Sprowadzamy z USA pytania

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Sprowadzamy z USA pytania

Post autor: Rici »

Proszę o odpowiedzi osoby które mają pojęcie na ten temat.

Myślę coraz częściej o sprowadzeniu Felg ale cały czas zastanawia mnie jakie są koszta realne. Słyszałem wiele opowieści z krypty :D :D i już nie mam pojęcia co jest prawdą co nie. Prosiłbym o jakieś info czy faktycznie można ominąć (zaniżyć koszta) przez wysyłanie felg po szt na rożne adresy, czy pakować do samochodu sprowadzanego ze stanów itp itd ile moze mnie wyjść cala impreza (chodzi mi o górną granice )
Ja myślę o Klutch sl14

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Koral
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 12:27
Model Lexusa: is250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: Sprowadzamy z USA pytania

Post autor: Koral »

roznie bywa z tym ,raz celny zatrzyma a drugi raz nie, raczej morskie na osoby prywatne w 90% omijaja cła, ewentualnie trzeba pisac oswiadczenie ile sa warte jesli nie ma w paczce faktur .
ja osobiscie moge polecic AnieTravel z NY http://aniatravelagencyny.com/polski.html , sprawdza sie przy malych przesylkach kurierskich (najlepiej na cz-we) i duzych morskich, duze lotnicze u niej ciezko, wtedy lepiej u http://www.laserjetspedition.com/ lub u Tomka Nowakowskiego http://partsmarketusa.com/ tez z NY

felgi ladny wzor :) w USA maja bdb ceny ,oplaca sie zamawiac juz z oponami, ja teraz mam dylemat czy zamawiac felgi do mustanga z www.americanmuscle.com/mustangwheels.html czy z http://www.avartfelgi.pl/ , ta druga firme poznalem na targach w poznaniu na wiosne, zamowilem u ich 3komplety felg i jestem zadowolony,a ceny maja bdb , no i wystawiaja fakture VAT.
a jak chcesz z USA to pisz do AniTravel,albo zadzwon bo ostatnio ma sporo zamowien i nie zawsze odpisuje
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Sprowadzamy z USA pytania

Post autor: BeeMiX »

Ja wysyłam PolAmerem. Zawsze wpisuje wartość do 30-40$ sztuka, i kazda paczka na inny adres. Ostatnio te firmy spedycyjne sie wycwaniły, i wprowadziły opłaty za formalności celne. Jak paczka trafi na cło i masz kwit (wydrukowany rachunek ;)) to musisz właśnie to opłacić plus jakies grosze cła od 40$. Kiedyś wysyłałem set kół z oponami i przeszło bez problemu. Ale w tym roku wszystko co wysłałem trafiło właśnie na cło. Więc trochę zależy od szczęścia. Niedługo będę wysyłał ojcu opony zimowe do RangeRovera, przez znajomego w kontenerze wiec bez ceł i pierdół, więc może była by szansa żeby Tobie coś przesłać. Druga sprawa, koszt wysłania 4 felg do PL PolAmerem to jakies 150-200$
LPGK

Re: Sprowadzamy z USA pytania

Post autor: LPGK »

Tylko Jak masz w paczce coś za 1000K$ a wpisaną wartość 100$ - nie każdy sklep też sie zgodzi na to, to jak zginie to nic nie masz z tego ubezpieczenia itd.
Dla mnie to są hardocorowe rozwiązania.
Zna ludzi co tak kupowali sprzęt foto i utopili po parę K$
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Sprowadzamy z USA pytania

Post autor: BeeMiX »

To nie wiem jak oni to kupowali, moze komus w USA wpłacali w ciemno przez paypal czy coś. Ja nadaje paczki sam, nie robie z tego biznesu, ale przez pare lat poszlo sporo rzeczy ktore były 1k+$ i więcej, i nigdy problemu. To nie ma najmniejszego sensu jak byś chciał zadeklarować prawdziwą wartość, bo dostaniesz do zapłacenia prawie 50% tej kwoty :| Sytuacja wyglada tak, ze fakture mozesz sobie sam wydrukowac... Urząd skarbowy USA nie wspolpracuje z innymi krajami, szczegolnie w przypadku takich bzdur. A jak celnik ma fakture, to co moze powiedziec? :)
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Sprowadzamy z USA pytania

Post autor: Ralfx »

Jak BeeMix do mnie wysyłał Polamerem to jedna paczka doszła od razu a druga utknęła na cle, na szczescie Polamer ma własną agencje celną która nie jest upierdliwa i nie doszukuje sie prawdy w deklarowanych wartościach.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
Oliwier
Lex Driver
Posty: 604
Rejestracja: 24 lip 2014, o 07:10
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Chojnice/GD
Kontakt:

Re: Sprowadzamy z USA pytania

Post autor: Oliwier »

Mam pytanko , czy cło itp jest naliczane za wartość przedmiotu razem z kosztem wysyłki ?
https://www.facebook.com/JZS147pl
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Sprowadzamy z USA pytania

Post autor: dS »

Tak.
((Wartość towaru + koszt wysyłki)* cło) * VAT.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości