BITCOIN - waluta wirtualna

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: BITCOIN - waluta wirtualna

Post autor: dS »

Dziś cena osiągnęła 350zł. Od czasu kiedy założyłem temat, czyli przez ponad 6 tygodni, cena urosła o ponad 140%. Niezła stopa zwrotu :beach:
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: BITCOIN - waluta wirtualna

Post autor: dS »

Western Union planuje akceptować Bitcoiny,
http://mashable.com/2013/04/02/western-union-bitcoin/
jeśli do tego dojdzie to będzie nas czekał spory wzrost kursu, który na chwile obecną osiągnął 440zł
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: BITCOIN - waluta wirtualna

Post autor: dS »

Dziś cena przebiła 500zł. Szaleństwo po prostu. Jak tak dalej będzie rosło to za kilka lat będzie można przeprowadzić sie na Bahamy :pijak:
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: BITCOIN - waluta wirtualna

Post autor: Marchol »

I jak, za ile udało Ci się sprzedać na górce ? Podobno były jakieś ataki ddos ( albo jak to się tam nazywa ) i dużo osób nie było w stanie sprzedać monet wczoraj.
Obrazek
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: BITCOIN - waluta wirtualna

Post autor: dS »

Bitki leża i czekają na przyszłość, nie było planu sprzedaży. Choć w sumie czułem że coś się szykuje jak przez pół dnia cena podskoczyła o 150zł do 850zł, więc można było sprzedać i odkupić teraz po sporo niższej cenie. Ale stresu jakiegoś nie było jak cena leciała na pysk, bo najdroższe bitki jakie mam w portfelu kupiłem po nieco ponad 200zł.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: BITCOIN - waluta wirtualna

Post autor: LinkPL »

dS pisze:Bitki leża i czekają na przyszłość, nie było planu sprzedaży. Choć w sumie czułem że coś się szykuje jak przez pół dnia cena podskoczyła o 150zł do 850zł, więc można było sprzedać i odkupić teraz po sporo niższej cenie. Ale stresu jakiegoś nie było jak cena leciała na pysk, bo najdroższe bitki jakie mam w portfelu kupiłem po nieco ponad 200zł.
Widzę, że dla Was to jest czysta kalkulacja (operacja mnożenia ...) ... niestety ale jest to czysta bańka mydlana, która jak pierdolnie to będziecie się zastanawiać czy uda się Wam sprzedać to za 1 PLN.

Bitcoiny generowane są za wypożyczenie procesora do obliczeń ... uzbieraliście trochę, to realizujcie zyski ... jeśli cena rośnie to znaczy, że ktoś skupuje to z rynku ... np Western Union ... podburzając publikę ... Koszt wygenerowania jednego bitcointa oscyluje to w granicach 3-4 PLN nie więcej ... więc w tym konkretnym przypadku jest to czysta spekulacja ...

Zaraz pojawią się tu głosy przeciwne, ale taka jest prawda, nikt nie będzie płacił za coś co nie jest warte takich pieniędzy ...
How far We can go ...
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: BITCOIN - waluta wirtualna

Post autor: dS »

Twoje informację są mocno wybrakowane, także radzę więcej poczytać.

Po 1 jak ty wyliczyłeś te 3-4zł? Liczby kompletnie oderwane od rzeczywistości.
Aby wydobyć 1BTC przy aktualnej trudności potrzeba karty kopiącej przez miesiąc z prędkością ok 550Mh/s. Mniej więcej taką wydajność ma Radeon 7950(koszt zakupu 1200zł). Karta ta pobiera 200W. I teraz policz sobie koszt prądu.
30dni * 24h * 0.2kW * 0,65zł/kWh = 94zł
Także do twoich 3-4zł dość daleko, zwłaszcza że to tylko koszt prądu, bo nie policzona została amortyzacja sprzętu a nie tylko karta graficzna jest potrzeba.

To ile coś jest warte zależy od tego ile ktoś chce za to dać. Równie dobrze można powiedzieć że malunki Rembrandta warte są 50zł bo tyle warte jest płótno i trochę farbek,więc dlaczego ludzie płacą za nie mln$ ?
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Łukasz789
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 3 lis 2012, o 17:26
Model Lexusa: LS460 AWD
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: BITCOIN - waluta wirtualna

Post autor: Łukasz789 »

LinkPL mam dokładnie takie samo zdanie choć nie zdążyłem go wcześniej napisać. Ale po tym artykule postanowiłem wpaść i napisać kilka zdań.
http://waluty.onet.pl/bitcoin-najwieksz ... news-detal
Te kto pracował (studiował) w latach 80(początek 90) ten wie ,że były rożne łańcuszki , grzybki itp. Łączyło je jedno przynosiły one kolosalne zyski ( znajomi kupowali mieszkania , samochody za nie) by potem zbankrutować robiąc w balona setki tysięcy jak nie miliony osób. Na końcu prawdziwy królem okazywał się twórca takiej piramidy, który zarabiał miliony an tym. A pierwotne zyski były tylko po to aby zwabić więcej osób.Ja to tka odbieram.
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: BITCOIN - waluta wirtualna

Post autor: hydrant23 »

Łukasz789 pisze:LinkPL mam dokładnie takie samo zdanie choć nie zdążyłem go wcześniej napisać. Ale po tym artykule postanowiłem wpaść i napisać kilka zdań.
http://waluty.onet.pl/bitcoin-najwieksz ... news-detal
Te kto pracował (studiował) w latach 80(początek 90) ten wie ,że były rożne łańcuszki , grzybki itp. Łączyło je jedno przynosiły one kolosalne zyski ( znajomi kupowali mieszkania , samochody za nie) by potem zbankrutować robiąc w balona setki tysięcy jak nie miliony osób. Na końcu prawdziwy królem okazywał się twórca takiej piramidy, który zarabiał miliony an tym. A pierwotne zyski były tylko po to aby zwabić więcej osób.Ja to tka odbieram.
z tego co czytam myślę że ma to coś spólnego z piramidą , ale piramida to był wkład kasy i czekamy na kolejnych jeśli się znajdą to się odzyskuje i ewentualnie zarobi , tutaj to raczej coś w stylu giełdy walutowej , w każdej chwili mogę kupić-sprzedać tzn grać , aczkolwiek może i tak być w pewnej chwili że bitcoin znika i wszystko znika ciao
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: BITCOIN - waluta wirtualna

Post autor: dS »

Ten artykuł jest śmieszny, kolo się żali że wtopił kasę. :down: ZERO tam rzeczowych informacji. Jeśli by wtopił kasę na giełdzie papierów wartościowych to też by pisał że giełda jest be.

Granie na giełdzie bitcoina niczym się nie różni od zabawy akcjami, jest ryzyko jest zarobek. Trzeba być szalonym albo głupim aby wierzyć że kurs będzie galopował bez końca. Trzeba po prostu wiedzieć kiedy zsiąść z konia.
Poza tym czym innym jest zabawa w wydobycie a czym innym spekulacje na giełdzie.

A porównywanie bitcoina do piramidy jest w ogóle bez sensu. Ja nie widzę między tymi rzeczami podobieństwa. Jedyna co może je łączyć to to że przy użyciu bitcoina można stworzyć piramidę, ale równie dobrze można ją stworzyć przy użyciu złota , czy każdej innej waluty.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości