IS mk1 zimą

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Odp: IS mk1 zimą

Post autor: Travis »

legato97 pisze:O is sie nie wypowiem, z gsem na dobrych gumach nie ma problemu, ale ja nie o tym tylko o filmiku. Angole smigaja na letnich :P
Tylko w tym problem ze na zimowkach mam ten sam problem :-P
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: tomekb »

zmien zimowki ;) dołóż worek ziemniaków do bagażnika i będzie dobrze
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: michalm320 »

No to ja już nie wiem bo mnie ani razu nie wpadł w poślizg, a żeby kołami zabuksował to ja pitole... 5 tyś obr. i strzał ze sprzęgła to coś tam zamieli na suchym asfalcie. A na 2 to jeszcze nigdy mi się nie udało. Na piasku trochę łatwiej idzie ale też trzeba obrotami ostro ganiać. Może też kwestia opon które mam i po prostu dobrze trzymają.
Obrazek
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: sandr »

tomekb pisze:zmien zimowki ;) dołóż worek ziemniaków do bagażnika i będzie dobrze
Albo dołóż nieco, kup sobie leciwą Imprezę (i zapomnij o ziemniakach) :biggrin2: ...

Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: michalm320 »

Apropo Imprezy
Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: tomekb »

sandr pisze:
tomekb pisze:zmien zimowki ;) dołóż worek ziemniaków do bagażnika i będzie dobrze
Albo dołóż nieco, kup sobie leciwą Imprezę (i zapomnij o ziemniakach) :biggrin2: ...

mysle o legacy ;)
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: mikrus »

tomekb pisze:mysle o legacy ;)
co prawda może głupio to mówić po dwóch miesiącach użytkowania lexa, ale też myślę, że następne będzie legacy, albo outback, impreza jakoś nie wiem, do mnie nie przemawia.

a co do opon zimówek to mam używki DUNLOP'a i Continentala więc zobaczymy, jeszcze nie wiem jakie na przód jakie na tył...
troszkę mnie jednak te Wasze opisy przerażają z tym zarzucaniem, ale to się okaże zimą i mam nadzieję, że jednak będzie dobrze, a zima w tym roku będzie wyjątkowo ciepła i bez mrozów :beach:
Pozdrawiam
Mikołaj
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: sandr »

tomekb pisze:
sandr pisze:...mysle o legacy ;)
Zależało mi na drugim, prostym, lekkim i niedrogim samochodzie, ze stałym symetrycznym napędem 4x4. Takim, którym bez żalu powygłupiam się w terenie, zaparkuję w zaspie czy poobcieram o krzaki. Na trasy mam GSa (w stanie "kolekcjonerskim"), dodatkowo wygłuszonego Dynamate Xtreme (silnik słyszalny w tle jedynie przy kick down). Kompilacji tych dwóch samochodów nie zastąpi Legacy...
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: tomekb »

Lexus nie na sprzedaz legacy bo kombi do kolegi mikrusa nie ma tagedii ja w zime lexem jezdze a legacy to dla zonki glownie trzeba sie przyzwyczaic do specyfiki tylnego napedu i jest ok wogle bym nie myslal o 3 aucie ale miejsce gdzie teraz. mieszkam jest przy stromej ulicy a zona w sibe lexem. nie da rady a ja jakos odluczylem jezdzic manualem hhe wiec ja mam kupic je auto z automatem t juz 4x4
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: Travis »

opony są w porządku bo identyczne mam w corolli i wszędzie wjedzie i wyjedzie w zimie ale to przód napęd. Zapraszam was na Podhale zimą i to taką konkretną to zapewniam was że żaden Is nie da sobie rady. Porównanie mam jaka potrafi być różnica w warunkach. Wystarczy 100km na północ i jest inny świat. Parę cm śniegu, drogi odgarnięte i posypane naszą ukochaną solanką :biggrin2: można jeździć. Nieraz jest tak że i Land Cruiser ma problemy na trasie ale w tym wypadku to już kwestia opon bo są terenowe :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości