Lexus a inne marki ?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: Rici »

Klex poleciales z wymionami ;) Szczęśliwego Nowego Roku 2014
Obrazek
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: Dawid0ss »

Przyznaję, że fa fa fajne muminy :biggrin2:

Szczęśliwego !

Pzdr
Łukasz789
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 3 lis 2012, o 17:26
Model Lexusa: LS460 AWD
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: Łukasz789 »

Miałem tutaj dawno napisać , jak wiecie zakochałem się w LS460AWD poprzedniej generacji bo na najnowszą jeszcze mnie nie stać .Ale zakochałem się z lekkim zakochanie trzeźwego umysłu bo o ile w aspektach komfortu pokonał innych rywali (tutaj sprawa dyskusyjna ale powiem tka od dawna widzę ,że mam dziwny poziom oceny komfortu i 99,9% się ze mną nie zgadza ale to szczegół). To zacząłem wertować awaryjność tych modeli .Okazało się ,że różowo nie jest a nawet określiłby to gorzej….
Mianowicie każdy z Nas wie ,że te samochody napchane są elektronika i niestety ta elektronika uwielbia się zepsuć i spodziewałem się ,ze to już nie stare LS400 ale ,że będzie spadek aż taki to mnie nawet zaskoczyło. A koszty napraw pomijając ultra drogie samochody typu Royce Rolls i Bentley to ceny najwyższe. Żeby być bardziej obiektywny to dołożyłem kolejny aspekt koszty usunięcia usterek które zachodzą i tutaj kolejny raz poległ Lexus bo koszty napraw pobijają zdecydowanie Audi i BMW .
Tak się składa ,że ostatnio odwiedziłem salon Lexusa i po długiej rozmowie dowiedziałem się czegoś czego się obawiałem ,że awaryjność modeli Lexusa drastycznie wzrosła i stąd tyle nowiutkich LS-ów pochodzących z rąk prywatnych po rocznym użytkowaniu na sprzedaż. Przed tą wizyta byłem święcie przekonany ,że te samochody to są samochody demonstracyjne tylko dziwiło mnie czemu one maja tak duże przebiegi.

Ponieważ wyszły najnowsze modele Lexusa i pierwszy raz spodobały się mnie wszystkie modele nawet IS , ale porównując ceny tych samochodów z innymi modelami początkowo przeżyłem szok bo porównując takiego IS do Audi wychodzi że w cenie IS kupie A6 nowe , ale porównując wyposażenie to faktycznie trzeba najpierw doposażyć IS-a aby porównywać , ale i tka wyposażenie Lexusa w każdych modelach jest uboższe od konkurencji (porównuje wersje najbogatszą w Lexusie i na full doposażoną u konkurencji) a ceny bardzo podobne jak nie identyczne….
Fakt jest faktem ,że wszystkie marki schodzą na psy najbardziej to boli w markach Premium , ale spadek Lexusa jest szokujący.

I tak ciśnienie na posiadanie Lexusa zmalało i to bardzo.....
Przepraszam za taki miszmasz
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: sardzent »

@Łukasz789 co do wyposazenia nowych modeli to masz racje flagowiec LS moze byc wyposazony zaledwie porownywalnie z A6 \ E Classe \ 5 Series a z np S classe to juz przepasc wiec nie da sie porownac
Niby powinno miec to duzy wplyw na niezawodnosc ale jak piszesz coraz trudniej o taka (nie tyllko Lex ale i inne premium) na szczescie Lexy dosc dobrze wypadaja z awaryjnoscia mechaniki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości