Lexus a inne marki ?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Łukasz789
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 3 lis 2012, o 17:26
Model Lexusa: LS460 AWD
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: Łukasz789 »

Panowie odkopie temat bo miałem zakładać nowy temat. Nie wiem jakim cudem ok. 2 lat szukałem tego forum po tym jak miałem okazje poznać Lexusa. A poznałem go przypadkiem bo jak opiszę poniżej nikt z znajomych ani kontrahentów ,,nie jeździ tym badziewiem" .Gdzieś w internecie przeczytałem ,że porządne samochody. Ale lata mijały , aż do roku 2009( a może 2010) kiedy potrzebowałem zakupić część do Toyoty a trafiłem do salonu Lexusa (po zlikwidowali salon i serwis i zrobili salon Lexusa). No to jak zajechałem i mailem czas to zacząłem testować . I pierwsza rzecz jaka rzuciła mnie an kolana ludzie kochani mam do czynienia z salonami Audi , Mercedesa i BMW. Panuje tam według mnie chamstwo przynajmniej mnie tam bardzo źle traktowali .Tutaj wchodzę i pel na kultura /mojego ojca na jazdę testowa z domu zabrali !!to się mnie głowie nie mieści .Zresztą przeca wiecie ,że w USA Lexus jest na 1 lub 2 miejscu ( na zmianę z Cadillakiem) pod względem obsługi w serwisach. Kawa ciasteczko no bomba . Naprawdę potem test LS-a ( żałuje ,że od niego zacząłem bo potem oglądanie GS-a to była głupota) , akurat wszedł FL LS-a .Cudo , wsiadłem do samochodu i chciałem prosić o azyl polityczny wysiąść mnie się nie chciało (potem to samo przerabiał mój ojciec ) , nawet nigdzie jechać mnie się nie chciało .Nie sadziłem ,ze może być lepiej a było Ale jak go odpaliłem i ruszyłem to już wiedziałem ,ze może.... bajka. Testowy model miał AWD .Jedna wada mało miejsca z tyłu .Szkoda ,ze nie robią 460 L AWD ( tylko na USA chyba) bo byłaby to moja ulubiona konfiguracja.Ale przecież jest przedłużana hybryda z napędem na obie osie .I ku mojemu zdziwieniu przypadła do gustu mojemu ojcowi , który nie znosi jakiś wymysłów techniki typu hybrydy wyłączanie turbin itp. Tylko jedna rzecz nas sprowadziła na ziemię cena .....ale do rzeczy ...
Audi A8 ,BMW serii 7 oraz, Mercedes serii S są mnie znane bardzo dobrze( w najnowszych wersjach również)ale wsiadając do Lexusa poczułem coś czego nigdy w żadnym innym aucie poczułem .Wszyscy twierdza ,ze jak komfort to Merc jak wszystko razem to audi , ale dla mnie tylko Lex.Stąd moje pytanie może nie stosowne , obsługuje w pracy prezesów wielu topowych firm ( największe i najbogatsze w Polsce) a ŻADEN nie posiada Lexusa wszyscy Audi , BMW, Mercedes , Bentley ,Porsche .Nic innego .
Moje pytanie czemu ? Naprawdę tego nie rozumiem ? Te samochody są wspaniałe to czemu nikt ich nie chce?
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: tomekb »

Bo w polsce prestiz to auto niekiecki hehe ale juz niedlugo ja dalem koledze lexusa mojego na 10km jezdzac autami typu porsche mercedes audi i bmw najstarsze 2lata byl w szoku jak. sie prowadzi 11 letniego isa ale tydzien temu oznajmil mi ze z tata do stajni zamuwili lsa po 2dniowych testach cls amg zostal wystawiony na sprzedarz
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: Ralfx »

My wiemy czemu wybraliśmy Lexusy, ale po co wybierać niemca... myślę że z tym zapytaniem to leiej sie udać na forum audi/bmw, zapytać czemu. Bo tutaj chyba nikt nie zna powodu by kupić niemca (no chyba że osiągi wersji AMG, M, RS z którymi Lexus nawet nie próbuje konkurować).
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: michalm320 »

Ja mam awersje do niemieckich aut. Jak dla mnie to kupa ledwie co jeżdżącego szrotu. Wole mieć słabszego japończyka niż "pseudo" zajebistego niemca. Mój kuzyn pracuje w warsztacie i nie raz mówił że na lawecie przyjeżdżają głównie VW, Ople i Audi. Nie ma znaczenia model, silnik, rocznik. Sam z doświadczenia wie że niemieckie auta należy omijać. A co do japońskich auta to też się trafiają ale tylko na wymianę elementów eksploatacyjnych.
Obrazek
Awatar użytkownika
chairles
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 22 mar 2012, o 15:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: chairles »

michalm320 pisze:Ja mam awersje do niemieckich aut. Jak dla mnie to kupa ledwie co jeżdżącego szrotu. Wole mieć słabszego japończyka niż "pseudo" zajebistego niemca. Mój kuzyn pracuje w warsztacie i nie raz mówił że na lawecie przyjeżdżają głównie VW, Ople i Audi. Nie ma znaczenia model, silnik, rocznik. Sam z doświadczenia wie że niemieckie auta należy omijać. A co do japońskich auta to też się trafiają ale tylko na wymianę elementów eksploatacyjnych.
Przyjezdzaja glownie takie bo takich jest u nas najwiecej w wieku 10+ ...
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: ledziu »

chairles pisze:
michalm320 pisze:Ja mam awersje do niemieckich aut. Jak dla mnie to kupa ledwie co jeżdżącego szrotu. Wole mieć słabszego japończyka niż "pseudo" zajebistego niemca. Mój kuzyn pracuje w warsztacie i nie raz mówił że na lawecie przyjeżdżają głównie VW, Ople i Audi. Nie ma znaczenia model, silnik, rocznik. Sam z doświadczenia wie że niemieckie auta należy omijać. A co do japońskich auta to też się trafiają ale tylko na wymianę elementów eksploatacyjnych.
Przyjezdzaja glownie takie bo takich jest u nas najwiecej w wieku 10+ ...
Problem polega na tym że każdy patrzy na niemczury przez pryzmat S/RS/AMG/M (są fajne) a prawda jest taka że znakomitą większością są populusy i tak jak kiedyś koncern Toyoty miał wpadkę z jednym rozwiązaniem tech/modelem na 100 produkowanych tak większośc populusów DE była jakoś wyszczerbiona :crazy:
Obecnie proporcje trochę się zmieniły ponieważ koncern Tojki zaczął na potęge pierniczyć auta, na szczęście :LEXUS: i tak najmniej skrzywdzili.

Osobiście nie lubię np: BMW bo co wieczór widzę ich zatrzęsienie w moim mieście i każdy z nich to wersja 1,6 Mpała Style.
Można też sobie zadać pytanie:

Jak widzę łysego dresa w ortalionowych spodniach w pantoflach to czym podjadzie na dicho?

1) Lexusem
2) Mercedesem
3) BMW e36 1,8 na patelce z glebą

Pomyślmy?????????????
Lex

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: Lex »

Ja nie wiem co wy chcecie od niemieckich produktów ? Polscy mechanicy mają dzięki nim kupę kasy i niezły ubaw z właścicieli :laugh1:


ledziu pisze: Osobiście nie lubię np: BMW bo co wieczór widzę ich zatrzęsienie w moim mieście i każdy z nich to wersja 1,6 Mpała Style.
Można też sobie zadać pytanie:
Jak widzę łysego dresa w ortalionowych spodniach w pantoflach to czym podjadzie na dicho?
1) Lexusem
2) Mercedesem
3) BMW e36 1,8 na patelce z glebą
Pomyślmy?????????????
Mpała Style , Dicho , ortalion+pantofel :puchar: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Awatar użytkownika
chairles
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 22 mar 2012, o 15:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: chairles »

akurat jesli chodzi o Mpala ortalion i pantofel , wszystko jest tu :)
https://www.youtube.com/watch?v=DEdhXsh1Auo
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: michalm320 »

W moim przypadku istotne jest też to że lubię ten klimat japońskich aut. Cały ten styl JDM który mi się bardzo podoba, który jest taki egzotyczny i dostępny tylko w Japonii.
Obrazek
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: Travis »

Ja tam Lexa wybrałem z prostej przyczyny - to Toyota z końca lat 90tych a co za tym idzie auto niezawodne. W rodzinie zawsze były i są tylko Toyotki i pewnie będą. Lex to był mój ostatni kandydat na liście. Szukałem auta klasy średniej, eleganckiego z przyzwoitymi osiągami. Najpierw oglądałem Audi A6 i podobało mi się bogate wyposażenie i ogólnie środek (jasny) ale niestety były same tdi a ja diesla nie chciałem, do tego doszły ceny poszczególnych części. Oglądałem też Betki E46 ale niestety nie było nic ciekawego w tej kasie, większość to zajeżdżone egzemplarze z wnętrzem jak w trumnie. Jedyna sztuka jaka wtedy była to 325i cabrio która strasznie mi się podobała ale niestety budżet na nią nie pozwalał. Później był Jaguar X-Type. I w sumie z przypadku i braku laku trafił się IS. Jedyne co żałuje teraz że nie oglądałem się wtedy za GS'em.

Niemieckie nie jest takie złe szczególnie z pod znaku M, AMG i RS :ok: a o stereotypach nie ma co rozmawiać. Moim zdaniem powoli kończy się dresiarnia w BMW. Lata ich świetności już chyba przeminęły. Co prawda zawsze trafiają się jakieś wyjątki (szczególnie na wioskach) ale z tym już się chyba nic nie da zrobić. Dopóki przeciętny polak nie będzie zarabiał jak przeciętny europejczyk to dalej będą u nas jeździły trupy zza zachodniej granicy, a stereotypy będą dalej się rozwijały.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości