jakie opony letnie

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją

Re: jakie opony letnie

Postprzez pjetrooha » 27 cze 2016, o 10:35

dS napisał(a):a RT2 ? Ewentualnie Continetal ContiSportContact 5 lub Pirelli P Zero

Dunlop jest tylko z GT... Conti i Pirelli są choć przynajmniej na papierze są dużo głośniejsze. Bazując na znalezionych opiniach (tu i w necie) oraz oznaczeniach, na tą chwilę porównuję:

1. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 (znalazłem na przód i tył produkcję DE)
2. Dunlopy Sport Maxx GT - zakładam, że nie wtopili z kolejnym/innym modelem (RT, RT2 brak)
3. Michelin Pilot Sport 4 - chyba najdroższa opcja, ale z wyróżniającymi się opiniami użytkowników...może ktoś korzysta?
pjetrooha
Lex user

Model Lexusa: IS250 f-sport

Postprzez Firlej1 » 27 cze 2016, o 12:15

W Kwietniu zakładałem nowe Goodyear F1 Asymmetric2. Uważam że są bardzo OK. Bardzo ciche. Trzymanie zwłaszcza boczne rewelacja. W deszczu super.

dS napisał(a):Ja spotkałem się z opinią że te Eagle F1 to straszy plastik i w sumie patrząc na ceny opon tego producenta to ten model jest sporo tańszy od pozostałych więc jakościowo też musi odstawać. Od siebie polecę tak jak kolega Pe_pe Dunlopy Sport maxx rt, ciche i bardzo dobrze kleją.

pjetrooha napisał(a):
Pe_pe napisał(a):Dunlop sport maxx rt, ultra cicha, przyczepna na suchym i mokrym. Mam już drugi komplet i polecam serdecznie.

No to pytanie dodatkowe... czy Dunlop sport maxx GT to to samo? nigdzie nie widzę polecanych przez kolegów rt.

RT są chyba wzmacniane jak dobrze kojarzę.
Firlej1
Lex user

Model Lexusa: IS 250

Postprzez pjetrooha » 9 lip 2016, o 23:39

:ok: Kupione, założone Goodyear F1 Asymmetric 2, produkcja DE. W porównaniu do Bridgestone Turanza które miałem dużo cichsze, bardziej miękkie... komfort jazdy na R18 bardzo się poprawił. Trakcji nie miałem jeszcze okazji sprawdzić... w mieście przy średniej 26 km/h trzymają się drogi :ok:
pjetrooha
Lex user

Model Lexusa: IS250 f-sport

Postprzez zak640 » 10 lip 2016, o 14:49

Osobiście też polecam Goodyear F1. Jeżdżę od roku i zero problemów. Ciche i dobrze trzymają się drogi.
Pozdrawiam
zak640
Lex user

Model Lexusa: LS600hL

Postprzez Ketur » 5 wrz 2016, o 17:49

pjetrooha napisał(a):
dS napisał(a):a RT2 ? Ewentualnie Continetal ContiSportContact 5 lub Pirelli P Zero

Dunlop jest tylko z GT... Conti i Pirelli są choć przynajmniej na papierze są dużo głośniejsze. Bazując na znalezionych opiniach (tu i w necie) oraz oznaczeniach, na tą chwilę porównuję:
1. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 (znalazłem na przód i tył produkcję DE)
2. Dunlopy Sport Maxx GT - zakładam, że nie wtopili z kolejnym/innym modelem (RT, RT2 brak)
3. Michelin Pilot Sport 4 - chyba najdroższa opcja, ale z wyróżniającymi się opiniami użytkowników...może ktoś korzysta?

Dwa tygodnie temu założyłem właśnie Michelin Pilot Sport 4 - pierwsze wrażenie w porównaniu do poprzednich opon (Dunlop Sport Maxx) to "michalki" wydają się głośniejsze, przyczepność mają lepszą, twardość podobna.
Rozmiary to 225/45 przód i 245/45 tył R17.
Ketur
Lex user

Model Lexusa: IS 250 Comfort 2009r.

Postprzez pawel930806 » 5 wrz 2016, o 21:49

Miałem już trochę opon i szczerze polecam uniroyal rainexpert! Niby teraz w celicy mam szersze, droższe contipremiumcontact5 ale lepiej mi sie jeździło na uniroyal :-) teraz mam w lexie contiecocontact, ciche na mokrym tak samo sie prowadzi jak ja suchym. Probowalem na deszczu na trc na rondzie poleciec i trzymał się więc dobrze kleja :-)
pawel930806
Lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez pawel930806 » 5 wrz 2016, o 21:57

Trc off oczywiście :-P
pawel930806
Lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez zack » 28 sie 2017, o 12:17

Jaki indeks prędkości waszym zdaniem powinien być na oponie, aby bezpiecznie jeździć po ekspresówkach i autostradach. 200km/s wystarczy? Ostatnio widziałem jak gość jechał przez autostradę i strzeliła mu opona - właśnie przed nadmierną prędkośc, ale ładnie wyprowadził.
zack
Lex user

Model Lexusa: IS 200

Postprzez piotrek_camry » 28 sie 2017, o 16:02

200km/s to już bardzo szybka. :biggrin2:
piotrek_camry
Lex user

Model Lexusa: Camry x2

Postprzez zack » 29 sie 2017, o 12:43

Trochę się zagalopowałem. Chodziło mi o 200km/h :)

Czyli współczynnik który tutaj został dobrze opisany: https://www.oponeo.pl/artykul/indeks-predkosci-opony
zack
Lex user

Model Lexusa: IS 200

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na każdy temat