jakie opony letnie

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: pjetrooha »

dS pisze:a RT2 ? Ewentualnie Continetal ContiSportContact 5 lub Pirelli P Zero
Dunlop jest tylko z GT... Conti i Pirelli są choć przynajmniej na papierze są dużo głośniejsze. Bazując na znalezionych opiniach (tu i w necie) oraz oznaczeniach, na tą chwilę porównuję:

1. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 (znalazłem na przód i tył produkcję DE)
2. Dunlopy Sport Maxx GT - zakładam, że nie wtopili z kolejnym/innym modelem (RT, RT2 brak)
3. Michelin Pilot Sport 4 - chyba najdroższa opcja, ale z wyróżniającymi się opiniami użytkowników...może ktoś korzysta?
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: Firlej1 »

W Kwietniu zakładałem nowe Goodyear F1 Asymmetric2. Uważam że są bardzo OK. Bardzo ciche. Trzymanie zwłaszcza boczne rewelacja. W deszczu super.

dS pisze:Ja spotkałem się z opinią że te Eagle F1 to straszy plastik i w sumie patrząc na ceny opon tego producenta to ten model jest sporo tańszy od pozostałych więc jakościowo też musi odstawać. Od siebie polecę tak jak kolega Pe_pe Dunlopy Sport maxx rt, ciche i bardzo dobrze kleją.
pjetrooha pisze:
Pe_pe pisze:Dunlop sport maxx rt, ultra cicha, przyczepna na suchym i mokrym. Mam już drugi komplet i polecam serdecznie.
No to pytanie dodatkowe... czy Dunlop sport maxx GT to to samo? nigdzie nie widzę polecanych przez kolegów rt.
RT są chyba wzmacniane jak dobrze kojarzę.
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: pjetrooha »

:ok: Kupione, założone Goodyear F1 Asymmetric 2, produkcja DE. W porównaniu do Bridgestone Turanza które miałem dużo cichsze, bardziej miękkie... komfort jazdy na R18 bardzo się poprawił. Trakcji nie miałem jeszcze okazji sprawdzić... w mieście przy średniej 26 km/h trzymają się drogi :ok:
Awatar użytkownika
zak640
Lex user
Posty: 89
Rejestracja: 12 sie 2015, o 08:54
Model Lexusa: LS600hL
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: zak640 »

Osobiście też polecam Goodyear F1. Jeżdżę od roku i zero problemów. Ciche i dobrze trzymają się drogi.
Pozdrawiam
Ketur
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 21 lut 2015, o 17:26
Model Lexusa: IS 250 Comfort 2009r.
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: Ketur »

pjetrooha pisze:
dS pisze:a RT2 ? Ewentualnie Continetal ContiSportContact 5 lub Pirelli P Zero
Dunlop jest tylko z GT... Conti i Pirelli są choć przynajmniej na papierze są dużo głośniejsze. Bazując na znalezionych opiniach (tu i w necie) oraz oznaczeniach, na tą chwilę porównuję:
1. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 (znalazłem na przód i tył produkcję DE)
2. Dunlopy Sport Maxx GT - zakładam, że nie wtopili z kolejnym/innym modelem (RT, RT2 brak)
3. Michelin Pilot Sport 4 - chyba najdroższa opcja, ale z wyróżniającymi się opiniami użytkowników...może ktoś korzysta?

Dwa tygodnie temu założyłem właśnie Michelin Pilot Sport 4 - pierwsze wrażenie w porównaniu do poprzednich opon (Dunlop Sport Maxx) to "michalki" wydają się głośniejsze, przyczepność mają lepszą, twardość podobna.
Rozmiary to 225/45 przód i 245/45 tył R17.
pawel930806
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 5 sie 2016, o 20:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: pawel930806 »

Miałem już trochę opon i szczerze polecam uniroyal rainexpert! Niby teraz w celicy mam szersze, droższe contipremiumcontact5 ale lepiej mi sie jeździło na uniroyal :-) teraz mam w lexie contiecocontact, ciche na mokrym tak samo sie prowadzi jak ja suchym. Probowalem na deszczu na trc na rondzie poleciec i trzymał się więc dobrze kleja :-)
pawel930806
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 5 sie 2016, o 20:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: pawel930806 »

Trc off oczywiście :-P
zack
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 21 lip 2016, o 07:38
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa

Re: jakie opony letnie

Post autor: zack »

Jaki indeks prędkości waszym zdaniem powinien być na oponie, aby bezpiecznie jeździć po ekspresówkach i autostradach. 200km/s wystarczy? Ostatnio widziałem jak gość jechał przez autostradę i strzeliła mu opona - właśnie przed nadmierną prędkośc, ale ładnie wyprowadził.
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: jakie opony letnie

Post autor: piotrek_camry »

200km/s to już bardzo szybka. :biggrin2:
zack
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 21 lip 2016, o 07:38
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa

Re: jakie opony letnie

Post autor: zack »

Trochę się zagalopowałem. Chodziło mi o 200km/h :)

Czyli współczynnik który tutaj został dobrze opisany: https://www.oponeo.pl/artykul/indeks-predkosci-opony
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości