Alfa Romeo 147 - polecany HotHatch?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Alfa Romeo 147 - polecany HotHatch?

Post autor: Yarecki »

michuu pisze:
mikrus pisze:A jak z tymi "drobnymi" awariami elektroniki wygląda włoski producent?
Szczerze? Nie znasz dnia, ani godziny :)
ASO - ale ci to czasem ceny mają jak w Bentleyu.
:pijak: Dobre.
Szczerze kumpel ma C4 i jak słyszę jakie ona ma ceny w ASO to mnie śmiech ogarnia - do lexa zamiennik jest droższy niż tam oryginał.
Czasem jednak człowiek zaczyna rozsądnie myśleć i się zastanawia po jasnego grzyba mu te auta :ireful3: .
Awatar użytkownika
michuu
Lex user
Posty: 157
Rejestracja: 4 sie 2013, o 20:38
Model Lexusa: Prius
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Alfa Romeo 147 - polecany HotHatch?

Post autor: michuu »

ok, ja mogę wywalić więcej siana na naprawę lexa, toyoty, czy wrx, ale przynajmniej będę miał świadomość że trochę mi żelazo posłuży.
W przypadku AR jest loteria,tylko że tu działa miłość do tej marki, więc zawsze przymykałem na to oko i nadal bardzo ją cenię.
Ale... mam w rodzinie grande punto, serwisowane międzyinnymi ASO tam gdzie robiłem zawsze AR - w przypadku alfy nie bolało mnie to, ale jak mam za serwis zdechłego punto zapłacić jak za lexa, czy AR, to mi się w głowie to nie mieści
Awatar użytkownika
hump.O
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 7 kwie 2013, o 11:43
Model Lexusa: był IS350 jest ISF
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Alfa Romeo 147 - polecany HotHatch?

Post autor: hump.O »

Moze i ja sie wypowiem bo do tej pory auta ktore posiadalem to byly wlasnie Alfy :) Mysle ze spokojnie mozna powiedziec ze ta marke albo sie kocha albo sie nienawidzi.. ja do tej pory chetnie wchodze na forum forum.alfaholicy.org bo wciaz mam tam sporo znajomych ktorzy pomoga w potrzebie jak alfa kleknie :) ostatnia alfa ktora jezdzilem to bylo AR GT z motorem o ktorym piszecie czyli 1.9 jtdm 16v ale 150 KM, jednostka bardzo udana jezeli chodzi osiagi i spalanie.. rekord swiata jak udalo mi sie kiedys ustanowic to 4.2 l/100.

Co do awaryjności, mnie nigdy to nie przeszkadzalo, po prostu mialem swiadomosc ze te auta trzeba traktowac delikatniej.. ale sprawne warunkami jezdnymi po prostu odwdzieczaly sie.. wielowahaczowe zawieszenie chociaz delikatne bo aluminiowe to sprawne porowadzilo auto jak po szynach :)

Co do silnika to mnie nekaly rozne usterki zwiazane z czyjnikiem doladowania, overboostem czy tez blokujacym sie egrem ale posiadajac kabel wszystko mozna samemu zdjagnozowac a czyjnik wymienic samemy jedynie podnoszac maske.

Trzeba miec tez swiadomosc ze tego auta nie moze naprawiac kowal, ktory postanowil sie przekwalifikowac, ale to tyczy sie rowniez lexa.. mnie sie oplacalo zostawiac auto na kilka dni 50km od warszawy ale przynajmniej mialems wiadomosc ze bedzie taniej i jak nalezy.

Jezeli mialbys jeszcze jakies pytania to wal smialo albo zaloguj sie na forum alfaholikow.. forum na prawde bardzo intensywnie zyje. Aha.. i moze rozwaz jeszcze Alfe GT.. jak na auto tej klasy to bagaznik ma ogromny.. je bez problemu po zlozeniu tylnych siedzen przewiozlem telewizor 46 calowy w pudelku :)

A ja mam nadzieje ze kiedys jeszcze jakas alfa stanie w moim garazu :)
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Alfa Romeo 147 - polecany HotHatch?

Post autor: Yarecki »

Alfa ma charakter nie ma co.
Jako zabawkę sam sobie chyba sprawię gtv albo spidera koniecznie z V6.
Zaczne chyba czytać o tym aucie bo bardzo mi się podoba mimo upływu lat.
Awatar użytkownika
hump.O
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 7 kwie 2013, o 11:43
Model Lexusa: był IS350 jest ISF
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Alfa Romeo 147 - polecany HotHatch?

Post autor: hump.O »

GTV z wloskim V6 busso.. mhhh.. piekne chromowane barany i ten dzwiek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości