zestaw narzędzi dla amatora kombinatora

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

zestaw narzędzi dla amatora kombinatora

Post autor: hydrant23 »

Skłaniam się ostatnio do zakupu zestawu narzędziowego w przystępnej cenie , planowałem 100zł , ale za to to ciężko coś nabyć rozsądnego nawet jak dla amatora, więc chcę przeznaczyć ok 200zł
sceptycznie patrzę na marketowe narzędzia , więc znalazłem
honiton h4040 lub proline 18794
może macie jakieś doświadczenia ogólnie z kluczami lub dostęp do takich ...
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: zestaw narzędzi dla amatora kombinatora

Post autor: maniek_ls400 »

Ja nie kupowałem zestawu z prostej przyczyny - do rozkręcania lexusa potrzebne są raptem: 8, 10, 12, 14, 17, 19. Kupiłem więc dobrą grzechotkę łamaną + przedłużacz + ww nasadki (stanley) oraz dwa komplety niedrogich kluczy płaskich-oczkowych, klucze kopytka, imbusy, imbusy torx oraz zestaw 'kieszonkowy' nasadek z minigrzechotką, komplet śrubokrętów Stanley i niezbędny komplet ściągaczy do tapicerki (http://allegro.pl/zestaw-sciagaczy-do-t ... 55653.html) . Wydałem może ze 300PLN, ale jeszcze nie poległem na żadnym rozkręcaniu.
Brakuje mi jedynie klucza dynamometrycznego i suwmiarki z odczytem elektronicznym..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: zestaw narzędzi dla amatora kombinatora

Post autor: michalm320 »

Też się przymierzam do zakupu jakiegoś zestawu i wiem że będę celował w firmę Stanley, żadne Tapex (czy jakoś tak), żadne Yato czy inne takie. Lepiej zainwestować w coś porządnego i mieć pewność że się klucz nie wyrobi na pierwszej zapieczonej śrubie.
Obrazek
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: zestaw narzędzi dla amatora kombinatora

Post autor: kolunio »

A ja panowie yato mogę polecić spokojnie....mam parę rzeczy tej firmy i jakość jest zadowalająca jak dla amatora, do tego zestaw kluczy z allegro za coś ponad 200zl i dawałem radę przy civicu i lexusie....
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: zestaw narzędzi dla amatora kombinatora

Post autor: LinkPL »

Ja kupiłem kiedyś coś takiego [allegroitem=]http://allegro.pl/zestaw-narzedziowy-kl ... 27074.html[/allegroitem] i było w tym zestawie dość dużo niedoróbek:
1. Śrubokręt magnetyczny bez magnesu - nie trzyma bitów ...
2. Brak w zestawie elastycznego napędu, tylko dość niewygodne sprzęgła.
3. Brak przekładki z małego uchwytu na duży.
4. Wątpliwej jakości grzechotki z dość rzadkim przeskokiem. Yato lepsze, bo mają gęstszy skok ...

Zalety:
1. W jednej skrzynce masz wszystko co jest potrzebne oprócz kombinerek.
2. Wytrzymałe nasadki z zaokrąglonymi rantami, zapobiegającymi obrobieniu śruby.
3. Robię nimi dość często coś przy terenówce i często odkręcam śruby uderzając młotkiem w stały uchwyt do odkręcania - jeszcze działa ;)

Do kręcenia przy Lex-ie to trochę za dużo i trochę za mało ... no i jakość tego zestawu nie zadowala do końca mimo dość dużej wytrzymałości ...

Najlepszym rozwiązaniem jest chyba oddzielne kupowanie wszystkiego, bo zestaw jeden z najbogatszych na rynku, a wykorzystasz może połowę z tego co tam jest, a i pewnych rzeczy będzie Ci brakowało ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: zestaw narzędzi dla amatora kombinatora

Post autor: hydrant23 »

wszystko się zgadza , ale w zestawie zawsze taniej :) i dodatkowo nigdy nie wiesz czego w danym momencie będziesz potrzebował , do lexa na razie komplet kluczy z zestawu lexusa :biggrin2: mi wystarczał , ale mam drugie auto co trzeba czasami podłubać
dziś byłem w brico i zestaw stanley 1-87-193 jest za 200zł :szok: chyba że pomyłka z mojej strony
http://www.narzedziak.pl/stanley-klucze ... 5-szt.html - cholera będę musiał zweryfikować cenę w brico ... albo ja się pomyliłem , albo zapierdzielam kupować hurtowo :)

http://ebimex.pl/store/stanley-zestaw-7 ... html?sl=PL nie rozumiem tych cen...
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: zestaw narzędzi dla amatora kombinatora

Post autor: angrzeda »

LinkPL pisze:Ja kupiłem kiedyś coś takiego [allegroitem=]http://allegro.pl/zestaw-narzedziowy-kl ... 27074.html[/allegroitem] i było w tym zestawie dość dużo niedoróbek:
1. Śrubokręt magnetyczny bez magnesu - nie trzyma bitów ...
2. Brak w zestawie elastycznego napędu, tylko dość niewygodne sprzęgła.
3. Brak przekładki z małego uchwytu na duży.
4. Wątpliwej jakości grzechotki z dość rzadkim przeskokiem. Yato lepsze, bo mają gęstszy skok ...

Zalety:
1. W jednej skrzynce masz wszystko co jest potrzebne oprócz kombinerek.
2. Wytrzymałe nasadki z zaokrąglonymi rantami, zapobiegającymi obrobieniu śruby.
3. Robię nimi dość często coś przy terenówce i często odkręcam śruby uderzając młotkiem w stały uchwyt do odkręcania - jeszcze działa ;)

Do kręcenia przy Lex-ie to trochę za dużo i trochę za mało ... no i jakość tego zestawu nie zadowala do końca mimo dość dużej wytrzymałości ...

Najlepszym rozwiązaniem jest chyba oddzielne kupowanie wszystkiego, bo zestaw jeden z najbogatszych na rynku, a wykorzystasz może połowę z tego co tam jest, a i pewnych rzeczy będzie Ci brakowało ...

Pozdrawiam
Link
Mój kolega ma Mammesmanna i w zasadzie nie słyszałem żeby narzekał. W lipcu była oferta na iBOOD Polska - zestaw 303 elementów za 440 zł z wysyłką: http://pl-pl.forum.ibood.com/18905-303_ ... ia_gwaran/ Gwarancja też co najmniej zadowalająca... :biggrin2:
Sam się zastanawiałem, ale były inne wydatki :|
V8M8
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 14 lis 2012, o 11:22
Model Lexusa: Szukam IS MKI
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: zestaw narzędzi dla amatora kombinatora

Post autor: V8M8 »

Tak się składa, że też się kiedyś rozglądałem i niestety te zestawy są średniej jakość a i młotek do lexa jest mi pod ręką nie potrzebny ;) .
Zależy co kto chce robić, jak wolałem kupić kila zestawów mniejszych, bądź ogólnie narzędzia w jakiś pudełkach bo luzem to jest tragedia.
Wiertła też chyba do podstawowych prac nie są potrzebne a gwarantuje, że takie z dużego zestawy to się nadają na ... nie powiem na co :biggrin2: .
Zatem tu pewnie będzie trudno znaleźć złoty środek bo każdy potrzebuje czegoś innego.
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: zestaw narzędzi dla amatora kombinatora

Post autor: hydrant23 »

w sumie mały zestaw nasadek + śrubokręty i do auta wystarczy więc zapewne wybiorę miedzy proline , a stanley w brico mają oba więc mogę sobie porównać , a to w zupełności na moje potrzeby wystarczy a, walizki są nieduże i poręczne a o to również chodzi
V8M8
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 14 lis 2012, o 11:22
Model Lexusa: Szukam IS MKI
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: zestaw narzędzi dla amatora kombinatora

Post autor: V8M8 »

hydrant23 pisze:w sumie mały zestaw nasadek + śrubokręty i do auta wystarczy więc zapewne wybiorę miedzy proline , a stanley w brico mają oba więc mogę sobie porównać , a to w zupełności na moje potrzeby wystarczy a, walizki są nieduże i poręczne a o to również chodzi
Zerknij sobie na neo jeszcze też jakość jest niezła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości