Lexus LS 2013

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Lexus LS 2013

Post autor: dS »

"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Lexus LS 2013

Post autor: forest »

LS w ver. 460 F SPOTR .... FUCK YEAH! :puchar: :ok: :smoke:
SC430 '2002
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Lexus LS 2013

Post autor: Travis »

szczerze to jestem rozczarowany :/ środek strasznie smutny a ten f sport to mogli mu silnik V8 doładowany wsadzić bo marnie wypada przy Mercedesie S AMG ponad 600KM, Audi S8 520KM, BMW 730i 544KM. 380 KM to są wartości przybliżone do aut tej klasy z roku 2000! No i do tej pory Lexus wmawia nam że tylna klapa na chowających się zawiasach do środka kufra to dobra rzecz, jakby nie mogli założyć zwykłych siłowników jak to w większości samochodach średniej klasy aut jest. Jak dla mnie to jest uwstecznienie :down: jakbym był milionerem wybrałbym albo Merca albo BMW.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Lexus LS 2013

Post autor: dS »

Po pierwsze to nie jest topowa wersja, w obecnej generacji jest przecież LS600h, więc w nowszym modelu pewnie tez taka wersja będzie. Poza tym jeśli chodzi o przyspieszenie to LS wcale tak bardzo nie będzie odstawał, a to za sprawą silnika elektrycznego który maksymalny moment obrotowy daje praktycznie od razu. Za to niezaprzeczalną zaletą Lexa jest spalanie bo Lex w mieście będzie spalał podobnie albo i mniej co takie S600 w trasie. LS600h ma chyba 19mpg w mieście a S600 19mpg w trasie. No i kupując Lexa mam pewność że mi nie zardzewieje po 2-3latach czego w Mercu nie był bym taki pewny :biggrin2:
Gdybym był milionerem to na pewno wybrał bym z tej trójki Lexa, książe Monako nie może się mylić wybieracjąc Lexa :dirol:

A co do zaiasu od bagażnika to u konkurentów też on występuje.
Merc s600
Obrazek
Audi S8
Obrazek
BMW 750L
Obrazek
Wybór zawiasu zamiast siłowników podyktowany jest przez jeden czynnik. Prostotę. Kufry zamykane są z pilota więc mechanizm zamykania jest prosty jak konstrukcja cepa, przy siłowniku było by to dość skomplikowane gdyż potrzebny by był układ hydrauliczny który swoje waży, nie jest tak precyzyjny i swoje kosztuje.

W LS430 są przecież siłowniki i skoro z nich zrezygnowali w następnej generacji to widocznie się nie sprawdziły.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2012, o 13:45 przez dS, łącznie zmieniany 2 razy.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Lexus LS 2013

Post autor: forest »

właśne chciałem napisać... "Zamykanie Klapy na Pilota" ... ale mnie Sławek wyprzedził
SC430 '2002
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Lexus LS 2013

Post autor: Travis »

jak dla mnie patent z klapą jest kiepski i że inni to stosują to jestem wręcz zszokowany.
dS co do tych mocy chodzi mi o to że skoro robią linię usportowioną to powinni robić to jak inni czyli linie podrasowanych aut jak AMG, i taki F-spot np miałby V8 na twin turbo lub V10 i moc w granicach 500KM a nie parę dodatkowych plastików i większe koła :laugh1: i dlatego też wersja z hybrydą za grosz nie pasuje mi do usportowionej limuzyny :fiu:
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Lexus LS 2013

Post autor: dS »

F-Sport to głównie pakiet stylistyczny, coś jak S-Line w Audi. AMG to trochę inna bajka bo to tuning przez firmę trzecią. Do AMG można porównać TRD.
To tak jak jest w przypadku ISa. IS z pakietem F-Sport to nie to samo co IS-F. Wiec jak by chcieć porównywać Merca AMG to Lex musiał by wypuścić LS-F.
Może Lexus kiedyś się skusi na takie coś, na razie postęp następuje małymi krokami. Najpierw była tylko jedna opcja silnikowa np LS430 miał tylko kilka wersji wyposażenia ale silnik 1. Następna generacja miała już kilka silników do wyboru, a w najnowszym wydaniu mamy już opcję pakietu sportowego. Może więc w kolejnej generacji doczekamy się wersji F.
A co do hybryd to cóż taki trend i potrzeba rynku.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Lexus LS 2013

Post autor: Travis »

Wiesz, liczyłem że wprowadzą LS-F coś jak ten testowany na torze NURBURGRING http://www.youtube.com/watch?v=T0tAPs-zvBw 650KM to byłaby mega kosa
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Lexus LS 2013

Post autor: maniek_ls400 »

Wyścigówką jest LF-A. A to ma być max. wyposażone limo z lekkim pazurem i chyba się to udało. Tak jak nadmienił ds te auta wygrywać będą kosztami utrzymania.
Mi np bardzo brakuje możliwości wyboru konfiguracji - dostajesz prawie full wypas, ale nie zawsze możesz dobrać kolor skóry, dodać jakieś elementy do wyposażenia - tylko należy zdecydować się na zakup całego pakietu. Co prawda zanim pójdę do ASO po nową LS460 AWD minie jeszcze chwila (:D) uważam jednak, że to trochę napędza konkurencję, gdzie wszystko można modyfikować (za $$ oczywiście).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Lexus LS 2013

Post autor: maniek_ls400 »

Pojawił się oficjalny zwiastun : http://www.youtube.com/watch?v=Yh3bnkjJ ... r_embedded.
Ceny w UK 71 - LS460, 74k - LS460 F, 99k - LS600h..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości