Lexus LS 2013

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Lexus LS 2013

Post autor: klexus »

Ładny ale bardzo podobny do GS-a:( , wcześniejsza wersja Ls-a wyraźnie sie odznaczała na tle innych Lexusów
Awatar użytkownika
borys88rr
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 10 lut 2011, o 16:47
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: Lexus LS 2013

Post autor: borys88rr »

Spory artykuł, są podane polskie ceny.


http://moto.wp.pl/kat,107914,title,Lexu ... omosc.html
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Lexus LS 2013

Post autor: maniek_ls400 »

Byłem, widziałem, obfociłem i ... pojeździłem :biggrin2: LS460 Superior był przez ostatnie dwa dni w ASO Chodzeń. Skorzystałem z zaproszenia na jazdę próbną. Jutro napiszę więcej i wrzucę kilka zdjęć. Tryb Sport+ suuuuuper jest...
Fotki z salonu - szybki oblook auta https://picasaweb.google.com/mmilobedzk ... directlink

Zdjęcia takiej sobie jakości - nie chciałem na nie tracić czasu - chciałem JEŹDZIĆ !

Wrażenia (oprócz komentarzy pod zdjęciami):
1. świetna kierownica - mniejsza niż w LS430 i obecnym LS460/600, super się ją trzyma, ponieważ jest grubsza (z tego co pamiętam także ogrzewana)
2. wszystkie mechanizmy działają bezszelestnie - składanie lusterek, odjazd fotela, kierownicy - nic nie słychać
3. audio (Mark Levinson) - siedząc z tyłu - jest jak w kinie domowym - potężna moc, czystość i przestrzeń. Nowość - głośniki w tylnych słupkach.
4. praca silnika - głośność - bez zmian
5. ekran nawigacji - duży - zapoczątkowany w GS, ma podział na część nawigacyjną i menu audio
6. sterowanie jojstickiem - dla mnie porażka - wpisanie nazwy miasta to długotrwałe grzebanie dżojem z dużą ilością pomyłek - może kwestia przyzwyczajenia - do mnie nie trafiło. Co prawda nie wyobrażam sobie dotykowego ekranu w miejscu, gdzie jest on w tej chwili - trzebaby się położyć, żeby coś wpisać.
7. pokrycie deski rozdzielczej - porażka - plastik. W dotychczasowym LS460/600 była skóra, w GS jest skóra a tu plastik - blee..
8. zrezygnowali z zegarka na paskach LED i zmontowali prawdziwy zegarek - trochę jak Jag, Ford itp - moim zdaniem jest lepiej
9. świetnie - gadźeciarsko zmieniają się cyfry wyświetlacza od klimatyzacji - przewijają się,
10. lewarek od biegów - krótki, o nowym kształcie (to już nie gałka) no i eleganckie pokrętło do zmiany trybów pracy skrzyni.
11. system night vision - nie szukałem jak nazwał go Lexus - w każdym razie monitoring przestrzeni auta przez autem w podczerwieni i wyświetlanie obrazu na ekranie nawigacji.
Jazda:
1. napęd na cztery łapy (dał mi nauczkę :( )
2. jazda w trybie ECO - samochód jedzie, ale jest zmulony - dobry dla statecznego flegmatyka,
3. tryb sport powoduje zmianę podświetlenia zegarów (jak w LF-A) z błękitnego na lekko czerwone i auto zaczyna jechać posłusznie reagując na dotknięcie pedału gazu
4. tryb sport+ (zegary podświetlone na wściekło czerwono) (na nim zostałem do końca jazdy) - wyostrza i tak super mocne i bardzo wcześnie biorące hamulce - kilka razy przepraszałem handlowca, bo nim rzucało - zanim opanowałem jak biorą te heble :laugh1: . Auto zmienia gang silnika w trybach Sport i Sport+ - rasowo grzmi - adrenalina rośnie i chce się cisnąć. Próbowałem zawrócić rzucając Lexa w poślizg i ... musiałem się szybko nakręcić, bo nie złapał wogóle uślizgu tylko pojechał tam, gdzie były skręcone koła :-) Bestia na śliskim trzymała się jak przyklejona. Mimo prób nie udało mi się go zmusić do wydania piszczenia z układu TRC (co w moim LS robię bez problemu). Przyspieszanie rewelacja, auto ciągnie do 7kRPM a przeskok biegu jest niewyczuwalny - prze do przodu. Po zatrzymaniu na światłach super przydatny jest Hold - można zdjąć nogę z hamulca i trzymać ją na nie wyzywamy na forum gazu - lexus stoi i czeka na muśnięcie.
5. wjazd do garażu - oprócz czujników cofania pomaga kamera - można wjeżdżać na 'żyletkę'.

Podziękowania dla Pana Marcina K. z ASO za półtorej godziny spędzonej ze mną i nowym LS460...

Cena za przyjemność posiadania tego LS460 z wyposażeniem ze zdjęć 475.000PLNów (w US 73k $).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
koza
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 19:23
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Lexus LS 2013

Post autor: koza »

Potwierdzam nowy LS jest niesamowity pod każdym względem :wink: . Miałem okazję odprowadzić ze Szczecina do Warszawy LS2013 F-Sport 600h.
eRBe
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:18
Model Lexusa: Toyota Avensis T25 2.0 VVT-i
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Lexus LS 2013

Post autor: eRBe »

Ostatnio miałem okazję zobaczyć na żywo nowego LSa - moim zdaniem piękny. Zdecydowanie bardziej kusi niż A8, S-klasa czy "Siódema" z tego względu, iż jest zdecydowaną rzadkością na rynku. Ciekaw tylko jestem jak jest z żywotnością silników hybrydowych w tych autach ;)
Łukasz789
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 3 lis 2012, o 17:26
Model Lexusa: LS460 AWD
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: Lexus LS 2013

Post autor: Łukasz789 »

Nie wiem jak dla mnie najpiękniejszy jest obecny Lex i chyba nie przyzwyczajenie się do tego nowego.W starym podobała mnie się kiera 4 ramienna taka ...klasyczna ( nie znoszę 3-ramiennych choć ta jeszcze chyba ujdzie ). Świetnie trzymała się w rekach , pasowała do tego samochodu. Ta mała kierownica przypomina mnie mniejsze modele Lexusa .Gałka strasznie przypomina ta z D4. Grill przedni jest dla mnie ...ohydny i nie podoba mnie się we wszystkich nowych Lexach. Strasznie ten lexus zaczął przypominać swoich młodszych braci co mnie się również nie podoba. Lexus LS do tej pory mail niepowtarzalny styl a zaczyna kroczyć w stronę Audi , BMW i robić pomału samochody na jedno kopyto. Czy mnie się wydaje czy wyświetlacz na zegarach również został zmniejszony ?


A może jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :biggrin2: ( no prawie się ma ) .W środku faktycznie niewiele jest różnic.
Swoja droga strasznie wkurza mnie ten ,,kikut" ( zapomniałem jak on się nazywa :oops: ) pomiędzy kierownica a zegarami.
Na koniec napiszę tylko wydawało mnie się ,że jest jeszcze ...gorzej.A po twoich zdjęciach uważam ,że ujdzie w tłumie ale to już nie jest to... :down:
Ciekawe czy wznowią produkcje Lexusa z silnikiem benzynowym , przedłużanego AWD na rynek europejski . bo ostatni był produkowany a później zaniechano tego . A według mnie wielka szkoda. Tak patrze na te miejsca z tyłu , nadal takie fajne miskowate , ale miejsca nie za bogato. Pomimo tego ,że biorę poprawkę ,ze fotele wysunięte na max ( mam nadzieje ,ze chodzi o tylną kanapę bo jak o przedni fotel do jest masakra ;) ) . W sumie ten tył najbardziej mnie się podoba .Szkoda ,ze nie sfotografowałeś bagażnika .
peter.p26
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 5 sty 2013, o 00:21
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Lexus LS 2013

Post autor: peter.p26 »

A ja mam zupełnie inne zdanie - wiem że zaraz mnie zlinczujecie - ale co tam...:)

LS to tylko z lat 90. Takie jest moje zdanie.

Teraz auta są wszystkie robione na jedno kopyto, AUDI, BMW, LEXUS, JAGUAR itp itd.

"Tamte" auta miały charakter, wdzięk - to były auta z tym czymś.

Nie ma to jak LS ' 90 z kołem 18'' ładnie obniżony - po prostu to jest dla mnie coś

Nie mówie że nowy LS nie jest fajny - bo jest. Ale czy warty tych pieniędzy ??? Tego nie wiem - i czy za 20 lat będzie tym samym czym dzisiaj jest LS z lat '90 ???
Szczerze racze wątpić....
Łukasz789
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 3 lis 2012, o 17:26
Model Lexusa: LS460 AWD
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: Lexus LS 2013

Post autor: Łukasz789 »

A leż ja się zgadzam w 100% .Ogólnie uważam ,ze wtedy wszystkie auta miały klimat. Zreszta ciągle jest powtarzana jest teza ,ze prawdziwa motoryzacja na świecie była do roku 2000. Chociaż i tak przypomina mnie strasznie Audi V8 (D11) .Tak naprawdę to Lexus zawojował rynek swoją V8 .
Lexus przez te lata tak bardzo się nie zmienił .Nadal jego bryła jest podoba czego nie można powiedzieć o Audi ,Mercedesie i BMW .Tutaj na marginesie , ciągle odnoszę wrażenie ( zwłaszcza w LS-ie ) ,że jest on kopia innych samochodów. ale póki zabiera to co najlepsze i w taki sposób ,,się kupy trzyma" to jestem na TAK .
Ogólnie zbieram się aby napisać pewny temat na temat Lexusa w Polsce i jego odbioru a raczej jego braku.

P.S Pomimo mojej wcześniejszej krytyki nie mogę się an tego LS-a napatrzeć :sarcastic:
A tka nawiasem mówiąc co to jest LS460F bo teraz jest LS460 LS460L i właśnie to 460F pierwszy raz o tym słyszę.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Lexus LS 2013

Post autor: dS »

F to pakiet stylistyczny F-sport, L to wersja long
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus LS 2013

Post autor: janasek »

Łukasz789 pisze:...
Ogólnie zbieram się aby napisać pewny temat na temat Lexusa w Polsce i jego odbioru a raczej jego braku.
...
Jeśli chodzi o rynki europejskie (oczywiście polski również) Lexus z założenia jest marką niszową nie dla każdego przeznaczoną. A odbiór i brak znajomości marki przez ludzi (a troche takich jest) to już jest inna bajka. Póki Lexus nie zmienia polityki modelowej to nic się nie zmieni. Ograniczona ilośc silników, brak możliwości dowolnej konfiguracji wyposażenia nie pomagają w masowej sprzedaży tak jak jest u niemieckich konkurentów. I bardzo dobrze... :)

Zupełnie inaczej jest w USA, tam rynek jest inny i takie ograniczenia większego wpływu na sprzedaż nie mają.
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości