BITCOIN - waluta wirtualna

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: BITCOIN - waluta wirtualna

Post autor: Ralfx »

Ja nie mam pieniędzy, nie mam problemów :D ale generalnie zaskakuje mnie wzrost Bitcoina, zastanawiam się jak długo to tak może :P
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: BITCOIN - waluta wirtualna

Post autor: dS »

Jeśli mówimy o wartości w dłuższej perspektywie czasu to ta będzie sobie rosła i rosła, ponieważ ilość chętnych do nabycia go też będzie rosła, natomiast ilość bitcoinów jest stała( 21mln, aktualnie wydobytych jest nieco ponad 50%). Jeśli natomiast chodzi o aktualną sytuacje to mamy bum podobny do tego z 2011, przez co jego wartość rośnie w kosmicznym tempie. Czy wyhamuje i kiedy , trudno powiedzieć.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: BITCOIN - waluta wirtualna

Post autor: Marchol »

A powiedz mi jak to jest z tym wydobyciem ?
Też się tym zajmujesz ? Rozumiem że trzeba mieć dobrego kompa żeby mógł sobie tam liczyć jakieś zadania, jest to opłacalne ?
Obrazek
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: BITCOIN - waluta wirtualna

Post autor: dS »

Tak, bawię się w wydobycie. Wydobywać można przy użyciu kart graficznych Radeon serii 5xxx i nowszych, lub na układach FPGA. Zaletą kart graficznych jest stosunek ceny do wydajności, niestety pobierają one sporo prądu więc ogranicza to zyski. Alternatywą są układy FPGA, które są sporo droższe ale ich pobór prądu jest o rząd wielkości mniejszy.
Przykładowo
Karta Radeon 7970, kosztuje ok 1600zł, wydobywa z prędkością ok 700Mhaszy/s, ale zużywa po podkręceniu ok 250W.
Układ FPGA koszuje 950 euro + VAT i wydobywa ok 800Mh/s, ale pobiera ok 40W

na horyzoncie są jeszcze układy ASIC, ale od roku kilka firm o nich mówi że robi ale jak na razie żadna nie pokazała prototypu

tutaj masz kalkulator na którym możesz wyliczyć ile zarobisz
http://www.bitminer.pl/
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: BITCOIN - waluta wirtualna

Post autor: dS »

kurs przebil 280zl :beach:
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: BITCOIN - waluta wirtualna

Post autor: Marchol »

Dzisiaj już 300 zł ... ?? Co to za bańka się dmucha ?
Obrazek
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: BITCOIN - waluta wirtualna

Post autor: dS »

Cena idzie non stop w górę bo coraz więcej się o bitcoinach mówi, ostatnio nawet na głównej stronie onetu był art o BTC. Widać to też po ilości osób aktualnie zalogowanych na giełdzie bitcurex. Jakieś 2 miesiące temu szczytem było 20 osób zalogowanych, obecnie normą jest ok 160. Dopóki będą napływać nowi ludzie to cena będzie rosła i rosła. Do 100$ dobije pewnie jeszcze w tym tygodniu, czy będzie szło dalej to się okaże, ale myślę że tak.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Łukasz789
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 3 lis 2012, o 17:26
Model Lexusa: LS460 AWD
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: BITCOIN - waluta wirtualna

Post autor: Łukasz789 »

Trochę siedziałem w akacjach ( nawet mnie tam szło) ale tego czegoś nie rozumiem naprawdę(a mam zasadę ,że jak nie rozumiem nie wchodzę a po drugie średnio lubię inwestować w coś aż tak wirtualnego ). A już post o koparce i obliczaniu tego rozwalił mnie i nie rozumiem tego naprawdę.To znaczy wiem ,że prawdopodobieństwo tego, iż dany użytkownik otrzyma partię monet, zależy od stosunku ilości mocy obliczeniowej wniesionej do sieci za jego pośrednictwem sumy mocy obliczeniowej wniesionej przez wszystkie węzły.Ale dla mnie to czarna magia .Ale musi być to bardzo mały rynek skoro ,,marne" 100tys. powoduje takie straty ( swoją drogą to też dla mnie zagmatwane). Ale zyski....kuszą
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: BITCOIN - waluta wirtualna

Post autor: dS »

Łukasz789 pisze:To znaczy wiem ,że prawdopodobieństwo tego, iż dany użytkownik otrzyma partię monet, zależy od stosunku ilości mocy obliczeniowej wniesionej do sieci za jego pośrednictwem sumy mocy obliczeniowej wniesionej przez wszystkie węzły.Ale dla mnie to czarna magia.
Nie bardzo wiem co tu chciałeś napisał.

Postaram się wyjaśnić czym jest kopanie.
Moc sieci wpływa na trudność. Im większa moc tym większa trudność, a im większa trudność tym trudniej rozwiązać zadanie za które dostajemy nagrodę. Można to porównać np do rozsypania paczki ryżu i znalezienia w nim czarnego ziarenka gdy wszystkie inne są białe. Samodzielne rozwiązanie zadania może być problematyczne ponieważ trwało by to bardzo długo dlatego kopiemy w grupie czyli tzw kopalni. Przykładowo aktualna trudność wynosi 6,6mln czyli statystycznie zadanie powinno zostać rozwiązane po przesłaniu 6,6mln udziałów, czyli po przerzuceniu 6,6mln ziarenek naszego ryżu powinniśmy trafić na to nasze czarne które rozwiązuje zadanie. Nasze ziarenka ryżu to to co przesyła kopiący, a im szybsza jego koparka tym więcej tych ziarenek może sprawdzić. Dochodzi tu dodatkowa wartość, mianowicie szczęście, czyli jeśli je mamy to znajdziemy nasze czarne ziarenko nie przerzucając wszystkich ziaren, ale w przypadku bitcoina jest to nieco bardziej skomplikowane bo udziałów które prześlemy zanim znajdziemy te właściwy może być więcej niż 100%.
Kolejna kwestia to rozliczanie wynagrodzenia. Jest kilka sposobów. Główne 2 to:
- płatność za każde sprawdzone ziarno -(takiego rozliczania używa polmine) wtedy niezależnie od szczęścia dostajemy wynagrodzenie na podstawie ilości przesłanych ziaren * cena za jedno ziarno która jest ustalana dzieląc nagrodę za rozwiązanie zadanie przez trudność, w przypadku takiego rozliczania problem szczęścia kopalnia bierze na siebie i jeśli ziarno znajdziemy wcześniej to to co zostanie po rozliczeniu pracowników zgarnia do swojej kieszeni , ale gdy mamy pecha i musimy przerzucić więcej ziaren niż było w paczce i ich wartość przekracza wartość nagrody wtedy dopłaca ze swojej kieszeni
- proporcjonalne - tu dużo zależy od szczęścia, bo nagroda dzielona jest proporcjonalnie w stosunku do ilości sprawdzonych ziaren, niezależnie czy przerzuciliśmy wszystkie ziarna czy nie, czyli jeśli nasze sprawdzone ziarenka to 5% wszystkich to dostaniemy 5% nagrody niezależnie czy przerzuconych zostało łącznie 1mln czy 6mln ziaren
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: BITCOIN - waluta wirtualna

Post autor: Rici »

Teraz poleciałeś ^^ ale coś już świta :D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości