Co po lexusie....

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: Co po lexusie....

Post autor: mikrus »

konik_80 pisze:Ja się wypowiem a propos Subaru Legacy - miałem do czynienia z 2.0R silnik DOHC 165kucy (gazowałem niedawno) moc osiągana przy 6800rpm a sam miałem 2.5i silnik SOHC i też moc 165kucy przy 5600rpm. Oba pomimo tej samej ilości koni jeżdżą zupełnie inaczej - ten 2.0 to w ogóle nie ma mocy - nawet jak się go kręci wysoko to nic się nie dzieje - 2.5 objechałby tego 2.0 bez problemów a w dodatku przyjemność jazdy o wiele większa.
W moim obecnym Legacy 3.0 nie ma problemów, że gdzieś mocy brakuje ;)
a jak się ogólnie auto sprawuje? w automacie czy manualu? jak oceniasz auto w porównaniu do poprzednika tzn. IS'a?
sorka, za mły off-top, ale jestem ciekawy czy jest w ogóle to auto warte uwagi.
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Co po lexusie....

Post autor: LinkPL »

FeniX pisze:Co po Is-ie :) ? Ja naprzykład przesiadłem sie na X5
Miejsca w środku jest dokładnie tyle samo co w Is-ie ... jak nie mniej ... A wahacze na tylnym zawieszeniu to jakaś porażka technologiczna ... Same się rozginają pod ciężarem auta ...
How far We can go ...
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Co po lexusie....

Post autor: lubelak88 »

ja bym się zastanawiał nad bmw 3, 1 moj koleszka ma 3.0 d zawija się bardzo dobrze komfort też jest no i w podobnej kasie , tylko cześci wiadomo drogo ale bmw będziesz miał wydatek , albo nad nowszym cvicem VII jeźdzę sobie takim - czasem, i bardzo fajnie chodzi cichy i skrzynia fajnie bez wysiłku chodzi, pojechałem nim na chorwacje dwa lata temu
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: Co po lexusie....

Post autor: luxus »

Warto się jeszcze zastanowic nad gs300...
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Co po lexusie....

Post autor: ledziu »

luxus pisze:Warto się jeszcze zastanowic nad gs300...
Popieram. Jest spora różnica na + dla GS300 w stosunku do IS200. Chyba że ktoś chce koniecznie zmiany marki ale sądzę że jeżeli nie będzie to rodowity JDM najlepiej z lat świetności to można być nie mile zaskoczonym.
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: Co po lexusie....

Post autor: kolunio »

Ok dzięki panowie za propozycje ale przypominam ze budżet to tylko 25 tys. także szału nie ma a kupić ulepa nie chce bo mam zbyt pedantyczne podejście do aut ;)
Subaru legacy fajne ale z rocznika 2003 obawiam się ze zadbanego się nie kupi....:( Coś mu się zdaje ze znowu zmierzam ku is 200 :)
Awatar użytkownika
Flash
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 16 paź 2010, o 20:27
Model Lexusa: IS200; IS300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Odp: Co po lexusie....

Post autor: Flash »

kolunio pisze:Ok dzięki panowie za propozycje ale przypominam ze budżet to tylko 25 tys. także szału nie ma a kupić ulepa nie chce bo mam zbyt pedantyczne podejście do aut ;)
Subaru legacy fajne ale z rocznika 2003 obawiam się ze zadbanego się nie kupi....:( Coś mu się zdaje ze znowu zmierzam ku is 200 :)
Jeśli masz ochotę wypróbować IS300 - zapraszam na przejażdżkę :-) Odległość niewielka nas dzieli, mieszkam na pograniczu Sosnowca i Katowic
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: Co po lexusie....

Post autor: konik_80 »

mikrus pisze:
konik_80 pisze:Ja się wypowiem a propos Subaru Legacy - miałem do czynienia z 2.0R silnik DOHC 165kucy (gazowałem niedawno) moc osiągana przy 6800rpm a sam miałem 2.5i silnik SOHC i też moc 165kucy przy 5600rpm. Oba pomimo tej samej ilości koni jeżdżą zupełnie inaczej - ten 2.0 to w ogóle nie ma mocy - nawet jak się go kręci wysoko to nic się nie dzieje - 2.5 objechałby tego 2.0 bez problemów a w dodatku przyjemność jazdy o wiele większa.
W moim obecnym Legacy 3.0 nie ma problemów, że gdzieś mocy brakuje ;)
a jak się ogólnie auto sprawuje? w automacie czy manualu? jak oceniasz auto w porównaniu do poprzednika tzn. IS'a?
sorka, za mły off-top, ale jestem ciekawy czy jest w ogóle to auto warte uwagi.
Obecnie mam 3.0Rn - jest to wersja niemalże topowa - pełne wyposażenie - jest jeszcze wersja Spec B która ma zawieszenie Bilsteina - moja tego nie ma.
Autko generalnie jest bardzo fajne - złego słowa nie powiem - środek beżowa skóra, auto w automacie - silniki 3.0 mają automat 5stopniowy ale tak na prawdę jest to skrzynia 4 z dodaną 5 (przy 160km/h jest około 3400-3500rpm)
W stosunku do Lexa IS200 którego też miałem w automacie i w beżu to powiedziałbym, że jakościowo są zbliżone - troszkę na korzyść Lexa - Legacy jest jednak słabiej wyciszony (głównie koła) i ma twardszą zawiechę i to w zasadzie jedyne minusy. Ogólnie z auta jestem mega zadowolony ale obiecałem sobie, że kiedyś jeszcze wrócę do Lexa bo sentyment pozostał ;)
Jakieś bardziej szczegółowe odpowiedzi na pytania o Legacy to proszę na PW aby na forum o zacnych Lexach nie słodzić o Subaru ;)
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: Co po lexusie....

Post autor: kolunio »

Flash pisze:
kolunio pisze:Ok dzięki panowie za propozycje ale przypominam ze budżet to tylko 25 tys. także szału nie ma a kupić ulepa nie chce bo mam zbyt pedantyczne podejście do aut ;)
Subaru legacy fajne ale z rocznika 2003 obawiam się ze zadbanego się nie kupi....:( Coś mu się zdaje ze znowu zmierzam ku is 200 :)
Jeśli masz ochotę wypróbować IS300 - zapraszam na przejażdżkę :-) Odległość niewielka nas dzieli, mieszkam na pograniczu Sosnowca i Katowic
Oczywiście bardzo chętnie jak tylko załatwię transport to się odezwę na PW :)
MączeK
Lex user
Posty: 233
Rejestracja: 4 lis 2010, o 11:52
Model Lexusa: RX
Skąd:: ***
Kontakt:

Re: Co po lexusie....

Post autor: MączeK »

Pomyśl o Volvo S60! Bije na głowe Isa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości