IS mk1 zimą

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: k0zz »

Przyszła zima i pora odświeżyć temat.

To moja pierwsza zima IeSem i w ogóle RWD i muszę powiedzieć że lekko nie jest.
Po zaśnieżonej drodze trzeba bardzo uważać, całe szczęście że jest opcja SNOW bo moim zdaniem bardzo pomaga. W zasadzie przy każdym skręcie po mieście dupka samochodu ucieka, fakt że trochę to prowokuję :) Jest bezpiecznie bo przy malej prędkości auto jest całkowicie pod kontrolą, ale w trasie jeżdżę bardzo uważnie i dosyć wolno.

Najgorzej temat wygląda przy parkowaniu... w zasadzie postawienie samochodu w trochę większym śniegu kończy się tym, że po taki postoju nie można normalnie wyjechać. Kilka razy pomogło mi rozbujanie furki, ale dziś pod robotą parking ( nieutwardzony ) zasypany śniegiem około 20 cm - wjechałem przodem trochę krzywo, więc chciałem cofnąć i wyprostować ale już się nie dało.
Dało się natomiast ( bujając ) podjechać trochę do przodu, więc zaparkowałem na dwóch miejscach :D Po robocie kumple wypchną :)

Wydaje mi się ( poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie ) że łatwiej autem wyjechać ze śniegu jadąc do przodu niż do tyłu.
Myślałem że IeS łatwiej będzie miał wyciągnąć całość tyłem / do tyłu - a tymczasem wygląda na to że chyba łatwiej jest wyjeżdżać do przodu.
Generalnie dupka IeSa jest za lekka. Opony zimowe maja trzy lata, 6 mm bieżnika. LSD na pokładzie.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2014, o 12:49 przez k0zz, łącznie zmieniany 1 raz.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: grucha2666 »

Jeździsz na letnich oponach?? w dodatku na 3?
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: k0zz »

Niefortunnie to sformułowałem, już poprawione.
Oczywiście opony zimowe, wiek opon - 3 lata. 6 mm bieżnika mierzone od zgrubienia.
Awatar użytkownika
NappyBoy
Lex Maniak
Posty: 905
Rejestracja: 17 sty 2013, o 21:05
Model Lexusa: IS200 Turbo
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: NappyBoy »

fakt ze dupka jest lzejsza , ja to nawet mam filmik jak u rodzicow wyjezdzam z podworka i Ojciec ze smiechu nie moze :D koniec zimy to byl wiecej blota jak sniegu ale pubaw po pachy . tak samo jak Ty piszesz tyl przod tyl .

Fakt ze mialem letnie opony , bieznik tyl hmm balon :D

Dodam jeszcze ze teraz na letnich jezdze i przy nowym zawieszeniu hsd , nawet na 2 czy 3 biegu juz trakcji nie gubi jak mu depne . Ladnie ten tyl dociska .

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: jankess »

NappyBoy pisze:fakt ze dupka jest lzejsza , ja to nawet mam filmik jak u rodzicow wyjezdzam z podworka i Ojciec ze smiechu nie moze :D koniec zimy to byl wiecej blota jak sniegu ale pubaw po pachy . tak samo jak Ty piszesz tyl przod tyl .

Fakt ze mialem letnie opony , bieznik tyl hmm balon :D

Dodam jeszcze ze teraz na letnich jezdze i przy nowym zawieszeniu hsd , nawet na 2 czy 3 biegu juz trakcji nie gubi jak mu depne . Ladnie ten tyl dociska .

Pozdrawiam
Ja mam male porownanie : pierwszy snieg w Olsztynie is na oem zawiasie (nie sport) zwykly dyfer bez lsd i zimowki miesne i miekkie. Ciagle trc skrzypialo pod gorke nie moglem ruszyc co prawda wyslizgane bylo ale przod naped podjechal z zatrzymanego...parkowanie w sniegu zapomnij nieco pomagalo snow ale i tak sie kopalem.

No i wreszcie w tym tygodniu przetestowalem auto na sniegu po zmianie zawieszenia na gwint HSD i wlozeniu lsd na tych samych zimowkach na tylnej osi co wczesniej sie slizgalem.

Efekt taki ze ani razu nie uzylem snow juz odruchowo wylaczam trc po odpaleniu :D ,uslizg jak chcesz po prostu ruszyc minimalny, auto klei i mozna sie pobawic :)
This IS it
Narf
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 5 paź 2010, o 12:48
Model Lexusa: :)
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: Narf »

k0zz pisze:Wydaje mi się ( poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie ) że łatwiej autem wyjechać ze śniegu jadąc do przodu niż do tyłu.
moze to wynika z tego ze wiekszosc opon jest kierunkowych?
Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 29 lip 2012, o 20:41
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: GrzegorzPPP »

Kupcie lepsze opony :)

Ja swoim ISem raz wpadłem w pole i praktycznie zawisłem na śniegu :) Lekko odkopałem tylne koła przód tył i wyjechałem :)

I to był jeden jedyny przypadek gdzie się zakopałem :) Na mieście nigdy nie miałem problemu.
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: turkus »

GrzegorzPPP pisze:Kupcie lepsze opony
Potwierdzam, kolega w Aurisie był w szoku, że możemy tak szybko jeździć po mieście i IS nie zarzuca, stwierdził, że musimy mieć dużo lepsze zimówki niż jego :)
Awatar użytkownika
NappyBoy
Lex Maniak
Posty: 905
Rejestracja: 17 sty 2013, o 21:05
Model Lexusa: IS200 Turbo
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: NappyBoy »

hehe no pewnie ze zimowki maja znaczenie . Ja w mojej opowiesci zaznaczylem ze mialem letnie ,kierunkowe , lyse balony :D

Dzis normalnie przez Gdańsk smigalem na nowych letnich oponach , barum bravuris 2 i przyczepnosc caly czas ;) wiadomo jazda z glowa , noga z gazu bez gwaltownych akcji :D
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: turkus »

Nie szkoda Ci nowych letnich opon na teraz? Zniszczą się przecież, za niska temperatura.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości