rejestracja anglików w PL

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Lex

rejestracja anglików w PL

Post autor: Lex »

otwieram wątek o rej. anglików w PL i na wstępie wcisnę taki art.

20 sierpnia 2012
Rewolucja na drodze! "Anglik" pojedzie bez przekładki
Będzie można w Polsce rejestrować samochody z kierownicą po prawej stronie. Ministerstwo Transportu przygotowało już stosowny projekt zmian w przepisach.

Nowe przepisy dopuszczą możliwość zarejestrowania samochodu z kierownicą po prawej stronie, ale tylko w przypadku aut osobowych oraz o specjalnym znaczeniu dla gospodarki (np. śmieciarek, aut czyszczących drogi czy samochodowych żurawi) - informuje "Dziennik Polski".

Warunkiem wydania dowodu rejestracyjnego i tablic będzie jednak to, by światła zewnętrzne i lusterka były dostosowane do ruchu prawostronnego. Trzeba to będzie potwierdzić podczas badań technicznych wykonywanych przed pierwszą rejestracją pojazdu.

Na wprowadzenie tych przepisów w życie trzeba będzie jeszcze poczekać co najmniej kilka miesięcy.

Źródło:
http://auto.dziennik.pl/prawo-na-drodze ... ladki.html
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: rejestracja anglików w PL

Post autor: forest »

Czyli rozumiem że każdy Golf lub Astra sprowadzona z ANG. będzie mogła jeździć po PL drogach ?!
.... czy tylko auta które nie były produkowane w wer. LHD, takie jak Skyline GTR lub Silvia k'S ???

Bo jeżeli każdy pracujący w Angli "powróci" z autem RHD i zaczną je tu rejestrować to się nizłe "bagno" zrobi w PL po kilku latach :najper:
SC430 '2002
Awatar użytkownika
sniper
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2012, o 18:46
Model Lexusa: brak
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: rejestracja anglików w PL

Post autor: sniper »

Nie martwcie się. Prawdopodobnie ceny ubezpieczeń do takich aut będą odpowiednio wyższe, ponieważ stwarzają większe zagrożenie w ruchu drogowym. Myślę, że nie będzie się opłacało utrzymanie przytaczanej tu Astry czy Golfa.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: rejestracja anglików w PL

Post autor: legato97 »

Ile razy takie artykuly juz byly i nic sie nie ruszylo. Wiec i tu nie ma co sie jarac. I jak sniper pisze, zapal bedzie pewnie gaszony cena ubezpieczenia.
Narf
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 5 paź 2010, o 12:48
Model Lexusa: :)
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: rejestracja anglików w PL

Post autor: Narf »

mnie sie cos odbilo o uszy ze u nas ma to wejsc od poczatku roku...
z jednej strony to zle, bo wieksze zagrozenie bedzie na drodze, z drugiej jednak strony, na pewno pojawi sie u nas wiecej egzotycznych aut takich wlasnie jak skyline, supra itp.
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: rejestracja anglików w PL

Post autor: hydrant23 »

jeśli do jazdy spokojnej w mieście to ok , ale ja nie widzę jazdy w polskich realiach w trasę i wyprzedzanie tira na dwupasmowej drodze , no i min +30% ceny wzrosną w GB , angole będą szczęśliwi
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: rejestracja anglików w PL

Post autor: legato97 »

Jakie ceny wzrosna? Niby czemu? Jeszcze 30%?;) Watpie zeby ceny jakos skoczyly ze wzgledu na to, ze czesc aut do pl pojedzie.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: rejestracja anglików w PL

Post autor: carinus »

Jeżeli popyt na angole wzrośnie,to ceny na bank pójdą do góry.Jeździłem trochę cariną RHD po naszych drogach i powiem że nie miałem żadnego problemu z jakimkolwiek wyprzedzaniem jadąc nawet za ciężarówką.Nie należy siedzieć na ogonie TIR-a 2m za nim,a wszystko widać.
Lex

Re: rejestracja anglików w PL

Post autor: Lex »

carinus pisze:Jeżeli popyt na angole wzrośnie,to ceny na bank pójdą do góry.Jeździłem trochę cariną RHD po naszych drogach i powiem że nie miałem żadnego problemu z jakimkolwiek wyprzedzaniem jadąc nawet za ciężarówką.Nie należy siedzieć na ogonie TIR-a 2m za nim,a wszystko widać.
Dokładnie tak jak kolega pisze afere robią ci którzy nie laltali tymi autami w PL , pierwszy mój kontakt z odwrotnym kierunem był 12 lat temu jak poleciałem swoją audi 100 kaseciak :sarcastic: do angolowa i tylko zdziwko było przez jeden dzionek i na pierwszym rondzie potem przez jeszcze pół roku polakiem tam latałem i tam go też sprzedałem pracującym ziomkom , w PL pierwszy raz wsiadłem za stery angola 2-3 lata temu i do dziś pożyczam od kolegów ponad 300konne kozaki na które mogą sobie pozwolić bo angole sobie cenią konkretne tematy i chyba są w tym lepsi od faszystów
Min.Nowak tą ustawą zrobi dużo zamieszania ale tylko na dobre to nam wyjdzie bo angole wszedzie rejestrują nawet w ZSRR ale fajery to tylko w PL przekładają nigdzie więcej na świecie co pogłębia tylko nasze bagno łapówkarzy diagnostów , mechaników od tarpanów i złodziejaszków samochodów i t d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości