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości