Weekend z Lexusem RX450H F-Sport

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Weekend z Lexusem RX450H F-Sport

Post autor: Rici »

Niestety skończyła 4 dniowa zabawa z RX-em 450H F-Sport :( więc krótki opis wrażeń na szybko ... Hybryda jest niesamowita 300KM , ponad 2 ton wagi daje naprawdę ogromną dawkę emocji. Przy odbieraniu Lexusa miałem obawy co do gabarytów Suv-a (na szerokość ledwo zmieścił się w garażu ) ale po 10 min jazdy czułem się jak w małej osobówce z mocnym silnikiem, jest zwrotny , szybki a zarazem dostojny i kulturalny. Rozpieszcza wyciszeniem i wygodą na tyle że usypia swoją ciszą do snu na długiej trasie. W tej ciszy może zadbać o kierowce oraz pasażerów niesamowity dźwięk z systemu audio Mark Levinson Premium który skutecznie pobudza zmysły i zachęca do dalszej jazdy :D

Wyniki spalania jak na 3,5 litrowy 6 cylindrowy silnik w układzie V są równie zaskakujące, zrobiłem ponad 2 tyś km średnie spalanie wyszło 8,7 l ... nie był rozpieszczany ani przez moją osobę ani przez pogodę . Jazda w ostrą śnieżycę przy -8 stopniach nie była nudna i męcząca, systemy trakcji oraz wspomagania toru jazdy o zagadkowych nazwach VSC, HAC, VDIM radzą sobie doskonale nawet w tak ciężkich warunkach. Odpalanie samochodu zadziwia chyba każdego kto nie miał do czynienia z Hybrydą, jest dosłownie bezszelestne na silniku elektrycznym i w tej błogiej ciszy poruszać się do 40km/h po czym załącza się silnik spalinowy.

Moc..... :D :D :D 300Km ... 7,8s do 100 które mamy do dyspozycji, po włączeniu opcji sport o której przypomina nam czerwone podświetlenie "zegarów" robi wrażenie myśląc o gabarytach i wadze Rx-a. Mnie natomiast zaskoczyła różnica w prowadzeniu po wybraniu w/w opcji , zawieszenie zostaje utwardzone, czułość układu kierowniczego oraz pedału gazu zdecydowanie zwiększone... suv po prostu dostaje "ostrego pazura" z grzecznego rodzinnego samochodu zmienia się w ryczącego 300 konnego byczka który potrafi pokazać ostre rogi. Jadąc z prędkością 80km/h po dociśnięciu pedału gazu lexus reaguje bardziej odczuwalnie niż od 0-80 km/h , zachowuje się jak spuszczony z łańcucha, bardzo łakomie połyka dalsze kilometry bez zająknięcia i odczuwalnej zmiany biegów ciągnie do granicy swoich możliwości.

Weekend za krótki a czas spędzony z Rx-em był czystą przyjemnością i dobrą zabawą, zdecydowanie polecam każdemu kto potrzebuje rodzinnego suva i ma w kieszeni ok 400 tyś zł na ten cel :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Weekend z Lexusem RX450H F-Sport

Post autor: forest »

też spędziłem 5 dni z taką jednostką ale w GS mkIII ... od tamtego czasu jestem zdania że przyszłością motoryzacji jest właśnie hybryda :D GS450h jest poprostu wspaniały po względem moc=ekonomiczność
SC430 '2002
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Weekend z Lexusem RX450H F-Sport

Post autor: dS »

pics or it didn't happen
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Weekend z Lexusem RX450H F-Sport

Post autor: maniek_ls400 »

A czym i u kogo się zasłużyłeś na "Weekend.." ? Gratuluję testowania RXa - ja miałem okazję zrobić kilka km RX400h i byłem rozczarowany - za głośno i brak mocy. Czytałem później, że RX450h to całkiem inne auto i to potwierdza Twoja relacja.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Weekend z Lexusem RX450H F-Sport

Post autor: Rici »

Fotki Dodałem w pierwszym poście na razie trzy, :D
maniek_ls400 pisze:A czym i u kogo się zasłużyłeś na "Weekend.." ? Gratuluję testowania RXa - ja miałem okazję zrobić kilka km RX400h i byłem rozczarowany - za głośno i brak mocy. Czytałem później, że RX450h to całkiem inne auto i to potwierdza Twoja relacja.
Wygrałem Konkurs "Weekend z Lexusem RX450H" na Facebooku :D do tego 3 kubki termiczne i zestaw długopisów

Jest głośno po wciśnięciu mocno gazu ale tego akurat by brakowało w końcu jest co tam grać i jest to przyjemny dźwięk :D w trybie normalnym jest cisza i wysoka kultura jazdy
Obrazek
Łukasz789
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 3 lis 2012, o 17:26
Model Lexusa: LS460 AWD
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: Weekend z Lexusem RX450H F-Sport

Post autor: Łukasz789 »

Zazdroszczę i gratuluje pomimo ,że RX to nie jest mój faworyt to i tka przecież Lexus .Nawiasem mówiąc zawsze marzyłem przejechać się LS-em ( RX tez może być ) w największą śnieżycę po autostradzie. To musi być frajda! Szybkie pytanie na wielu forach czytałem itp. ,że faktycznie można w salonie otrzymać samochód na weekend .Niestety nigdy tego nie udało się mnie osiągnąć .Chodzi mnie o to ,żeby lepiej poznać dane auto , model. W sumie przejechanie 1,5km ( w korku) to w sumie żadne testowanie.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Weekend z Lexusem RX450H F-Sport

Post autor: maniek_ls400 »

ZTCW we Wrocławiu możesz wziąć LS600h (kolega forumowicz brał na ślub) za 500PLN/doba. Chodzeń nie ma aut, ale ASO Wola już tak - co więcej potrafią ściągnąć model, którym chce się pojeździć - jeśli ocenią Cię jako potencjalnego klienta.
Co do jazdy autostradą w śnieżycę - chyba lepiej na pasie startowym gdzie wiesz, że masz duuuużo wolnej przestrzeni na eksperymenty.
Opisywałem moją przejażdżkę nowym LS460 AWD - było wtedy ślisko i trzymał się tak mocno drogi, że w czasie zawracania i dużej dawki gazu zamiast spodziewanego zarzucenia tyłkiem pojechał w kierunku, gdzie były skręcone koła - załapałem trochę ciśnienia przez moment..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Weekend z Lexusem RX450H F-Sport

Post autor: Rici »

W Rx-sie nawet po wyłączeniu wszystkiego co można wyłączyć i tak nie da rady wpaść w kontrolowany poślizg , dalej systemy robią swoje :D Ciekawy byłem jak zachowa się z wyłączoną kontrolą trakcji na śniegu w trybie sport, oczywiście na dużym pustym parkingu . Czyli bezpieczeństwo ponad wszystko :D
Obrazek
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Weekend z Lexusem RX450H F-Sport

Post autor: maniek_ls400 »

Od zawsze było tak, że VSC czy TRC dawały się pozorrnie wyłączyć. Po przekroczeniu pewnej prędkośći (wydaje mi się, że 50kmph) aktywują się ponownie nawet przy wciśniętym guziku..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Weekend z Lexusem RX450H F-Sport

Post autor: Rici »

Tutaj działało wszystko od zera , przysłowiowego "Bączka" nie dał byś rady zrobić, po stracie przyczepności z miejsca komp ogranicza moc, i zwalnia koła
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości